„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Americký pravicový politik Ron Paul odsoudil rekordní pomoc USA Izraeli na zbrojení. Židům je to ale málo a chtějí víc

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 27.9.2016 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

V průběhu deseti let má Izrael obdržet od amerických daňových poplatníků rekordních 38 miliard dolarů. Jedná se o největší pomoc USA na vojenské účely, jakou kdy tato země poukázala jakémukoliv státu v dějinách.

Bývalý republikánský kongresman a známý libertarián Ron Paul odsuzuje intervencionistickou zahraniční politiku USA jako „nebezpečně hloupou“ a odtrženou od reality.

Paul navíc upozorňuje, že USA posílají peníze obyčejných amerických daňových poplatníků Izraeli, který je vojenskou velmocí nejen se stovkami jaderných zbraní, ale také jimi vyzbrojenými ponorkami. V jeho případě rozhodně nemůže být řeč o tom, že by se jednalo o chudou zemi.

Podle Rona Paula jsou důvody této pomoci v podstatě dva:

1. je to součást blízkovýchodní politiky USA; nicméně výsledkem je, že USA podporují porušování lidských práv Izraelem v Pásmu Gazy nebo na západním pobřeží;

2. pomoc je výsledkem nátlaku AIPAC, mocného židovského lobby ve Washingtonu, jehož cílem je, aby američtí politici hájili především zájmy Izraele, nikoliv USA.

Izraelští politici přesto Washington kritizují za to, že 38 miliard dolarů není dostatečná částka na bezpečnost Izraele. Dohoda se týká let 2018 až 2028 a nahrazuje dosavadní, na základě které Izrael odstává ročně 3 miliardy dolarů. Bývalý izraelský premiér Ehud Barak sdělil, že by to mělo být 3,8 miliardy dolarů ročně nebo dokonce 4,5 miliardy dolarů.

 

Zdroj: ronpaul.com

Klíčová slova: USA  | Izrael  | válka  | zbraně  | Židé
2744 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny