„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Glosy FreeGlobe (4) Tohle už takový šok není: Po Landovi se k Janečkovi přidal i Roman Joch

Autor: -abb- | Publikováno: 28.11.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Bývalý poradce premiéra Petra Nečase, který se hned druhý den po svém blogovém atentátu na prezidenta Klause odporoučel ze Strakovy akademie rovnou do lóže TOP 09 (radí náměstkovi primátora Prahy Hudečkovi z TOP 09 - neptejte se mne co, asi, jaké má mít Praha zahraniční vztahy s Putinem a jak by metropole měla světové společenství podpořit v boji za demokratizační proces v Sýrii) následuje příklad Daniela Landy. Zpěvák, kterému nyní musíme říkat Žito 44, nebo si to s námi vyřídí, veřejně uctil Karla Janečka jako "krále králů" a způsobil tak nemalý poprask v národoveckých kruzích, které tak zradil, stejně jako na politické scéně. Pozitivní ale je, že se mu alespoň podařilo prolomit mlčení o tom, že co Janeček nabízí, není nic menšího, než fašismus. K Janečkovi se ale stahují i další podivné přízraky, které mají problém se svojí názorovou identitou.

Poté, co si Roman Joch padl do náruče s Věrou Tydlitátovou, když na shromáždění na podporu Izraele zaplakal nad tím, že se Izrael vzdal Gazy výměnou za mír, ačkoli se prý "Gaza mohla stát kvetoucí perlou Blízkého východu", pokračuje ve své "krasojízdě". Připojil se jako Landa k fašistické klice kolem Karla Janečka, když přispěl do sborníku "Fenomén korupce", který vydává Janečkův Nadační fond proti korupci. Občanský institut se tím ještě chlubí.

A nejen přispěl. Občanský institut dělá knize reklamu, když pořádá představení knihy v prostorách Emauzského kláštera, kde Joch vystoupí mimo jiné vedle bývalé ředitelky Transparency International Adriany Krnáčové.
 
Na druhou stranu, žádný rozpor v tom ale není. Boj proti korupci sice není žádné konzervativní téma, ale konzervativec není ani Joch, třebaže se do této role už roky snaží stylizovat. Ve skutečnosti jeho postoj nijak nepřekvapuje. Joch je agresivní advokát USA a právě Spojené státy pokryteckou agendu boje proti korupci šíří a stojí ostatně i za Janečkovou pozitivní revolucí. Takže žádný šok, žádný paradox, všechno dává naprostý smysl. A je dobře, že kontury bitevního pole a jednotlivých hráčů v něm vidíme nyní jasněji než kdy dříve.

čtěte také:

Glosy FreeGlobe (1) Máme k Izraeli blíže než ke Slovensku?

Glosy FreeGlobe (2) Trapas vůči Izraeli? Spíše trapný pan Korte

Glosy FreeGlobe (3) 9 z 10 kandidátů na prezidenta jsou Židé či jiní cizinci. Tak kdo koho diskriminuje, paní Šabatová?

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | USA  | Česká republika  | propaganda  | demokracie  | Janeček
5687 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny