„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Válka v Sýrii musí pokračovat. „Chybičky“ při bombardování nejsou náhoda

Autor: odjinud | Publikováno: 5.10.2016 | Rubrika: VOJENSTVÍ
Ilustrace

Zapomeňme na nekonečné schůzky Kerry-Lavrov. Zapomeňme na ruské odhodlání zabránit, aby se v Sýrii definitivně ujal vlády chaos. Zapomeňme na chvíli i na možnost reálného příměří, které by respektovaly džihádistické loutky Spojených států. Zapomeňme na Pentagon, který absurdně vyšetřuje, co se vlastně stalo, když se “chybička vloudila” při bombardování Dajr az-Zauru.

Definitivní důkaz "syrského plánu" USA

Definitivní důkaz skutečné agendy amerického Impéria Chaosu, co se týče Sýrie, je k nalezení v dokumentu Vojenské rozvědky Spojených států (Defense Intelligence Agency, DIA) z roku 2012. Ten byl odtajněn už v květnu minulého roku.

Pokud si dokument prostudujeme, dočteme se na straně 291 v sekci C toto:

“Západ, země Zálivu a Turecko (které všechny) podporují (syrskou) opozici… existuje možnost ustavení oficiálního či neoficiálního saláfistického státu ve východní Sýrii (Hasaka a Zaur), což je přesně to, co mocnosti podporující opozici chtějí. Potřebují totiž izolovat syrský režim, na nějž nahlížejí jako na strategické prohloubení šíitské expanze (dosud zahrnující Irák a Írán).”

Dokument DIA byl původně držen v režimu Tajné (SECRET/NOFORN) a oběhl téměř celý dobře známý kroužek amerických rozvědek a bezpečnostních složek - viděli ho v CENTCOM, CIA, FBI, DHS, NGA i na ministerstvu zahraničí. 

Válka o světovládu

Jeho přínosem je především zjištění, že minimálně již před čtyřmi lety americké rozvědky dělily pozornost mezi existující al-Kájdu v Sýrii (jinak také zvanou Džabhat al-Nusrá) a vytvoření ISIS/ISIL/Daesh, neboli Islámského státu.

Je samozřejmě už dlouho veřejně známo, že Spojené státy umožnily vznik Islámského státu zcela vědomě - tuto informaci pustil na veřejnost současný poradce Donalda Trumpa, generálporučík Michael Flynn. Pamatujete na ten konvoj zářících bílých Toyot vyfocený v poušti? Islámský stát je prostě velmi důležitou položkou arzenálu strategických zbraní Spojených států v jejich nekonečné válce o vládu nad světem, pardon, chtěl jsem samozřejmě říci terorismem.

Politická Říše divů

Jasněji už to DIA říci nemohla: “saláfistický stát” je potřeba, aby bylo možno “rozdělit a panovat” - dovést Sýrii do stavu nikdy nekončícího chaosu. Zda jde o frontu al-Nusrá (ve washingtonském žargonu proslulou pod eufemistickou přezdívkou “umírněná opozice”), nebo al-Bahgdádího chalífát, je už jen nedůležitý detail. 

Politická Říše divů. Alenka by jistě řekla, že je to divnoucnější a divnoucnější - Hasaka i Dajr az-Zaur jsou totiž místa jmenovaná právě v dokumentu DIA. A stala se cílem “nedopatření” s bombardováním. NÁHODIČKA? Ani ne. Není tak úplně divu, že šéf pentagonu Ash “To-Je-Naše-Planeta” Carter nechtěl žádné svědky toho, co je přímým porušením dohod Kerryho s Lavrovem.

Je jasné, že nikdy neuvidíme podpobné dedukce v amerických korporátních médiích - jako třeba v redakční sekci Washington Times. To bychom chtěli mnoho. “Blogosféra” ale nezklamala

Co na to Rusko?

Klíčovou otázkou samozřejmě zůstává, co s tím vším udělá Rusko. Tedy kromě toho, že ruský představitel v OSN Vitalij Čurkin vyjadřuje své zděšení nad hysterickými výstupy bláznivé babky jménem Samantha Power. 

Ale co udělá Moskva s faktem, že celá mlhovina zvaná po americku “umírnění rebelové” - z nichž všichni mají v mozku wahhábistickou ideologickou matici - je pevně přisátá na CIA/Pentagonem kontrolovanou dodávku zbraní a vojenské síly? Hillary “Královna Války” Clintonová, pokud se dostane k moci, samozřejmě situaci jen dále zhorší.

Dokument DIA říká jasně, co je cílem. Navíc je zjevným pokračovatelem politiky rozděl a panuj, kterou jsme viděli v různých obměnách, počínaje plánem Yinon na ustavení Velkého Izraele, a konče delirickými představami vtělenými v Projektu pro nové americké století (PNAC).

Hra o plyn a volby

Podíváme-li se na věc z hlediska ropného blízkovýchodního “Potrubstánu”, o nějž jde samozřejmě také “až v první řadě”, je celý problém především o plynovodu, jenž má vést z Kataru do Turecka - přes Sýrii. Konkurenční projekt je potom potrubí vedoucí zemní plyn po linii Írán-Irák-Sýrie. Na tento plynovod již existuje psaná dohoda, vtělená do Memoranda o porozumění.

Lavrov je příliš obratný diplomat na to, aby se o tom kdykoli zmínil - ale po Dajr az-Zauru má Moskva definitivní důkaz toho, že jakékoli příměří, které dohodne s Washingtonem ve věci Sýrie, je odsouzeno k nezdaru. Zkrátka - nekonečná světová válka znovu metastázovala. A z fáze “boje se zlou al-Kájdou” se opět překlopila do podpory syrské al-Kájdy i jejího věrného spojence, “Chalíf-fejku” ISIS, v podání USA. 

Před listopadovými prezidentskými volbami v USA nás už asi nic podstatného nečeká – tedy kromě několika dalších “chybiček”, které nepochybně nařídí Ash Carter mezi tím, co bude pročítat v novinách inzeráty na pracovní místa.

Po volbách - to je jedna velká neznámá. Platí ovšem, že vojensko-zpravodajsko-bezpečnostní byznys stále potřebuje démonizovat Rusko - je to pro něj historická příležitost, jak si vydělat peníze. A pokud se Impérium a jeho vláda dostanou do pracek “tří harpyjí” Clintonové, Nulandové a ideové strůjkyně všeho toho zmatku Michelle Flournoyové, máme se na co těšit.

 

Převzato z Protiproud

Klíčová slova: USA  | válka  | Rusko  | Sýrie
2547 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

Migranti položili na koleje dřevěné hole a kameny...Brutalita francouzské policie. Milovníci "liberální demokracie" mlčí, podívejte se na šokující záběry

Eurabia.cz

Být Zelený je diagnoza. Za vražedným šílenstvím uprchlíku v Rakousku nestojí jejich kultura, ale mužstvíFrancouzské GESTAPO chránící multikulturní režim střílí protestujícím lidem do zad. V Bordeaux těžce zranili prchajícího hasiče

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázaliMocným se hroutí pilíře jejich pravd, v panice se chovají přesně podle Orwella. Doktorka Salminen o „sovětském výkladu dějin“
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny