„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech? (6)

Autor: odjinud | Publikováno: 4.12.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

ČNB garantovala růst zlata a stříbra v korunách. Oslabení koruny na maximum vůči Euru a dolaru chvíli vydrží. Domácí recese je přiznána a snaha oživit ekonomiku (přes pomoc exportérům) oslabením koruny je chvilková záležitost.

Bude ČNB při dalším kole muset snížit úrokové sazby pod NULU? O tomto kroku uvažují i další banky. Teprve tehdy lidé pochopí, že peníze mají jen směnnou funkci a spořit v nich nelze. Tyto snahy centrálních bank ovšem nemohou jako záchrana dlouhodobě fungovat. Vždy pomohou na chvíli tomu, kdo měnu dříve a více znehodnotí.

Ostatní měny budou oslabovat déle, protože dolar i Euro mají povolení k neustálému tisku. V tomto prostředí veškeré komodity, ale zejména zlato a stříbro jako monetární kovy, dále porostou.

Znovu opakujeme, že hlavní hladina rezistence je pro zlato stále 1800 USD. Zlato se chová poslední týdny jako špunt, který po stlačení pod vodu vždy vystřelí. Dno je nyní kolem 1700-1705 USD pro zlato a 31 USD pro stříbro. Platí známé pravidlo, že když trh nechce jít dolů, dříve nebo později půjde nahoru! Jak rychle to bude, se dozvíme v tomto týdnu. Důležitá informace na trhu je, že se objevil nový kupec, kterým jsou japonské penzijní fondy, které omezují nákup japonských dluhopisů s nulovým výnosem.

www.zlate-investovani.cz

čtěte také:

Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech? (5)

FED dál zabíjí americký dolar. Spořit nedává smysl

Lichvářský stát

Klíčová slova: krize  | Wall Street  | dluhy  | banky
2698 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)

ePortal.cz

Správnej chlap je ženskáDotační socialismus nás žene do pekel

euPortal.cz

Evropský parlament přichází s dalším nástrojem, kterým bude trestat "neposlušné" členské státy. Byli jsme před Bruselem, budeme i po němTo už je vážně jak za bolševika. BIS bude u nás určovat, co se bude učit ve školách!

Eurabia.cz

Lukáš Lhoťan komentuje: "Před německou 4. říši nás ochrání pouze USA aneb co nedokázal Hitler plní se skrze EU"Poslanec Bundestagu chce reformu EU - v partnerství s Ruskem

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

ParlamentniListy.cz

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.Komentátorka nejen o „lepšolidech“: Profesor Putna! Akademik, intelektuál, elita národa, řeklo by se... A on označí prezidenta za „směšného ožralu“. To mluví za své
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny