„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Případ “mizejících ostrovů”

Autor: odjinud | Publikováno: 2.12.2012 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Objevil se na Google Earth, v námořních mapách a v aeronautických mapách. Z ničeho nic ale Sandy Island, známý také jako Île du Sable, který měl stát mezi Austrálií a Novou Kaledonií, zmizel. A více přesněji, bylo nám řečeno, že Sandy Island nikdy nebyl. Byl to fantom, kartografická chyba…copyright. Jak může v době satelitní technologie jen tak zmizet ostrov o délce Manhattanu?

Možná je v příběhu Sandy Island něco víc.

Australští vědci řekli, že když se snažili navštívit ostrov velký 60 mil čtverečních, zjistili, že neexistuje. Vědci byli bizarní epizodou překvapeni. Někteří geologové začali studovat historii tektonických desek ve velmi neodhalené oblasti u Chesterfieldských ostrovů, které vlastní Francie, aby měli 21.prosince 2012 náskok s ovládnutím ostrovu v jižním Pacifiku.

Záhadný Sandy Island

Pro zmizení Sandy Islandu může být u jiné vysvětlení. Sandy Island není prvním ostrovem, který jen tak zmizel z map. V roce 2009 zmizel  ostrov Bermeja v Mexickém zálivu, ostrov velký 31 mil čtverečních severně od Yucatánského poloostrova, který pomohl označit americko-mexickou námořní hranici. Činitelé mexické vlády odmítli příběh, že byl ostrov pohlcen zvyšující se mořskou hladinou. Někteří mexičtí politici místo toho tvrdili, že ostrov vyhodila do povětří CIA, aby Spojené státy zlikvidovaly značku 200 mil dlouhé mexické ekonomické hranice, hranici nahradily ostrovy Alacranes -ty jsou blíže Mexiku než Bermeja – a přivlastnily si tak ropné rezervy v Hoyos de Dona, které mají obsahovat 22 miliard barelů ropy.

Stejně jako jeho dvakrát větší bratranec fantom v jižním Pacifiku se Bermeja objevoval na historických mapách oblasti, dokonce i koncem roku 1998. Místní rybáři ale tvrdili, že ostrov nemohli spatřit už koncem roku 1997.

V roce 1957 Americká národní výzkumní rada/Národní akademie věd, které získávají velké množství peněz ze zpravodajské komunity, poslali na Chesterfieldské ostrovy delegaci, podle map ostrovy zahrnovaly i Sandy. Tým ostrovy navštívil poprvé od roku 1939, kdy ostrovy navštívila francouzská loď Dumont d’Urville. V roce 1957 americký tým navštívil jen jeden z ostrovů, Longue Island, a Sandy na východě zmíněn nebyl. Expedici přihlížel nejvyšší francouzský admirál v Nové Kaledonii, admirál de Toulouse-Lautrec a důstojníci a posádka francouzské lodi Francis Garnier. Ve své oficiální zprávě americký tým popsal velké množství raků poustevníčků, divné pavoučí druhy a obrovské množství ptáků na Longue Island.

Existuje také možnost, že Sandy Island byl vojenský projekt. Během 2.světové války měli Britové plán, krycí jméno bylo PROJECT HABAKKUK, postavit plovoucí přistávací dráhu z pykrete, ze směsice ledu a celulózy, o velikosti ostrova, aby ji mohli uprostřed Atlantiku použít proti německým lodím. Projekt nikdy neodstartoval z několika důvodů, led začal tát, když ostrov dosáhl teplejších vod a hlavně díky spekticismu, zda plouvoucí deska zvládne unést velké bombardéry. Jedním z hlavních britských kritiků byl Nevil Shute, který se později stal známým pro svou novelu o následcích jaderné války, On The Beach. Společný projekt amerického námořnictva s krycím jménem TENTACLE chtěl svařit vyloďovací plavidla a lod Liberty, aby vytvořil “plovoucí ostrovy.”

Mohl být Sandy Island vojenským projektem pro vytvoření obrovské plovoucí základny?

V roce 1972 nastal pokus mezinárodního syndikátu zvaného Ocean Life Research Foundation pro vytvoření mikro-státu zvaného Republika Minerva na znovu získaném ostrově Útesy Minervy v jižním Pacifiku. Vojáci Tonga vtrhli do útesů a území si přivlastnili. Útesy si také přivlastňuje Fidži a Republika Minerva. Kvůli zvedající se hladině moře se útesy zaplavily.

V roce 2010 zmizel ostrov v Bengálském zálivu, který si přisvojovali Indie a Bangladéš. Ostrov New Moore, jak jej nazývala Indie, a ostrov Jižní Talpatti, jak jej nazýval Bangladéš, byl jedním z obětí zvedající se hladiny moře.

http://www.waynemadsenreport.com/articles/20121125

Klíčová slova: USA  | technologie  | válka
3504 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako morV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

euPortal.cz

Rusko představuje léčbu COVIDU-19 s pomocí léku proti maláriiPUTINOVO POSELSTVÍ NÁRODU

Eurabia.cz

Imigrant v Norsku podpálil kostelKoronavirus: Mocenská elita se stará jen o sebe, obyčejní lidé ať klidně chcípnou

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...

ParlamentniListy.cz

EU předvedla, jak je odtržená od reality. Obejmi svého Číňana, a virus se vesele šířil. Nejlépe to zvládly státy za „železnou oponou“, všiml si Černý z TrikolóryHrozí tragédie, varuje hejtman-exprimář. A naštval se na ODS: Co to hrajete? Máte to z Číny?
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny