„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Pokrytecký humanrightismus v akci

Autor: Michal Semín | Publikováno: 21.11.2012 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Je funkce evropského komisaře předem určena jen pro stoupence liberální či socialistické levice?

V úterý 13. listopadu odpoledne proběhne v Evropském parlamentu slyšení maltského kandidáta na post komisaře pro zdraví a spotřebitelskou politiku Tonia Borga. Očekává se ostrá debata, neboť mnozí europoslanci se již jednoznačně vyjádřili proti jeho kandidatuře z důvodu jeho veřejně známých konzervativních postojů na podporu přirozené rodiny, manželství a ochrany lidského života od početí po přirozenou smrt. Proti jeho jmenování protestují také organizace, jež o sobě tvrdí, že hájí lidská práva (ILGA-Europe, Evropská humanistická federace, IPPF-European Network, Catholics for Choice apod.).

Pokrytecký humanrightismus v akci, chtělo by se dodat, neboť co mají s obranou práv člověka společného spolky popírající základní právo nevinné lidské osoby na život či oprávnění člověka s konzervativním morálním a sociálním smýšlením stát v čele orgánu veřejné služby?

view counter

Ano, Borg je nejen smýšlením konzervativec, ale také katolík. Což, jak tvrdí jeho oponenti, je v rozporu s „evropskými hodnotami“. V souladu s nimi by patrně mohl být jen katolík, který katolicky nesmýšlí, což je podobně absurdní, jako je udělení letošní Nobelovy ceny míru.

Borg je nejen smýšlením konzervativec, ale také katolík. Což, jak tvrdí jeho oponenti, je v rozporu s „evropskými hodnotami“.K Borgově kandidatuře došlo v důsledku říjnové vynucené rezignace komisaře Johna Dalliho. A protože je tento post v rukou Malty, navrhla vláda ostrovního státu na uprázdněný stolec současného maltského ministra zahraničí.

Evropská unie se ve svých dokumentech hlásí ke svobodě slova a vyznání. Kdo se však jen trochu orientuje v problematice, toho nepřekvapí, když těm, již se staví proti „právům“ na homosexuální sňatek či oprávněnost umělého potratu, upírá možnost zastávat v mocenském aparátu Evropské unie významné postavení. A to navzdory tomu, že Evropská unie na papíře ponechává problematiku zákonných úprav týkajících se rodiny, manželství a potratu v kompetenci členských států.

Mají nás za pitomce?

prohlášení lidskoprávních organizací mimo jiné stojí: „Postoje Tonia Berga k otázkám potratu, homosexuality a rozvodu jsou silně konzervativní a zastaralé. I když nespadají do kompetence EU, považuje svoje názory za výraz ,svobody svědomí‘, což mu brání v tom, aby funkci komisaře zastával nestranně…“.

Je mi záhadou, jak podobný výrok může někdo myslet vážně. Rozumím námitce, že logika je reakční a historicky překonaná vědní disciplina, přesto i postmoderní vyznavači relativismu alespoň podvědomě usilují o to, aby jejich stanoviska nepodléhala okamžitě autodestrukci. Soudruzi z dobře zajištěného předvoje „občanské společnosti“ tedy bezostyšně tvrdí, že obhajoba homosexualismu či volného přístupu k zabíjení nenarozených je výrazem „nestrannosti“. To nás vážně mají za pitomce?

Již brzy uvidíme, zda se bude jednat o novou kauzu typu „Buttiglione“, nebo zda se alespoň Evropská lidová strana, do níž patří i maltská Partit Nazzjonalista, jejímž je Borg členem, diktátu politické korektnosti účinně postaví. Sledujme také, jak se k celé věci postaví čeští poslanci, zvláště pak ti, kteří nás ujišťují, že hájí konzervativní či křesťanské hodnoty (KDU-ČSL, ODS). Jednání můžeme sledovat v přímém přenosu od 15 hodin pod tímto odkazem.

http://www.ceskapozice.cz

čtěte také:

Levice a liberálové: V Evropské komisi nesmí sedět žádný křesťan ani konzervativec!

Klíčová slova: EU  | náboženství  | politická korektnost  | konzervatismus
3171 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

Mladý Klaus natvrdo promluvil o tom, jak feťáky z Kliniky podporoval Babiš...V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorován

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Anketa: Měl by se zpřísnit azylantský a cizinecký zákon? 92% (!) ano. Hlasujte!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Tohle je smrtelné. Blíží se k TOP 09. A Petříček do vedení? Ne! Bývalý vysoký funkcionář ČSSD jde do akceRodinu tvoři máma, táta a děti! Senátor Valenta je pobouřen tím, co ČT pustila dětem
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny