Myšlenka EU nebyla špatná. Státy sdružené do jednoho velkého státu, kde je volný pohyb zboží a služeb a jsou zde zakotveny demokratické principy. Kdo si myslí, že to je unie dneška, je naivní trouba. Unii potápí fanatičtí europoslanci z řad Francie a Německa.

Nebudu přehánět, když řeknu, že jejich snahy uchopit moc a ovládnout Evropu jsou nebezpečné. Němci to mají v krvi už z tradice a Francouzi by si to taky rádi zkusili a sice vládnout celému kontinentu. Novou posilou ekonomiky unie je tzv. Euroval. Tato díra na peníze je nástrojem, jak vysát z členů kdykoli peníze pouze na základě předpokladu, že se některý stát dostane do potíží. V praxi to ovšem znamená hlavně skvělý byznys pro Evropskou centrální banku, která musí nejdříve členskému státu poskytnout úvěr. Takže abychom zalepili někde díru, vytvoří se díra ještě větší.

Jen velmi málo politických představitelů se rozhodlo tuto smlouvu o Eurovalu opravdu přečíst. Když to udělal Richard Sulík, exministr financí SR, nemohl ji akceptovat a raději podal i s vládou demisi. Nigel Farage rovněž otevřeně kritizuje od samého počátku fakt, že bohatý sever a chudý jih nemohou mít stejnou měnu. Logicky se dnes podle něj projevují důsledky omylu, když bohaté země jako Francie a Německo přijaly společnou měnu i se členy, kteří, aby dodrželi vstupní kritéria, zfalšovali makroekonomické ukazatele. Itálie tam zase byla přijata jen na dobré slovo a ze solidarity ke starému členovi.

Když se o problém chcete opravdu zajímat, musíte si informace samozřejmě hledat sami. Ve zprávách se to hemží politickou propagandou a jediné, co nám večer pustí, je, jak se plácají úspěšně po ramenou a vykřikují, že je potřeba větší a hlubší integrace. Celá EU je obyčejnou fraškou a dobře placeným místečkem pro vyvolené avšak často nevolené eurozástupce. Nigel Farage v jednom ze svých projevů, ve kterém komentoval výsledky práce svých kolegů, nazval tamní členy parlamentu evropskými břídily.

Bodejť by ne, nedokázal si vzpomenout na jediný pozitivní krok, kterým by se mohli europoslanci pochlubit. Naopak kritizoval fakta, která v našich médiích podezřele chybí. Čím méně víme o tom bordelu a utopii, která tam panuje, tím líp pro břídily, kteří to mají na svědomí. Dnešní krize je krizí v eurozóně a z velké části ji zavinili ti, kteří dnes mají na starosti opravná opatření.  Jsou to lidi bez odbornosti a idealisté, kteří si myslí, že hlubší integrace je klíčem k řešení všeho.

Lidé se ale nechtějí hlouběji integrovat někam, co začíná připomínat utopii minulého režimu. Pokud bude jedna pravda, jedna unie a jedno řešení, tak se snano dostaneme do bodu, ze kterého se však tentokrát klíči nevyzvoníme.

http://celechovskyradek.blog.idnes.cz

čtěte také:

EU a USA chtějí založit ekonomickou unii

Rafaj prišiel s prevratnou teóriou: Európsku úniu ovládajú satanisti!

Polsko: prolhaná česká média opět mlčí