Právě jsem četl článek na voxvictims.com o majiteli restaurace ve Španělsku. Popisuje dva různé pohledy na stejnou situaci. V jedné verzi Aktualne.cz uvádí, že "kromě policistů kameny zasypávaly také přilehlé obchody a restaurace. Majitel jedné z nich se dav snažil výkřiky přivést k rozumu. Marně…".

A Ihned.cz "Majitel restaurace prosí demonstranty, aby přestali házet kameny a dlažební kostky."

Nicméně celá skutečnost je zřejmě spíš opačná. Majitel restaurace údajně umožnil úkryt demonstrantům před řáděním policie, jak dokládají informace na sociálních sítích. Nicméně jak snadno se v médiích dokáže popis situace otočit?

Možná se na tom podílí i touha po rychlosti nás, řekněme konzumentů, ale copak není mazec, že média často informují zaujatě? Když si vezmeme kupříkladu situaci v Íránu, tak málokdy mám pocit, že informují nezaujatě. Írán žádnou jinou zemi nenapadl (oproti USA, které financují v Íránu protirežimní skupiny, které otevřeně hovoří o terorismu - bomby v autech apod.). Jsou zjevné důkazy o tom, že USA měly prsty minimálně ve třech převratech v Íránu.

V posledních dnech vidíme zesílené strašení představitelů Izraele, že je potřeba zabránit Íránu vyrobit atomovou bombu. Dále pak hodně o Sýrii, ale sám ani nerozumím asi, kdo je v Sýrii vlastně ta špatná strana. Vláda Sýrie, anebo demonstranti? Dost to připomíná situaci v Libyi minulý rok. Údajně byl Kaddáfí, tehdejší prezident Libye, krutý diktátor, ale jiné informace hovořily o úplně opačném obrázku (až dokonce). Byl to prý člověk, co například udělal neuvěřitelný projekt - umělá řeka, která se táhne stovky kilometrů pouští, a tak umožnila rozkvět ve světě nedostatku vody. Stejně tak přístup k ženám byl údajně za Kaddáfího emancipovaný. Ženy jako něco podřadného chápe Šária, což je myslím jakási intepretace Islámu pocházející ze Saudské Arábie (wahábismus). Tak nebo tak, Kaddáfí a Šária byli nepřátelé. A stejně tak Al Kaida.

V britském tisku se dokonce můžeme dočíst, že Al Kaida spolupracuje s NATO na bojích v Sýrii. Protože máme prý společného nepřítele. Sýrii. Jistý bojovník Al Kaidy (což je v podstatě stará skupina teroristů založená ve formě Talibanu prezidenským poradcem Zbigniewem Brzezinskim, současný poradce Obamy) řekl novinářům "Ano, já budu velmi užitečný v tomto boji. Mám hodně zkušeností v umísťování bomb do aut apod." On doslova hovořil o zkušenostech v umísťování bomb do aut, a kde je ihned.cz anebo aktualne.cz, které bude hovořit o tom, jak spolupracujeme s Al Kaidou, kterou jsme sami vytvořili? Jak demonstranti v Sýrii používají raketomety (?), zatímco teď ve Španělsku maximálně kameny, a ani v tom případě nevím, jestli šlo o masivní kamenonádu anebo pár případů pro média. Provokátoři jakoby z řad demonstrantů jsou běžná praxe a v několika případech v i masových médiích byly prokázány jako řízené převlečenými policisty (Řecko, Kanada), Tím myslím, že i samotná řízená masová média evidentně musela připustit, že tam něco smrdělo. Nebyly to zprávy, kterými nás atakují dnes a denně, ale zaznělo to tam.

Na druhou stranu samozřejmě důvěřovat blogerům jako zdroji informací také tak s jistotou nemůžeme. Tak co tedy? Nevím, ale ...

http://mika.blog.idnes.cz

čtěte také:

Polsko: prolhaná česká média opět mlčí

Glosy FreeGlobe (6) Pozdvižení v Izraelské ulici. Z bomby se vyklubal jogurt

Hájek: Média v ČR ovládají havlističtí zednáři