„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Zítra se bude opěvovat všude! aneb Těším se na to, až Václav Klaus vstane opět jako Fénix z popela

Autor: Zbyšek Pantůček | Publikováno: 12.1.2013 | Rubrika: MYSLÍM SI
Ilustrace

Je mi z nás špatně. Jsme národ manipulovatelných idiotů? Neexistuje zde téměř žádná občanská společnost, žádná individualita, žádný názor odvážného jednotlivce.

Co to znamená? Znamená to, že koncept Václava Havla selhal.

Proč? Protože je iluzorní a v nepolitické politice - neuskutečnitelný. Nepolitická politika nejen že nemůže existovat, ale ani existovat NESMÍ. Žijeme-li v systému politických stran, musíme akceptovat politiku takovou, jaká je, nebo musíme činit kroky, které povedou ke změně celé společnosti a jejímu fungování.

Máme ústavu, máme prezidenta, sněmovnu, senát.

Prezident má právo udělovat amnestii.

Prezident to udělal.

Prezident (míněn současný) se nechová dle názoru stáda. Chová se jako individualita a to se v kraji zdejším nenosí.

Nejsem ani právník, ani ústavní odborník. Jsem občan, který nehodlá podléhat davové hysterii. Všichni (bohužel opravdu téměř všichni kolem mne) hřímají: "Václav Klaus se zbláznil, nebo konečně dal otevřeně na vědomí, že se hlásí ke zlodějům, tunelářům, korupčníkům a rozkradačům naší země."

Kam se poděla ta neuvěřitelná důvěra občanů k prezidentovi? Kam se poděla podpora, která doprovázela prezidenta Klause po jeho obě volební období? To mají opravdu média v naší zemi takovou moc, že dokáží zničit člověku pověst během několika dnů?

Ano, mají. Proč? Protože patří těm, kterým patří a protože ti, kterým patří, se bojí, že ten, jenž se nebojí, by v budoucnu mohl na svoji stranu opět získat většinu národa.

Teď jsme v momentu historické hysterie a v podstatě nemá cenu předkládat již žádné argumenty. Zbývá jen čekat. Nesmírně se těším na to, až Václav Klaus vstane opět jako Fénix z popela a současní halasní kritici budou tleskat jeho názorům, podlézat mu a "odborně" rozebírat jeho myšlenky.

Pamatujme si jména dnešních kritiků. Zítra to budou opěvovávači.

Zde domov můj.

Zbyšek Pantůček - občan který nepodléhá módním náladám

autor je herec a dabér

čtěte také:

Klausova amnestie. Obzvláště se vyznamenali čeští novináři

Klausova amnestie obnažila metody populismu

Smíření je dobrá věc. I když se jmenuje amnestie

Klíčová slova: média  | domácí politika  | Česká republika  | justice  | manipulace  | Klaus  | demokracie
4478 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostProdej kovů ze státních hmotných rezerv je naším bezpečnostním ohrožením.

euPortal.cz

ODS, lidovci, STAN, TOP 09, Piráti i ČSSD a ANO de facto prosazují cenzuru internetu a potlačení svobody slovaMusíme bránit svobodu a demokracii, proti těm, kteří chtějí státní orgány zneužívat pro potírání opozice a jiných názorů!

Eurabia.cz

Totální selhání českých bezpečnostních složek v Ostravě? Jak by nás ubránili pří útoku islámských teroristů?!ČSSD s Českou televizí zneužívají tragedie v Ostravě k snaze omezit zbraně! Hajzlové bez citu!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávyTa nejhrubší protiruská propaganda v České televizi... Aneb právo Krymu na odtržení od Ukrajiny

ParlamentniListy.cz

Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícímiVIDEO Peklo na zastupitelstvu v Řeporyjích: Jako Emanuel Moravec. Tohoto dobře živeného pána bych nechtěl potkat v nacistickém lágru...
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny