„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nejslavnější bavorské lyžařské středisko Garmisch-Partenkirchen se kvůli imigrantům mění doslova v černou díru. Za chvíli dojde k výbuchu, píše zoufalá starostka. Pojedete si tam užít zimních radovánek? (+ foto)

Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 23.10.2016 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace

Narůstající problémy s imigranty donutily starostku obce Garmisch-Partenkirchen, poblíž které se nachází známé lyžařské středisko, k sepsání naléhavého dopisu. Starostka Sigrid Meierhoferová varuje, že „za chvíli dojde k výbuchu“.

Garmisch-Partenkirchen si poměrně dlouhou dobu radilo s přílivem imigrantů. V současné době ale problémy vzrostly natolik, že se starostka rozhodla k zoufalým krokům. V dopise vládě Horního Bavorska bez obalu popisuje výbušnou situaci v půvabném horském městečku.

Tří stránkový dopis byl určen přímo zástupkyni prezidenta Horního Bavorska Marii Elsové, ale unikl do médií. Píše se v něm mj. o „stále napjatější situaci ve středisku pro uprchlíky, které se nachází v bývalé americké základně Abrams a jejím okolí“. Starostka píše, že pokud vláda Horního Bavorska neučiní žádné kroky, bude nucena sama sáhnout k opatřením, která znemožní využití základny Abrams pro ubytování uprchlíků.

Dnes je na místě ubytováno 250 lidí, z toho 150 imigrantů ze subsaharské Afriky. 80 % z přebývajících imigrantů jsou svobodní mladí muži

Starostka má obavy o „bezpečnost a veřejný pořádek“ v Garmisch-Partenkirchenu. Bojí se rovněž, že dojde k poklesu zájmů turistů, přičemž turistika je jedním z hlavních příjmů obce. „To nelze přehlížet, ani tolerovat,“ píše Meierhoferová.

Během posledních týdnů musela obec mnohokrát pobývajícím imigrantům zakazovat vstup na veřejná místa, zejména do lázeňského parku ve středu městečka. Důvodem bylo jejich chování, kdy mj. pravidelně dochází k potyčkám s policií. Místní policie ženám, které ve velkém počtu pracují v oblasti hotelnictví a gastronomie, radí, aby po setmění nechodily do středu města.

V samotném středisku Abrams dochází podle policejního komisaře Thomase Holze k „výtržnostem, rvačkám a značnému poškozování cizího majetku. (…) Vládnou tomu černí. Zabrali nejlepší místa k používání internetu a rozhodují, kdo má spát v jakém pokoji“.

Zachová si Garmisch-Partenkirchen svoji malebnost?

Garmisch-Partenkirchen

Zdroj: merkur.de

 

Klíčová slova: Německo  | imigrace  | kriminalita
5066 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny