„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Pokrytecký humanrightismus v akci

Autor: Michal Semín | Publikováno: 21.11.2012 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Je funkce evropského komisaře předem určena jen pro stoupence liberální či socialistické levice?

V úterý 13. listopadu odpoledne proběhne v Evropském parlamentu slyšení maltského kandidáta na post komisaře pro zdraví a spotřebitelskou politiku Tonia Borga. Očekává se ostrá debata, neboť mnozí europoslanci se již jednoznačně vyjádřili proti jeho kandidatuře z důvodu jeho veřejně známých konzervativních postojů na podporu přirozené rodiny, manželství a ochrany lidského života od početí po přirozenou smrt. Proti jeho jmenování protestují také organizace, jež o sobě tvrdí, že hájí lidská práva (ILGA-Europe, Evropská humanistická federace, IPPF-European Network, Catholics for Choice apod.).

Pokrytecký humanrightismus v akci, chtělo by se dodat, neboť co mají s obranou práv člověka společného spolky popírající základní právo nevinné lidské osoby na život či oprávnění člověka s konzervativním morálním a sociálním smýšlením stát v čele orgánu veřejné služby?

view counter

Ano, Borg je nejen smýšlením konzervativec, ale také katolík. Což, jak tvrdí jeho oponenti, je v rozporu s „evropskými hodnotami“. V souladu s nimi by patrně mohl být jen katolík, který katolicky nesmýšlí, což je podobně absurdní, jako je udělení letošní Nobelovy ceny míru.

Borg je nejen smýšlením konzervativec, ale také katolík. Což, jak tvrdí jeho oponenti, je v rozporu s „evropskými hodnotami“.K Borgově kandidatuře došlo v důsledku říjnové vynucené rezignace komisaře Johna Dalliho. A protože je tento post v rukou Malty, navrhla vláda ostrovního státu na uprázdněný stolec současného maltského ministra zahraničí.

Evropská unie se ve svých dokumentech hlásí ke svobodě slova a vyznání. Kdo se však jen trochu orientuje v problematice, toho nepřekvapí, když těm, již se staví proti „právům“ na homosexuální sňatek či oprávněnost umělého potratu, upírá možnost zastávat v mocenském aparátu Evropské unie významné postavení. A to navzdory tomu, že Evropská unie na papíře ponechává problematiku zákonných úprav týkajících se rodiny, manželství a potratu v kompetenci členských států.

Mají nás za pitomce?

prohlášení lidskoprávních organizací mimo jiné stojí: „Postoje Tonia Berga k otázkám potratu, homosexuality a rozvodu jsou silně konzervativní a zastaralé. I když nespadají do kompetence EU, považuje svoje názory za výraz ,svobody svědomí‘, což mu brání v tom, aby funkci komisaře zastával nestranně…“.

Je mi záhadou, jak podobný výrok může někdo myslet vážně. Rozumím námitce, že logika je reakční a historicky překonaná vědní disciplina, přesto i postmoderní vyznavači relativismu alespoň podvědomě usilují o to, aby jejich stanoviska nepodléhala okamžitě autodestrukci. Soudruzi z dobře zajištěného předvoje „občanské společnosti“ tedy bezostyšně tvrdí, že obhajoba homosexualismu či volného přístupu k zabíjení nenarozených je výrazem „nestrannosti“. To nás vážně mají za pitomce?

Již brzy uvidíme, zda se bude jednat o novou kauzu typu „Buttiglione“, nebo zda se alespoň Evropská lidová strana, do níž patří i maltská Partit Nazzjonalista, jejímž je Borg členem, diktátu politické korektnosti účinně postaví. Sledujme také, jak se k celé věci postaví čeští poslanci, zvláště pak ti, kteří nás ujišťují, že hájí konzervativní či křesťanské hodnoty (KDU-ČSL, ODS). Jednání můžeme sledovat v přímém přenosu od 15 hodin pod tímto odkazem.

http://www.ceskapozice.cz

čtěte také:

Levice a liberálové: V Evropské komisi nesmí sedět žádný křesťan ani konzervativec!

Klíčová slova: EU  | náboženství  | politická korektnost  | konzervatismus
3803 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Raději ukrutnou smrt podstoupit, než Mši sv. vynechat!Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristy

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviruKolaps globalizace v přímém přenosu. Rozpustit Evropský parlament, navrhuje pro začátek novinář Ivan Hoffman
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny