„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Schválně, vzbudí ve vás plačící „šestnáctiletý“ migrant soucit nebo se budete smát? Hodně nepovedená propaganda sluníčkového Guardianu, které nepomohou ani slzy (+ foto)

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 28.10.2016 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace

Levicový deník The Guardian se na své první stránce pokusil vzbudit soucit v zatvrzelých Britech. Umístil na ni fotografii „šestnáctiletého“ plačícího imigranta z Etiopie.

Pod fotografií je popisek se slovy: „Šestnáctiletý z Etiopie pláče, zatímco čeká na registraci v registračním středisku v provizorním uprchlickém táboře poblíž Calais.“ Titulek u článku pak hlásá: „Městské rady vzdorují tlaku, aby braly děti z Calais.“

Guardian - plačící uprchlíček

Fotografie není podvrh, ani není míněna satiricky. Je dílem Emilia Morenattiho z Associated Press a lze ji nalézt ve fotobance.

Fotobanka AP

„Dětskému migrantovi“ podle všeho už táhne na čtyřicítku, ale redaktoři z Guardianu si patrně myslí, že jejich čtenáři jsou natolik pitomí [což je možné, neboť se jedná o podobný druh lidí jako čtenáři Lidových novin], že na obrázku silou vůle spatří šestnáctiletého chlapce.

A jen tak mimochodem na závěr, Etiopie není žádná válečná zóna, proč by tedy měl být tento chlapík považován vůbec za uprchlíka?

 

Zdroj: informationliberation.com

Klíčová slova: média  | propaganda  | manipulace  | Afrika  | imigrace
7949 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny