„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Zítra se bude opěvovat všude! aneb Těším se na to, až Václav Klaus vstane opět jako Fénix z popela

Autor: Zbyšek Pantůček | Publikováno: 12.1.2013 | Rubrika: MYSLÍM SI
Ilustrace

Je mi z nás špatně. Jsme národ manipulovatelných idiotů? Neexistuje zde téměř žádná občanská společnost, žádná individualita, žádný názor odvážného jednotlivce.

Co to znamená? Znamená to, že koncept Václava Havla selhal.

Proč? Protože je iluzorní a v nepolitické politice - neuskutečnitelný. Nepolitická politika nejen že nemůže existovat, ale ani existovat NESMÍ. Žijeme-li v systému politických stran, musíme akceptovat politiku takovou, jaká je, nebo musíme činit kroky, které povedou ke změně celé společnosti a jejímu fungování.

Máme ústavu, máme prezidenta, sněmovnu, senát.

Prezident má právo udělovat amnestii.

Prezident to udělal.

Prezident (míněn současný) se nechová dle názoru stáda. Chová se jako individualita a to se v kraji zdejším nenosí.

Nejsem ani právník, ani ústavní odborník. Jsem občan, který nehodlá podléhat davové hysterii. Všichni (bohužel opravdu téměř všichni kolem mne) hřímají: "Václav Klaus se zbláznil, nebo konečně dal otevřeně na vědomí, že se hlásí ke zlodějům, tunelářům, korupčníkům a rozkradačům naší země."

Kam se poděla ta neuvěřitelná důvěra občanů k prezidentovi? Kam se poděla podpora, která doprovázela prezidenta Klause po jeho obě volební období? To mají opravdu média v naší zemi takovou moc, že dokáží zničit člověku pověst během několika dnů?

Ano, mají. Proč? Protože patří těm, kterým patří a protože ti, kterým patří, se bojí, že ten, jenž se nebojí, by v budoucnu mohl na svoji stranu opět získat většinu národa.

Teď jsme v momentu historické hysterie a v podstatě nemá cenu předkládat již žádné argumenty. Zbývá jen čekat. Nesmírně se těším na to, až Václav Klaus vstane opět jako Fénix z popela a současní halasní kritici budou tleskat jeho názorům, podlézat mu a "odborně" rozebírat jeho myšlenky.

Pamatujme si jména dnešních kritiků. Zítra to budou opěvovávači.

Zde domov můj.

Zbyšek Pantůček - občan který nepodléhá módním náladám

autor je herec a dabér

čtěte také:

Klausova amnestie. Obzvláště se vyznamenali čeští novináři

Klausova amnestie obnažila metody populismu

Smíření je dobrá věc. I když se jmenuje amnestie

Klíčová slova: média  | domácí politika  | Česká republika  | justice  | manipulace  | Klaus  | demokracie
4313 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

Jako pád Říma. Lidé na sebe nemají čas, drolí se hodnoty. Jsme v krizi, říká pokořitel La Manche Richard BlatnýFOTO VIDEO „Švábi, pr**l, hanba, vrazi, rudá špína,“ před sídlem komunistů se strhlo peklo. V hlavní roli Milion chvilek
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny