„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Potvrzeno: Landa se zbláznil. Janečka prohlásil za krále králů

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 26.11.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

„Můj král králů je Karel, je to Karel Janeček, šéf protikorupčního fondu nebo co to je. Takže vám říkám, jestli budete někdo zlobit krále Karla a budete mu vyhrožovat, já vám ublížím."řekl zpěvák Daniel Landa, který si nyní nově nechává říkat Žito 44, v sobotu při předávání cen Český slavík 2012.

Nutno dodat, že reakce nebyla veskrze pozitivní. Kromě toho, že mnohé svým nečekaným projevem zaskočil, někteří zareagovali pohotově. Po jeho slovech se totiž ozvalo dlouhé a nesouhlasné bučení.


Tak jako tak se ale potvrzují dřívější indicie z jeho facebookového profilu, ze kterých se už před několika dny dalo vyčíst, že oba muži spolupracují a že Landa má sehrát roli jakéhosi Janečkova proroka. Dokonce na svém profilu i naznačoval, že se na předávání slavíků něco podobného chystá udělat. Další plánovanou událost chystá na 21. prosince 2012, kdy chce svého krále "přivést na Vyšehrad".

Novináři se poté vrhli na Karla Janečka, aby ho vyzpovídali, co na toto podivné prohlášení říká. Je nadmíru symptomatické, že Janeček takový výrok (sousloví král králů, které je používáno v souvislosti s Ježíšem Kristem) neodmítl, ale ještě jím byl polichocen. Jako správný satanista je totiž rád, když je uctíván.

"Já jsem velmi rád, že mne podpořil a za jeho osobité vyjádření podpory mu děkuji," řekl Janeček v rohovoru pro Lidovky.cz.

V rozhovoru pro Týden.cz pak dodal: "Jde o symbolické vyjádření. Za krále si mě vybral, protože jsme spolu několikrát hovořili o vizi cesty ke slušné a prosperující společnosti. Svou vizi jsem mu vysvětloval. On je člověk, kterého ta myšlenka oslovila a chce vyjádřit maximální podporu tomuto úsilí."

A vysvětlil také, že nejde o žádnou náhodu, že s Landou spolupracuje a že s ním byl na takové PR akci předem domluven. Na otázku redaktora, zdali byl překvapen, když ho Landa v hlavním vysílacím čase takto veřejně uctil, Janeček odpovídá: "To mě nepřekvapilo, protože mi to oznámil dopředu."

"Nespolupracujeme v tomto smyslu nijak, nicméně Daniel Landa zmínil mne a já chápu proč. Protože, podobně jako s mnoha zajímavými lidmi, jsem se s ním setkal a hovořil jsem s ním právě o vizi cesty ke slušné a spravedlivé společnosti a o tom, co je potřeba udělat. V tomto se se mnou shodoval, proto mě chce zřejmě tímto způsobem podpořit," řekl Janeček, podle kterého jde o Landovu uměleckou reakci na Pozitivní evoluci, tedy kampaň, kterou Janeček před zhruba dvěma měsíci odstartoval a v pátek završil velkým shromážděním v pražské Lucerně.

Poměrně trefně novináři upozornili na to, že Landa ve svém projevu (ale i v mnoha dalších prohlášeních na facebooku) vyhrožuje násilím těm, kteří na Janečka útočí. Jak to jde dohromady s pozitivní evolucí, kterou propagujete? ptali se novináři Janečka.

"Rozhodně bych to nevnímal jako vyhrožování. Já to chápu tak, že se prostě postavil za to, že kdyby mi někdo chtěl vyhrožovat, tak on se o to taky bude zajímat, což je pozitivní," odpověděl Janeček, který také tvrdí, že neví, jaké má Landa další plány. ("Nevím, jaký bude jeho další postup, proto se k němu nemůžu příliš vyjadřovat.")

Tomu ale stěží můžeme věřit - oba muži spolu evidentně komunikují a své další kroky koordinují. Důkazem je právě ohlášená akce na Vyšehradě.  "Přivedení krále Karla na vyšehrad" zcela určitě není jen symbolické vyjádření, ale předem naplánovaná akce, o které Janeček nemůže nevědět.

Někdo s námi hraje manipulativní hru a daří se mu ošálit i důvěřivé hvězdy showbyznysu, jako je Daniel Landa, který ostatně v tom stejném vystoupení na Českém slavíkovi přiznal, že by rád měnil svět.

Je možné, že Landa s mesiášským komplexem tuto svoji podporu myslel dobře. Už roky se snaží vyburcovat (především mladou) veřejnost k obraně jiných než materiálních hodnot, k návratu k vlastenectví a hrdosti na svou zem. Těžko říci, proč ale uvěřil tomu, že Janečkovi jde o něco podobného. Právě naopak - Janeček se zdá být přesně tím, komu na budoucnosti České republiky nejenže nezáleží, ale kdo ji chce záměrně poškodit, protože existuje důvodné podezření, že pracuje v zájmu zahraničních vlivových skupin.

Landova neukojitelná touha po zviditelnění a až dětská naivita ho tak dovedla do náruče někoho, kdo - sice nenápadně a vskrytu, ale o to usilovněji- usiluje o přesně opačné cíle. Nebo to tak není a Landa je zednář podobně jako Janeček a oba vlastně velmi dobře vědí, o co se hraje? Landovo členství v lehce okultním, rozhodně však svobodozednářském Ordo Lumen Templi, by tomu nasvědčovalo.

Na Landových posledních výrocích totiž není nic konzervativního a národoveckého. Místo křesťanské víry popularizuje myšlenky New Age smíchané s obdivem k mysticismu a pohanství (runy, bájná zvířata apod.) a proložené vyložené zednářskou rétorikou (Templ, položení základního stavebního kamene k chrámu Zlatého Draka apod.) a propaguje i zednářský řád Strážců a meče, o kterém jsme už psali. Nemluví o Češích, Moravanech a Slezanech, ale o Bójích. Propaguje člověka, který je velmi pravděpodobně nastrčeným agentem amerických tajných služeb. Když na jeho přednáškách přijde řeč na EU či nadnárodní skupiny, samozvané elitáře a jejich kluby (Bilderberg, CFR) či mocné rody ovládající svět, směje se, odvádí pozornost od tématu, nikdy neřekne nic kritického. Naopak svá vystoupení začíná vehementním popíráním toho, že by byl iluminát, satanista či že by pracoval pro CIA, až si člověk klade otázku, proč má takovou potřebu to zdůrazňovat.

Ať je to tak nebo onak, ať Landa jen naletěl vlkovi v rouše beránčím nebo poslouchá stejné lóžové pokyny, je falešným prorokem, protože Janeček je falešný mesiáš.

To, čeho jsme nyní svědky, není jen klasická politická bitva, ale lítý duchovní boj o duši českého národa.

Daniel Landa alias Žito 44 v tomto boji přešel na druhou stranu. Neměli bychom z toho být zmateni a z jeho pádu bychom si naopak měli vzít ponaučení.

čtěte také:

Firma Janečkova kumpána: Nachystali zaměstnancům hroby

Landův "král králů" anebo Antikrist Karel Janeček?

Zneužil havlista Janeček idealistu Landu?

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | demokracie  | Janeček
11250 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny