„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Proč nevolit Jana Fischera

Autor: Přišlo mailem | Publikováno: 15.11.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Několik důvodů, proč nevolit Jana Fischera

Příští rok proběhne poprvé v historii České republiky přímá volba prezidenta a dle nejrůznějších průzkumů, statistik, prognóz a preferencí je jedním z velkých favoritů Jan Fischer (mimo nadpisů dále uváděna zkratka JF). Přestože JF přede dvěma lety deklaroval, že se po skončení jeho úřednické vlády do politiky už nechystá, dnes se uchází o prezidentský post s maximálním nasazením.

Níže Vám předkládáme několik závažných důvodů, proč by slušní lidé v prezidentských volbách neměli volit JF.

Jan Fischer, kariérní komunista

Byl členem KSČ. Dnes si JF sype popel na hlavu: „Přes všechny důvody, kterými bych mohl omlouvat své tehdejší rozhodnutí, hodnotím členství ve straně jako chybu. Nebudu ji zastírat a nijak se z ní vymlouvat. Poučil jsem se z ní,“ a zároveň své členství omlouvá tím, že bylo účelové, aby mohl dle svých slov dělat kariéru. Členství v KSČ bagatelizuje slovy: „Já jsem nikdy v té partaji jediné duši neporoučel. Já jsem dělal svojí branži, které jsem podle mého soudu zatraceně rozuměl.“

Taková tvrzení ukazují skutečný charakter JF v pravém světle. Jinými slovy totiž říká, že jen proto, aby mohl dělat kariéru, byl schopný a ochotný vstoupit do totalitní strany, která má na svědomí lidské životy. Lidé s ryzím charakterem v té době nejen nikam nevstoupili, ale byli ochotni se KSČ vzepřít za cenu svého věznění a riskování života. Dlužno připomenout, že JF v KSČ strávil dlouhých devět let. Do strany vstoupil na začátku 80. let, tedy v době, kdy už každý slušný člověk věděl, co je KSČ zač. Každý, kdo vstoupil, byť údajně formálně, do této strany v 80. letech, implicitně odsouhlasil a podpořil vše, co KSČ měla do té doby na svědomí. Připomeňme třeba politické procesy nejen z 50. let, ale i ty z Husákovy doby, případně okupaci ze srpna 1968. To vše Jan Fischer svým vstupem implicitně odsouhlasil.

Pokrytecky, neupřímně a umělým dojmem působí současný Fischerův postoj ke komunistům. Jak jinak chápat jeho drakonické prohlášení: „Když by mi osoba pověřená sestavením vlády přinesla návrh, který by znamenal vládnutí s KSČM, zkrátka a dobře bych jej neakceptoval.“ Důvodem, proč by prezident Fischer nerespektoval základní demokratické postupy a komunisty by dnes ve vládě nerespektoval, je jejich extremistický charakter. „Nevyrovnali se se základním zahraničněpolitickým ukotvením této země. Mají vysoce negativní postoj k Evropské unii, k NATO, k působení našich misí,“ vysvětluje Jan Fischer, v čem spočívá onen komunistický extremismus. Oportunismus a populismus je zde zřejmý. JF neváhal vstoupit do totalitní, rigidní KSČ a dnešní KSČM odsuzuje za odpor proti EU a NATO. Tedy za postoje, které jsou v rozporu s momentálními postoji JF, ale ve svobodné společnosti by měly být zcela legitimní.

Chcete opravdu na Hradě člověka, který byl členem totalitní strany? Chcete opravdu na Hradě člověka, který svá rozhodnutí omlouvá svým kariérismem?

Jan Fischer a zadlužování ČR

Obecně se ve společnosti zažilo tvrzení, že JF a jeho vláda mnoho politické práce neudělala a jako vysvětlení popularity JF se často dodává, že  kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. Stejně jako JF s tímto tvrzením nesouhlasíme. Fischerova vláda něco málo opravdu udělala a Českou republiku nemálo zadlužila mnoha způsoby.

JF nedávno prohlásil: „Podívejte se, moje vláda byla jediná vláda rozpočtové zodpovědnosti, jakou kdy tato republika měla.“ Těžko lze pochopit, jak by člověk se zdravým rozumem toto mohl říci o vládě, která měla druhý nejvyšší schodek státního rozpočtu v české historii, 4,9%.

Za této vlády byla dále schválena novelizace Zákona o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů a mohl začít tunel známý jako „fotovoltaika“. Bývalý ministr životního prostředí Pavel Drobil tvrdě kritizuje tento tunel a dává ho za vinu především JF, který mu mohl zabránit. Jenže on nechtěl. Naskýtá se otázka, jestli zde neměl JF své vlastní zájmy. Když v této souvislosti přišli za Fischerem jako premiérem předsedové obou nejsilnějších stran, Paroubek a Topolánek, odmítl problém řešit. Fotovoltaika nás už stála desítky miliard korun a ještě stát bude.

Úřednická vláda zvyšovala daně. Byla zcela nelogicky zvýšena daň benzínu z 11,80 na 12,80 a také přinesla zvýšení spotřební daně na lihoviny. Na těchto daních se vybralo o 550 mil méně (!) než předchozí rok a narostl černý trh. JF nepochopitelně i dnes za tímto zvýšením stojí, přestože ministr financí Fischerovy vlády Eduard Janota zpětně uznal, že toto zvýšení byla chyba jejich vlády.

Dílčí návrhy úspor se celkově příliš nelišily od politiky současné vlády. Protikrizový plán Fischerovy vlády nebyl vůbec relevantní. Jeho politikou byly škrty. Odvody sociálního pojištění byly zastropovány, důchodový fond byl takto uměle podfinancován. Fischer odmítl valorizaci důchodů. Důchodcům nechtěl JF přidat ani korunu a byla otevřena cesta důchodové reformě.

Chcete na Hradě člověka, jehož vláda zadlužila Českou republiku? Člověka, za jehož vlády byla republika tunelována a který vědomě lže, aby obhájil své chyby?

Jan Fischer a boj proti extremismu

JF vytyčil jako prioritu své vlády boj s extremismem. Přestože se JF snaží vystupovat jako demokrat, za této vlády proběhlo nejvíc domovních razií a bylo zatčeno nejvíc lidí za názory od roku 1989. Lidé byli zatýkáni za lepení samolepek či organizaci předvánočních besídek pro děti. Tito „zločinci“, kteří byli zatčeni během Fischerova boje proti extremismu a strávili déle než rok ve vazebních věznicích, jsou dnes u soudů shledáváni nevinnými a stát (my všichni) jim bude muset platit milionová odškodnění.

Svou občanskou angažovanost přiznal Jan Fischer v pořadu Uvolněte se, prosím:

Jan Kraus: „…a chtěl jsem se zeptat, myslíte si, že tenhle váš jaksi zajímavej proces měl třeba vliv na to, že tahle vaše vláda poměrně razantně nastoupila na ty neonacistický strany, neboť do tý doby se vo tom pořád mluvilo a nic se nedělo, no a najednou za vaší vlády…“

Jan Fisher: „Určitě to vliv má, to bych si prostě vymejšlel, vymýšlel, že to vliv nemá. Štvalo mě to občansky, tak jako mě to štvalo z tohohle důvodu, je to pravda, že ten můj Honzík mně k tomu židovství jako vrátil zpátky…“

Strategie vytvořit si vnitřního nepřítele, navodit ve společnosti strach a začít nepřítele potlačovat, je známa už tisíce let. JF zde jednal zcela populisticky, po letech si vzpomněl na historii své rodiny a následně vytvářel tlak, kterým byla pošlapána základní lidská práva mnoha desítek lidí. Z pozice čelního představitele výkonné moci vytvořil zcela vědomě tlak na moc soudní.

Chcete na Hradě člověka, který nerespektuje svobodu a demokracii a je schopný represivně potlačit nepohodlné názory? Chcete na Hradě člověka, který nerespektuje nezávislost soudní a výkonné moci? Chcete vrátit Českou republiku před rok 1989? 

Jan Fischer a korupce

Bude doplněno v nejbližších dnech

Jan Fischer a média

JF má za sebou zjevně silnou lobby a média mu jsou příznivě nakloněna. Proč si je ale nepojistit a redaktory, kteří o něm píší do mainstreamových médií, trochu neuplatit. Třeba tím, že je s sebou vezmete na výlet do USA. Takový výlet jim zaplatíte a oni o vás nenapíší nich ošklivého. Zdá se vám to přitažené za vlasy?

JF si s sebou na zahraniční cestu do USA vzal i redaktora deníku Právo a časopisu Týden, jímž cestu zaplatil. Celkově za oba zaplatil 140 000 Kč. „Když to bylo zadarmo, byl bych blázen, kdybych na to nekývl,“ řekl Respektu šéfredaktor Práva. Časopis Týden se k celé kauze odmítl vyjádřit. Majitelem Týdnu je mediální magnát Jaromír Soukup, který lobbuje za JF, pomáhá mu s kampaní. O Jaromíru Soukupovi bude ještě řeč v následujícím textu Jan Fischer a Česká pošta.

Chcete na Hradě člověka, který si kupuje novináře, aby o něm pozitivně psali? 

Jan Fischer a Česká pošta

Na dvou třetinách poboček České pošty visí plakáty, ze kterých na nás s bazilišským úsměvem kouká JF. Dle některých právních názorů reklama prezidentského kandidáta ve státním podniku porušuje zákony. Zajímavější otázkou ovšem je, za jakou cenu byla tato reklama získána a jestli nám někdo něco netají.

Jana Víšková, mluvčí Fischerovy kampaně, se vyjádřila pro idnes.cz, že plakáty budou na poštách do poloviny prosince a kampaň bude celkově stát 3 625 000 korun. Zajímavé je, že dle oficiálního ceníku by musel JF zaplatit s DPH něco přes 24 milionů korun! Že by Fischer dostal cca 85% slevu? Od koho? Co za to ten někdo bude případně chtít? Nezaplatíme nebo nedoplatíme na tuto slevu my všichni?

Zřejmě zde bude hrát roli, že 50% podíl ve společnosti Media Master, s. r. o., vlastní Jaromír Soukup. Ten Soukup, který sponzoruje Jana Fischera. Nejspíše bude náhoda, že to je právě společnost Media Master, s. r.o, která prodává reklamní plochy na poštách. K takovým náhodám v České republice dochází poměrně často.

Chcete na Hradě člověka, kterému dává státní podnik podezřelé slevy? Člověka, který se zřejmě bude muset za post prezidenta revanšovat lobbistům i s úroky?

Jan Fischer a EU

Bude doplněno v nejbližších dnech

Jan Fischer a důchodová reforma

JF prosazuje nekompromisně tzv. II. pilíř důchodové reformy, do kterého si mají spořit lidé, kteří se do něj dobrovolně zapojí. Spořit si budou celkově 5 % hrubé mzdy. 3 % budou přesměrována z I. (průběžného) pilíře, který funguje dnes a bude zachován, a další 2 % si měsíčně budou lidé přispívat ze svého.

První problém je, že vyvedení 3 % hrubé mzdy využije hlavně bohatší populace (která nebude chtít ze svých peněz sponzorovat současné důchodce a která bude mít na to odvést si navíc 2 % hrubé mzdy do II. pilíře) a odvede mnoho peněz z onoho průběžného systému, který vyplácí peníze sociálně slabší populaci. Sociální nůžky se tím ještě více rozevřou, neboť se v této situaci nedá očekávat nic jiného, než že bude výše důchodů vyplácených státem postupně snižována. Další problém je, že II. pilíř negarantuje žádné výnosy, naopak zde reálně hrozí závažné ztráty. Pilíř se skládá ze čtyř různých investičních strategií, kdy údajně nejbezpečnější (!) je spořit kupováním státních dluhopisů. V době, kdy bankrotuje jih eurozóny, je takový názor poněkud bizarní. V Řecku stát také přesvědčoval lidi, že mají vkládat své peníze do fondů, které kupují státní dluhopisy a stejně jako v Maďarsku, kde byl II. pilíř znárodněn, lidé o veškeré své úspory přišli.

Co když ve společnosti zavládne konsenzus, že je zjevné, že II. pilíř byla chyba? Lidé, kteří se do něj přihlásili, se z něj nebudou moci nikdy vyvázat. Je to doživotní smlouva.

Věříte, že současná koncepce II. pilíře nebude už nikdy měněna (na Slovensku proběhlo v důchodové reformě od jejího zavedení 21 úprav!)?  Opoziční ČSSD se nechala slyšet, že pokud vyhraje volby, pilíř zruší (!). Věříte, že fond, do kterého budete spořit déle než 30 let, v ČR někdo nevytuneluje?

Penzijní fond ING již z II. pilíře vycouval, protože se bojí, že by ohrozil důvěru svých klientů. Není to jasný signál? Pro JF, úředníka pohybujícího se v bankovních a finančních kruzích, zjevně ne. Tomu vadí, že druhý pilíř není naopak povinný pro všechny. Nejen že z něj nejde vystoupit, ale ještě by měl být povinný pro všechny. Takto si JF představuje svobodnou volbu a demokracii.

Chcete na Hradě člověka, který by vám chtěl brát peníze z vaší mzdy a hazardovat s nimi na finančních trzích? Člověka, který by vás nutil povinně investovat do fondů, jejichž dlouhodobá výnosnost nepokrývá ani inflaci?   

Jan Fischer a Evropský židovský parlament

Přestože JF před dvěma lety deklaroval, že se po skončení své úřednické vlády do politiky už nechystá a dnes kandiduje na prezidenta, si svou politickou neangažovat zřejmě rozmyslel již o něco dříve. Už před rokem totiž ve vší tichosti kandidoval do Evropského židovského parlamentu.

Samo o sobě by na tom nebylo nic špatného. Fischer je známý svým oportunismem, tím, že se snaží dostat do jakékoli pozice, ze které mu něco kápne. Toho si jsou zřejmě vědomi i sami Židé, kteří si ho do svého parlamentu nezvolili.

Dnes chce JF zastupovat Českou republiku v pozici hlavy státu a bránit její národní zájmy. Je otázkou, jestli bude JF loajálnější českému nebo židovskému národu, jestli bude hájit české nebo izraelské zájmy. Pokud by došlo ke střetu těchto zájmů, JF zřejmě zaujme takové postavení, ze kterého bude moci nejvíce profitovat. Bude to postavení pročeské?

Chcete na Hradě člověka, který je názorově a hodnotově nekonzistentní a u kterého není zřejmé, čí národní zájmy chce hájit? Chcete na Hradě ohebného oportunistu, který se bude rozhodovat dle svého vlastního profitu? 

__________________________________________________________________________

[1]   Premiér Fischer bude po konci vlády pracovat pro rozvojovou banku http://zpravy.idnes.cz/premier-fischer-bude-po-konci-vlady-pracovat-pro-rozvojovou-banku-103-/domaci.aspx?c=A100421_111125_domaci_nos

[2]   Členství v KSČ byla chyba. Poučil jsem se z ní, říká Fischer http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Clenstvi-v-KSC-byla-chyba-Poucil-jsem-se-z-ni-rika-Fischer-224736

[3]   Fischer o členství v KSČ: Dělal jsem svou práci, které jsem zatraceně dobře rozuměl http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Fischer-o-clenstvi-v-KSC-Delal-jsem-svou-praci-ktere-jsem-zatracene-dobre-rozumel-237238

[4]   Fischer: Vládě s podílem KSČM bych řekl ne, jsou to extremisté http://zpravy.idnes.cz/fischer-nechce-jmenovat-vladu-s-komunisty-fi4-/domaci.aspx?c=A121023_074714_domaci_jj

[5]   Fischer: Vládě s podílem KSČM bych řekl ne, jsou to extremisté http://zpravy.idnes.cz/fischer-nechce-jmenovat-vladu-s-komunisty-fi4-/domaci.aspx?c=A121023_074714_domaci_jj

[6]   Rozhovor s Fischerem na tělo http://www.reformy.cz/zpravy/odpovi-vubec-na-neco-fischer-ano-nebo-ne/

[7]   Státní dluh České republiky http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky

[8]   Za fotovoltaiky může Fischer. Věděl, jak to dopadne, zlobí se Drobil http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Za-fotovoltaiky-muze-Fischer-Vedel-jak-to-dopadne-zlobi-se-Drobil-180666

[9]   Proud je drahý kvůli Fischerovi, říká Topolánek. Fischer: Je zahořklý http://byznys.lidovky.cz/topolanek-kritizuje-fischera-kvuli-solarni-energii-fyn-/statni-pokladna.asp?c=A121011_132106_statni-pokladna_mev

[10]   Rozhovor s Fischerem na tělo
http://www.reformy.cz/zpravy/odpovi-vubec-na-neco-fischer-ano-nebo-ne/

[11]   Janota: Zvýšení spotřební daně na pohonné hmoty byla chyba http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/117410-janota-zvyseni-spotrebni-dane-na-pohonne-hmoty-byla-chyba/

[12]   Fischerův lék na recesi: Šetřit, šetřit, šetřit http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=658078

[13]   Fischerova vláda má jasno: Důchodcům nepřidá ani korunu http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-38189890-fischerova-vlada-ma-jasno-duchodcum-neprida-ani-korunu

[14]   Akce Lotta aneb Policie odhalila další strašlivé zločiny veřejných nepřátel http://paragraphos.pecina.cz/2012/02/akce-lotta-aneb-policie-odhalila-dalsi.html

[15]   Soud zprostil obžaloby osm lidí viněných z propagace neonacismu http://www.denik.cz/z_domova/soud-zprostil-obzaloby-osm-lidi-vinenych-z-propagace-neonacismu-20121017.html

[16]   Jan Fischer přiznává politický motiv honu na “neonacisty”
http://www.youtube.com/watch?v=AaJueWqHCvk

[17]   Boj o Hrad se zostřuje. Fischer korumpoval novináře, tvrdí Franz http://www.lidovky.cz/fischer-korumpoval-novinare-zlobi-se-kandidat-na-prezidenta-franz-10r-/ln_domov.asp?c=A121102_103442_ln_domov_ogo

[18]   Pošťáci volí Jana Fischera
http://paragraphos.pecina.cz/search/label/Jan%20Fischer

[19]   Pošta pustila na pobočky politickou reklamu, shlíží z ní Fischer http://zpravy.idnes.cz/reklama-prezidentskeho-kandidata-fischera-na-poste-fxk-/domaci.aspx?c=A121016_105729_domaci_hv

[20]   Šetříme s Fischerem aneb Politická investice  http://paragraphos.pecina.cz/2012/10/setrime-s-fischerem-aneb-politicka.html

[21]   Pošťáci volí Jana Fischera
http://paragraphos.pecina.cz/search/label/Jan%20Fischer

[22]   VLADIMÍR PIKORA, MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ, Nahá pravda

[23]   VLADIMÍR PIKORA, MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ, Nahá pravda

[24]   Penzijní fondy se druhého pilíře nevzdají, Rusnok je nezviklal http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/penzijni-fondy-se-druheho-pilire-nevzdaji-rusnok-je-nezviklal-928826

[25]   Fischer: Vládě s podílem KSČM bych řekl ne, jsou to extremisté http://zpravy.idnes.cz/fischer-nechce-jmenovat-vladu-s-komunisty-fi4-/domaci.aspx?c=A121023_074714_domaci_jj

[26]   Premiér Fischer bude po konci vlády pracovat pro rozvojovou banku http://zpravy.idnes.cz/premier-fischer-bude-po-konci-vlady-pracovat-pro-rozvojovou-banku-103-/domaci.aspx?c=A100421_111125_domaci_nos

[27]   Oficiální web European jewish union http://www.eju.org/survey, pokud vyberete Czech republic, v nabídce kandidátu do Evropského židovského parlamentu je možno vybrat JF

[29]   Média nám pana Fischera cpou horem dolem. Je to typ kariéristy, který vstoupí kamkoli, z čeho něco zajímavého kápne http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/9473-media-nam-pana-fischera-cpou-horem-dolem-je-to-typ-karieristy-ktery-vstoupi-kamkoli-z-ceho-neco-zajimaveho-kapne.aspx

 

http://nechceme-fischera.info

čtěte také:

Jan Fischer jednal s Henry Kissingerem O čem se tak mohli bavit?

Prezident Jan Fischer? Poslední šance pro Kalousky, Bartáky a spol.

10175 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny