„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

CNN: Vaše chování bude kontrolovat čip v mozku. Do 75 let vám smartfone implantují

Autor: AC24.cz | Publikováno: 27.11.2012 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Článek CNN předpovídá, že do 75 let budou mít lidé zabudované mikročipy do svého mozku, které dovolí, aby jejich chování kontrolovala třetí strana.

Článek nadepsaný Smartfone budete mít v budoucnu ve svém mozku nabízí polo-satirický pohled na transhumanismus a myšlenku, že lidé se částečně stávají kyborgy, co mají komunikační zařízení implantovaná do svého těla. Počínaje předpovědí toho, že nejdříve dojde k široké popularizace smartfonů, co se nosí, a už je vyrábí Google, tento článek jde dále do předpovědi, jak lidé budou komunikovat na konci tohoto století.

„Během 75 let udělá technologie obrovský skok. Mikročip lze přímo instalovat do uživatelova mozku. Apple spolu s hrstkou společností tyto čipy vyrábí. Když lidé jeden druhého „zavolají“, myšlenky se okamžitě propojí. Má to ale i odvrácenou stranu: „Reklama“ může okamžitě kontrolovat uživatelovo chování, protože nebude možné upadnout do rozhodovacích těžkostí. Pokud uživatel narazí na rozhodovací těžkost – což je tak s pravděpodobností 1 ku miliardě – bude každý kousíček dat vysílaných z jeho mozku, už naloadovaný do serverů společnosti tak, aby tato mohla „zákazníkovi lépe sloužit“.

Tón tohoto spisu od CNN je tak nějak pubertálně sebejistý, ale tvrzení, že lidé se nakonec sloučí se stroji jakožto v realizaci přicházející technologické singularity, je tím, co sdílí téměř všichni vrcholní futuristé.

Opravdu lidé jako vynálezce a futurista Ray Kurzweil si nemyslí, že budeme muset čekat 75 let, abychom zažili smart-fony implantované do mozku. Vidí to, že to přijde jen do 20 let.

Ve své knize z roku 1999 Věk spirituálních strojů Kurzweil úspěšně předpověděl příchod iPadu, Kindlu, iTunes, You Tube a služeb na požádání jako Netflix.

Kurzweil předpovídá, že do roku 2019 budou nošené smartfony ve všech velikostech a že do roku 2029 počítače a mobilní telefony se už budou implantovat lidem do očí a uší, čímž se z těch, co to mít nebudou, vytvoří „lidská podtřída“, na kterou se bude nahlížet jako na zaostalou a neproduktivní, protože odmítá přistoupit na singularitu.

Ač článek z CNN nepředpovídá ani implantaci čipů do mozku do konce století, Kurzweilovy předpovědi jdou ještě mnohem dále než sem. Podle něj do roku 2099 bude celá planeta řízena počítačovými systémy umělé inteligence, které budou chytřejší než celá lidská rasa dohromady – podobně jako systém Skynet fiktivně vyobrazený v Terminátorovi.

Lidé, kteří budou odporovat svému přetvoření, aby se stali částečnými kyborby, budou ostrakizováni na okraj společnosti.

„I mezi těmi lidskými inteligencemi, co pořád používají na uhlíku založených neuronů, bude nesmírné využití technologie neurálních implantátů, která poskytne nesmírné zlepšení lidských schopností vnímání a kognitivních funkcí. Lidé, kteří nebudou takovýchto implantátů využívat, nebudou schopni se smysluplně účastnit na dialogu s těmi, kteří budou,“ píše Kurzweil.

Kurzweilovy předpovědi se odráží u Billa Joye ze Sun Microsystems, který v roce 2000 ve Wired Magazine v článku nadepsaném Proč nás budoucnost nepotřebuje předpovídá, že technologické pokroky v robotice učiní z většiny lidí zastaralou veteš.

V důsledku toho se „může elita jednoduše rozhodnout, že masy lidstva vyhladí,“ píše Joy.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

http://www.ac24.cz/

čtěte také:

Studentka se nechce nechat sledovat, hrozí jí proto vyloučení

Microsoft chce sledovať ľudí v obývačkách

Velký bratr se dívá, stát bude chtít vědět vše o vašich příjmech

Klíčová slova: technologie  | soukromí
5222 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

Migranti položili na koleje dřevěné hole a kameny...Brutalita francouzské policie. Milovníci "liberální demokracie" mlčí, podívejte se na šokující záběry

Eurabia.cz

Být Zelený je diagnoza. Za vražedným šílenstvím uprchlíku v Rakousku nestojí jejich kultura, ale mužstvíFrancouzské GESTAPO chránící multikulturní režim střílí protestujícím lidem do zad. V Bordeaux těžce zranili prchajícího hasiče

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázaliMocným se hroutí pilíře jejich pravd, v panice se chovají přesně podle Orwella. Doktorka Salminen o „sovětském výkladu dějin“
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny