„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Pokrytecký humanrightismus v akci

Autor: Michal Semín | Publikováno: 21.11.2012 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Je funkce evropského komisaře předem určena jen pro stoupence liberální či socialistické levice?

V úterý 13. listopadu odpoledne proběhne v Evropském parlamentu slyšení maltského kandidáta na post komisaře pro zdraví a spotřebitelskou politiku Tonia Borga. Očekává se ostrá debata, neboť mnozí europoslanci se již jednoznačně vyjádřili proti jeho kandidatuře z důvodu jeho veřejně známých konzervativních postojů na podporu přirozené rodiny, manželství a ochrany lidského života od početí po přirozenou smrt. Proti jeho jmenování protestují také organizace, jež o sobě tvrdí, že hájí lidská práva (ILGA-Europe, Evropská humanistická federace, IPPF-European Network, Catholics for Choice apod.).

Pokrytecký humanrightismus v akci, chtělo by se dodat, neboť co mají s obranou práv člověka společného spolky popírající základní právo nevinné lidské osoby na život či oprávnění člověka s konzervativním morálním a sociálním smýšlením stát v čele orgánu veřejné služby?

view counter

Ano, Borg je nejen smýšlením konzervativec, ale také katolík. Což, jak tvrdí jeho oponenti, je v rozporu s „evropskými hodnotami“. V souladu s nimi by patrně mohl být jen katolík, který katolicky nesmýšlí, což je podobně absurdní, jako je udělení letošní Nobelovy ceny míru.

Borg je nejen smýšlením konzervativec, ale také katolík. Což, jak tvrdí jeho oponenti, je v rozporu s „evropskými hodnotami“.K Borgově kandidatuře došlo v důsledku říjnové vynucené rezignace komisaře Johna Dalliho. A protože je tento post v rukou Malty, navrhla vláda ostrovního státu na uprázdněný stolec současného maltského ministra zahraničí.

Evropská unie se ve svých dokumentech hlásí ke svobodě slova a vyznání. Kdo se však jen trochu orientuje v problematice, toho nepřekvapí, když těm, již se staví proti „právům“ na homosexuální sňatek či oprávněnost umělého potratu, upírá možnost zastávat v mocenském aparátu Evropské unie významné postavení. A to navzdory tomu, že Evropská unie na papíře ponechává problematiku zákonných úprav týkajících se rodiny, manželství a potratu v kompetenci členských států.

Mají nás za pitomce?

prohlášení lidskoprávních organizací mimo jiné stojí: „Postoje Tonia Berga k otázkám potratu, homosexuality a rozvodu jsou silně konzervativní a zastaralé. I když nespadají do kompetence EU, považuje svoje názory za výraz ,svobody svědomí‘, což mu brání v tom, aby funkci komisaře zastával nestranně…“.

Je mi záhadou, jak podobný výrok může někdo myslet vážně. Rozumím námitce, že logika je reakční a historicky překonaná vědní disciplina, přesto i postmoderní vyznavači relativismu alespoň podvědomě usilují o to, aby jejich stanoviska nepodléhala okamžitě autodestrukci. Soudruzi z dobře zajištěného předvoje „občanské společnosti“ tedy bezostyšně tvrdí, že obhajoba homosexualismu či volného přístupu k zabíjení nenarozených je výrazem „nestrannosti“. To nás vážně mají za pitomce?

Již brzy uvidíme, zda se bude jednat o novou kauzu typu „Buttiglione“, nebo zda se alespoň Evropská lidová strana, do níž patří i maltská Partit Nazzjonalista, jejímž je Borg členem, diktátu politické korektnosti účinně postaví. Sledujme také, jak se k celé věci postaví čeští poslanci, zvláště pak ti, kteří nás ujišťují, že hájí konzervativní či křesťanské hodnoty (KDU-ČSL, ODS). Jednání můžeme sledovat v přímém přenosu od 15 hodin pod tímto odkazem.

http://www.ceskapozice.cz

čtěte také:

Levice a liberálové: V Evropské komisi nesmí sedět žádný křesťan ani konzervativec!

Klíčová slova: EU  | náboženství  | politická korektnost  | konzervatismus
3265 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques BursíkováÚnos a znásilnění, které otřáslo Izraelem

euPortal.cz

Podle sluníčkářů imigrace a islám není hrozbou. Ale zpráva odhalila, že islámské teroristické útoky v Evropě vzrostly mezi lety 2007 a 2017 o 725 procent!Armáda potřebuje vrtulníky, nikoliv ale ty předražené z USA. Odborník hovoří

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...Cikáni pořádají loupežné nájezdy v Itálií již za bílého dne ... Mladý Ital se stal jejich cílem a bojuje o život

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Erik Best a Milion chvilek: Čapí hnízdo? O to nejde. Pravdu hledejte jindePamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupost
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny