„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Vyzývat k zabíjení homosexuálů je OK. Musíte ale splnit jednu podmínku…

Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 8.12.2016 | Rubrika: KULTURA
Ilustrace

Někteří z nizozemských poslanců požadují okamžité veřejné vyšetřování kvůli prohlášení, které ve věci nabádání k zabíjení homosexuálů učinila vládou placená agentura. Agentura uvedla, že není důvod podávat trestní oznámení kvůli výhrůžkám ze strany muslimů, protože korán dovoluje, aby byli homosexuálové zabíjeni.

Poradce z antidiskriminační agentury MiND sdělil, že zatímco „homofobní urážky“ jsou trestné, tak pokud jste muslim, je to ospravedlnitelné s ohledem na zákony o svobodě náboženského projevu.

Agentura to dále odůvodňovala tím, že korán považuje za přijatelné zabíjení lidí kvůli jejich homosexualitě, a tak výhrůžky smrtí vůči homosexuálů ze strany muslimů nelze považovat za diskriminační.

Ve zprávě agentura napsala: „Komentáře je třeba vnímat v kontextu náboženského přesvědčení v islámu, čímž z právního hlediska zaniká jejich povaha urážky.“

Dále pokračuje, že poznámky byly učiněny „v kontextu veřejné debaty o tom, jak vykládat korán“ a dodává, že „někteří muslimové chápou korán tak, že by homosexuálové měli být zabíjeni“.

Zmíněné výhrůžky homosexuálům smrtí padly v rámci diskuse k článku o nizozemsko-marocké komunitě homosexuálů, který vyšel na stránkách marocké menšiny.

 

Zdroj: express.co.uk

Klíčová slova: islám  | Homosexualismus  | Nizozemsko  | imigrace  | kriminalita
3922 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny