„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Feministky nechtějí bránit ženy znásilňované imigranty. Místo toho demonstrují proti odporným „nacistům“

Autor: MoonChild | Publikováno: 18.10.2016 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace

Na ostrově Gotland ve Švédsku znásilnili imigranti postiženou ženu, která se pohybovala na invalidním vozíku. Policie po krátkém výslechu propustila pachatele na svobodu. Na ostrově vypukly protesty místních občanů, kteří odsuzovali zmíněný zločin a jednání policie. Ale feministky se rozhodly demonstrovat proti „rasistům a nacistům“.

V městě Visby na Gotlandu už došlo k několika protestním akcím občanů proti znásilnění postižené ženy a pachatelům tohoto zločinu. Policie sice nechce zveřejnit totožnost pachatelů, ale v internetu se už objevily materiály, které dokazují, že se jednalo o imigranty. Policie kvůli obavám z nárůstu nepokojů musela povolat posily.

Situace se vyostřuje: feministky z organizace Feminististk Initiativ (Feministická iniciativa) svolaly na neděli manifestaci. Nešlo jim pochopitelně o vyjádření soucitu a solidarity se znásilněnou ženou. Manifestace se konala pod heslem „Proti rasismu a sexismu“ a, jak bylo uvedeno v pozvánce na facebooku, jednalo se o reakci na poslední protesty „nacistů“ na Gotlandu.

Na feministické manifestaci vystoupila guvernérka Gotlandu Cecilia Schelin Seidegårdová, která chce, aby se ostrov stal ještě více multikulturním.

 

Zdroj: friatider.se

Klíčová slova: Švédsko  | imigrace  | feminismus  | kriminalita
4085 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny