„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Rusové chtějí získávat zlato ze spalovaného uhlí. Kolik to hodí?

Autor: Testosteron | Publikováno: 22.11.2016 | Rubrika: EKONOMIKA
Ilustrace

Vědci z Amurského vědeckého centra v Blagověščensku přišli s řešením, jak získávat zlato ze spalovaného uhlí. Z tuny uhlí lze získat nanejvýš gram zlata, což není nikterak závratné. Vědci ale ujišťují, že tímto způsobe je možné dosáhnout nemalých zisků.

„Dokonce i kdyby naše zařízení získalo půl gramu zlata z tuny spáleného uhlí, tak není těžké spočítat, jaký by to mělo ekonomický dopad,“ prohlásil Oleg Agějev, jeden z vědců, kteří tuto metodu získávání zlata patentovali.

Výzkum ohledně zlata těženého v Amurské oblasti trvá už patnáct let. Během spalování uhlí v kotlích zůstávají na filtrech usazeniny, mezi nimi právě stopové množství zlata a platiny. Instalace dalších filtrů má pomoci k získání drahého kovu. Počátkem příštího roku má být takové zařízení uvedeno do provozu v jedné z místních elektráren.

Vzhledem k tomu, že Rusko má obrovská ložiska zlata a také jiných drahých kovů, nelze očekávat, že by tato metoda byla využita ve větším měřítku. Nicméně menší kotelny a podniky by si takto mohly zlepšit rozpočet.

 

Zdroj: rmf24.pl

Klíčová slova: Rusko  | energetika  | ekonomika
2732 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostProdej kovů ze státních hmotných rezerv je naším bezpečnostním ohrožením.

euPortal.cz

Proč muslimové vraždí za islámSedm pragováků z českého parlamentu a jejich pokusný balónek

Eurabia.cz

Tip na dárek k vánocům: Islám nenávidí znamení křížeRuský muž otevřeně hovoří o zkázonosnosti ideologie feminismu vládnoucí to ideologie EU

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávyTa nejhrubší protiruská propaganda v České televizi... Aneb právo Krymu na odtržení od Ukrajiny

ParlamentniListy.cz

Obsadit Hlavní nádraží? Tohle už není sranda, za to může nést následky. Varování „pánovi v hnědé košili“ od známého advokáta„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny