„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

CNN: Vaše chování bude kontrolovat čip v mozku. Do 75 let vám smartfone implantují

Autor: AC24.cz | Publikováno: 27.11.2012 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Článek CNN předpovídá, že do 75 let budou mít lidé zabudované mikročipy do svého mozku, které dovolí, aby jejich chování kontrolovala třetí strana.

Článek nadepsaný Smartfone budete mít v budoucnu ve svém mozku nabízí polo-satirický pohled na transhumanismus a myšlenku, že lidé se částečně stávají kyborgy, co mají komunikační zařízení implantovaná do svého těla. Počínaje předpovědí toho, že nejdříve dojde k široké popularizace smartfonů, co se nosí, a už je vyrábí Google, tento článek jde dále do předpovědi, jak lidé budou komunikovat na konci tohoto století.

„Během 75 let udělá technologie obrovský skok. Mikročip lze přímo instalovat do uživatelova mozku. Apple spolu s hrstkou společností tyto čipy vyrábí. Když lidé jeden druhého „zavolají“, myšlenky se okamžitě propojí. Má to ale i odvrácenou stranu: „Reklama“ může okamžitě kontrolovat uživatelovo chování, protože nebude možné upadnout do rozhodovacích těžkostí. Pokud uživatel narazí na rozhodovací těžkost – což je tak s pravděpodobností 1 ku miliardě – bude každý kousíček dat vysílaných z jeho mozku, už naloadovaný do serverů společnosti tak, aby tato mohla „zákazníkovi lépe sloužit“.

Tón tohoto spisu od CNN je tak nějak pubertálně sebejistý, ale tvrzení, že lidé se nakonec sloučí se stroji jakožto v realizaci přicházející technologické singularity, je tím, co sdílí téměř všichni vrcholní futuristé.

Opravdu lidé jako vynálezce a futurista Ray Kurzweil si nemyslí, že budeme muset čekat 75 let, abychom zažili smart-fony implantované do mozku. Vidí to, že to přijde jen do 20 let.

Ve své knize z roku 1999 Věk spirituálních strojů Kurzweil úspěšně předpověděl příchod iPadu, Kindlu, iTunes, You Tube a služeb na požádání jako Netflix.

Kurzweil předpovídá, že do roku 2019 budou nošené smartfony ve všech velikostech a že do roku 2029 počítače a mobilní telefony se už budou implantovat lidem do očí a uší, čímž se z těch, co to mít nebudou, vytvoří „lidská podtřída“, na kterou se bude nahlížet jako na zaostalou a neproduktivní, protože odmítá přistoupit na singularitu.

Ač článek z CNN nepředpovídá ani implantaci čipů do mozku do konce století, Kurzweilovy předpovědi jdou ještě mnohem dále než sem. Podle něj do roku 2099 bude celá planeta řízena počítačovými systémy umělé inteligence, které budou chytřejší než celá lidská rasa dohromady – podobně jako systém Skynet fiktivně vyobrazený v Terminátorovi.

Lidé, kteří budou odporovat svému přetvoření, aby se stali částečnými kyborby, budou ostrakizováni na okraj společnosti.

„I mezi těmi lidskými inteligencemi, co pořád používají na uhlíku založených neuronů, bude nesmírné využití technologie neurálních implantátů, která poskytne nesmírné zlepšení lidských schopností vnímání a kognitivních funkcí. Lidé, kteří nebudou takovýchto implantátů využívat, nebudou schopni se smysluplně účastnit na dialogu s těmi, kteří budou,“ píše Kurzweil.

Kurzweilovy předpovědi se odráží u Billa Joye ze Sun Microsystems, který v roce 2000 ve Wired Magazine v článku nadepsaném Proč nás budoucnost nepotřebuje předpovídá, že technologické pokroky v robotice učiní z většiny lidí zastaralou veteš.

V důsledku toho se „může elita jednoduše rozhodnout, že masy lidstva vyhladí,“ píše Joy.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

http://www.ac24.cz/

čtěte také:

Studentka se nechce nechat sledovat, hrozí jí proto vyloučení

Microsoft chce sledovať ľudí v obývačkách

Velký bratr se dívá, stát bude chtít vědět vše o vašich příjmech

Klíčová slova: technologie  | soukromí
5305 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Cítíte ten rozdíl? Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques Bursíková

euPortal.cz

Piráti a KDU-ČSL nominovaly do Rady ČTK Josefa Šlerku, což je člověk napojený na sorosovské globalistyŠokující miliardová kauza Walderode. Benešovy dekrety porušeny. České soudy rozhodly o navrácení majetku rodu s nacistickou minulostí

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...OSN: Táák holenkové, a teď si džihádisty pěkně vemte domů do Evropy!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptitTakže zpět ke kalkulačce... Analytik počítá demonstranty na Letné a o jejich vlivu má zcela jasno
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny