„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Stále více Ukrajinců pašuje do Evropy nelegální imigranty

Autor: Testosteron | Publikováno: 20.9.2016 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace

Italský tisk informuje, že pašování imigrantů do Evropy se věnuje stále více ukrajinských námořníků, kapitánů jachet atp. Zaměstnávají je gangy pašeráků.

Ne každý imigrant si může služby ukrajinských pašeráků dovolit. Cena bezpečného a luxusního proniknutí do Evropy na jachtě nebo jiné lodi se pohybuje od šesti do osmi tisíc dolarů.

Italský policie zadržela na začátku září dva Ukrajince a obvinila je z pokusu o propašování do Itálie 50 Pakistánců na dvaceti metrové jachtě. Od začátku roku 2015 italská policie zadržela přinejmenším 65 Ukrajinců podezřelých z pašování lidí. Dva z nich ve věku 21 a 25 let se plavili pod tureckou vlajkou na lodi, která pravděpodobně vyplula z Turecka.

Zástupce italské policie sdělil, že případy s účastí ukrajinských námořníků a luxusních lodí jsou stále častější. Podle něj si někteří Ukrajinci snaží vydělat, aby mohli opustit svoji vlast.

Jen v letos k břehům Itálie dorazilo 93 000 imigrantů. Navíc se v Libyi nachází 235 000 imigrantů, kteří čekají na příležitost, aby se mohli dostat do Itálie. Tato čísla uvedl zvláštní zmocněnec OSN v Libyi Martin Kobler.

 

Zdroj: La Stampa, Reuters

Klíčová slova: Itálie  | Ukrajina  | Afrika  | imigrace
2997 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny