„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Počmáraný Franz: Ilumináti? Ne, mám vytetovaného i Ježíše

Autor: -abb- | Publikováno: 15.12.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Tetování Vladimíra Franze je bezesporu jedinou příčinou popularity tohoto prezidentského kandidáta. Má ale nějaký hlubší význam?

Řada prezidentských kandidátů se zdá být figurami nastrčenými globalistickými kruhy (Fischer - EBRD, Dlouhý - Goldman Sachs apod.) a Vladimír Franz je někdy prezentován jako ten, který se od těchto liší, protože má údajně autentickou podporu veřejnosti.

Proto je zajímavé všímat si některých detailů, kterými se Franz prezentuje. Redakci v této souvislosti upozornili čtenáři na zvláštní Franzovo tetování.

Poukazují na to, že Franz má pod košilí mezi vytetovanými vyobrazeními i tzv. "vševidoucí oko", symbol používaný (krom jiného) také svobodnými zednáři či ilumináty.Nejde přitom o nahodilé obrazy, jejichž významu by Franz nerozuměl - sám už dříve několikrát prohlásil, že jeho tetování je hluboce promyšlené a má jasný význam.

„Umění tetování provází lidstvo od pradávna. Krome původní magické a rituální funkce plní i funkci estetickou. Jde o výraz trvalého a neměnného rozhodnutí stát si za svým, a to v dobrém i zlém. Chci však dodat, že moje tetování je výsledkem dlouhodobe promýšlené koncepce, nikoli náhlého hnutí mysli," řekl v jednom ze svých rozhovorů.

Redakce se proto prezidentského kandidáta otázala, jaký význam má symbol oka na jeho těle.

Na odpověď jsme museli čekat několik týdnů. Až po třetí urgenci odpověděl zakladatel iniciatity VFP (Vladimír Franz prezidentem) Jakub Hussar, že Franz je zavalen novinářskými dotazy a že otázky na tetování jeho tým obvykle zcela přechází.

"Za tou symbolikou božího oka nic nehledejte, jde o obecně uznávaný religiózní symbol. Vladimír je věřící člověk, kromě oka má na těle i Ježíše Krista," odpověděl Hussar.

Třebaže byl symbol vševidoucího oka historicky používán i v církevní architektuře a umění (viz rámeček pod článkem), jeho současné používání často odkazuje právě na zednářství či řád iluminátů. Známým se tento symbol stal například umístěním na dolarové bankovce.

V poslední době se podobně diskutuje o symbolech, se kterými pracuje Daniel Landa alias Žito 44. Jde o starogermánské runy s okultním a magickým významem, navíc používané nacisty.

Není bez zajímavosti, že Franz i Landa k sobě mají blízko - oba vyšli ze skinheadského prostředí 90. let minulého století, podobně jako třeba publicista Jiří X. Doležal.

Landa nedávno vyvolal na politické a kulturní scéně pozdvižení, když oznámil své spojenství s aktivistou Karlem Janečkem a jeho Nadačním fondem proti korupci.

Janeček je některými alternativními médii považován za satanistu od chvíle, kdy na veřejnost unikla jeho fotografie, na které je znázorněn v masce ďábla. Od té doby Janeček na svých veřejných vystoupeních opakovaně svůj vztah k satanismu a iluminátům popírá.
 


Karel Janeček v dosud nevysvětlené situaci s maskou ďábla

Podobné symboly se skrytým významem najdeme i u dalších prezidentských kandidátů. Například Vladimír Dlouhý založil think-tank zvaný "Prague Twenty", jehož logo přímo odkazuje k zednářskému znamení kružítka a úhelníku. Používá také zkratku P20, která připomíná slavnou italskou zednářskou lóži P2.

Logo think-tanku Vladimíra Dlouhého, vedle zednářské znamení kružítka a úhelníku


Ačkoli tvrzení o iluminátech a dalších tajných řádech jsou někdy zlehčována jako pouhé konspirační teorie, tématu se vážně věnuje ve své poslední knize Smrt v sametu i prezidentův vicekancléř Petr Hájek, když popisuje snahy iluminátů a zednářů kontrolovat společnost a ustanovit jednotnou světovou vládu.

 

***

 

Vševidoucí oko

Horizontálně položený ovál s okem symbolizuje u starých Egypťanů vševidoucí oko, nejznámnější jako oko boha Hóra (Hórovo oko). Ve výtvarném umění je oko jedním z prvotních symbolů Boha Otce před tím, než začal být zobrazován v lidské podobě. V poreformační době se rozšířil trojúhelník se zářícím otevřeným okem jako symbol Trojice v její všudypřítomnosti a vševědoucnosti. Toto tzv. oko Boží se jako oblíbený motiv 18. století objevuje jako koruna oltářů a kazatelen, na chrámových oknech a svornících klenby (např. na Morovém sloupu Nejsvětější Trojice na Malostranském náměstí v Praze z roku 1713). 

Symbol oka s pyramidou na dolarových bankovkách


Symbol vševidoucího Božího oka je využíván hojně v zednářství, například ve výzdobě haly lóže. Oko je většinou umístěno v trojúhelníku, ale nemusí tomu být vždy. Se symbolem pracují i ilumináti, kteří oko umístili do trojúhelníku a nad seříznutou pyramidu (viz dolarová bankovka), což je symbol vybraný zakladatelem iluminátského řádu, univerzitním profesorem z Ingolstadtu Adamem Weishauptem (1748-1830).

www.prvnizpravy.cz

čtěte také:

Klaus: Když slyším Landu a vidím Janečka, mám strach o demokracii

Glosy FreeGlobe (3) 9 z 10 kandidátů na prezidenta jsou Židé či jiní cizinci. Tak kdo koho diskriminuje, paní Šabatová?

Mediální manipulace s prezidentskými kandidáty pokračují. Havlistické Hospodářky se vyznamenaly

18032 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny