„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Ron Paul znovu zvolen do amerického Kongresu! Získal 77 procent hlasů

Autor: odjinud | Publikováno: 12.11.2010 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Ron Paul získal 76.6 % hlasů v úterních volbách do Kongresu, čím drtivě porazil demokrata Roberta Pruetta. Ron Paul reprezentuje 14. texaský okrsek a bude sloužit již 21 rokem v Kongresu! Jeho syn Rand Paul získal ve státě Kentucky 55.9 % ve volbách do senátu. Pojďme se podívat blíže na kongresmana, který ačkoliv není v Republikánské straně oblíben, svojí popularitou dýchá na záda Baracku Obamovi a je postrachem amerického zbrojního, farmaceutického, enviromentalistického a globalistického (NWO) lobby.

(* 20. srpna 1935, Pensylvánie) je americký lékař a republikánský politik. Lékařské vzdělání získal na Gettysburg CollegeDuke University v letech 1957 resp. 1961 a během své vojenské služby, kterou v 60. letech absolvoval, pracoval jako chirurg u letectva.

V letech 1976–1977 a 1979–1985 byl členem Kongresu za Texas. V roce 1988 se za Libertariánskou stranu ucházel o prezidentský úřad. V roce 1997 se do Kongresu vrátil, tentokrát za republikány. 11. ledna 2007 ohlásil, že bude uvažovat o kandidatuře na prezidenta USA v roce2008, 12. dubna svou kandidaturu potvrdil. 12. února 2008 se rozhodl svou kampaň omezit a věnovat se zajištění svého místa v Kongresu. Ještě není jisté, jestli bude kandidovat na prezidenta v příštích prezidentských volbách nebo po něm štafetu převezme bývalý guvernér Minnesoty Jesse Ventura, který ctí obdobné idee.

Paul reprezentuje libertariánské křídlo Republikánské strany. Pravidelně hlasuje proti programům státních výdajů všeho druhu, čímž občas dráždí své spolustraníky. Zároveň patří mezi tzv. konstitucionalisty (ctí a obhajuje americkou ústavu), v souladu s jejímiž principy formuje své politické názory.

V zahraniční politice preferuje neutralitu (je pro to neuzavírat smlouvy s žádnou ze zemí, obchodovat se všemi). Nesouhlasí s válečnou politikou, nemá však námitky proti obranné válce, která by byla schválena Kongresem. Hlasoval proti zahájení války v Iráku, které nedostalo podporu OSN, a kritizuje americkou přítomnost v této zemi (tvrdí, že nejen, že nepřispívá ke zvýšení bezpečnosti Američanů a naopak rozdmýchává další násilí a terorizmus).

Se svou stranou se rozešel i v otázce USA PATRIOT Act (zákon, který nasledoval jako reakce na 11. září), jednak proto, že v okamžiku hlasování neměl (jako ostatní členové Kongresu) možnost si jej přečíst, především však proto, že jej považuje za vážné ohrožení občanských svobod, zaručených Ústavou.

Cení si suverenity své země coby národního státu a zastává vystoupení USA z OSN. Vyjádřil se též proti vytvoření Severoamerické měnové unie (obdoba evropského Eura). Vystoupil i v kontroverzním dokumentárním filmu Endgame, kde odsoudil vytváření dalších obchodních unií (jako EU, Africká unie, atd.), coby další nástroj k postupnému sjednocování a spojování zemí v celosvětový superstát. (Nový světový řád, NWO, global governance). V tomto jsou na stejné lodi s Václavem Klausem, který na choutky globálních elit po globální vládě upozornil ve svém posledním projevu ke 28. říjnu zde. V roce 2006 navštívil Ron Paul na pozvání Václava Klause Prahu.

V ekonomické oblasti podporuje zrušení daně z příjmů fyzických osob (přesněji řečeno, potvrzení její neplatnosti[1]) a většiny vládních úřadů včetně Federálního rezervního systému. V rozpočtu Spojených států by podpořil úpravy, které by vedly k zastavení přerozdělování a nesouhlasí s vydávání obrovského množství peněz do vojenství. Ještě před krizí 2008 systematicky upozorňoval na úskalí současné peněžní politiky USA, a varoval, že povede k nekontrolovatelné inflaci (současně s tím kritizoval postup bankéřů Fedu a napsal návrh sněmovny reprezentantů H.R. 1207, která by Federální rezervní systém měla podrobit hloubkové kontrole a jeho činnost učinit více transparentní).

Chce docílit toho, aby se zlato a stříbro zase stalo legálním platidlem v USA a aby úrokové míry určoval trh a nikoliv nějaká polostátní nebo státní instituce.

Je zastáncem přechodu na komoditní krytí měny, např. na zlatý standard nebo tzv. „komoditní košík“, sestávající z více komodit. Své ekonomické názory opírá o tzv. rakouskou školu, jejíž představitelé propagovali mimo jiné minimální zásahy státu do ekonomiky a volný zahraniční obchod. Je odpůrcem ilegální imigrace a podporuje zvýšení ochrany hranic, s čímž mnoho libertariánů nesouhlasí. Snížení ilegální imigrace chce dosáhnout odstraněním sociálních podpor těmto imigrantům a odstraněním automatického občanství pro jejich děti. (zdroj: wikipedie)

  • Ve Velké Británii je nejblíže jeho názorům Britský strana za nezávislost (UKIP) vedená Nigelem Faragem.
  • V České republice potom Strana svobodných občanů vedená Petrem Machem. Se svobodnými se shoduje jak v otázce národní suverenity, tak v otázce svobodného obchodu a zrušení daně z příjmu.
  • Rona Paula můžete vidět ve filmu, který jsme tento rok přeložili: Neviditelná říše – Nový světový řád definován. Objednat na DVD je možné jej zde.

www.reformy.cz

4685 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny