„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

EXKLUZIVNĚ: Zpráva z konference Rothschilda v Bratislavě

Autor: FreePub | Publikováno: 13.11.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

EPJ měl krtka uvnitř nedávné konference Rothschildů. Konference se konala dne 21. až 22. června 2012 v Bratislavě na Slovensku.

Zde je zpráva od krtka EPJ, který se zúčastnil celé konference:

Měl bych vám říct, že konference byla docela zajímavá. Je to každoroční konference, která je pořádána pro nejvýznamnější klienty privátního bankovnictví Rothschildů, aby se “měli na pozoru” ohledně připravovaného ekonomického dění.

 

Mezi nejdůležitější závěry, které mám založené na rozhovorech a přednášejících, jsou:

1) Evropská unie vytvoří fiskální a bankovní spojení a suverenita Evropy bude pryč. To znamená, že se elity bojí vůle populace a ví, že můžou být zastavenu ve volebních místnostech, pokud svůj plán co nejdříve neprotlačí.

2) Čína je naprosto v háji.

3) Válka s Íránem nebude. V roce 2013 Ahmadínežád pokojně odejde a umožní demokratický proces. Ajatolláh nakonec odejde. Problém vyřešen.

Je opravdu úžasné, jak moc jsem souhlasil s analýzou, kterou jsem četl na EPJ.

Každopádně zde jsou mé poznámky:

Poznámky z konference Rothschildů
21. a 22. červen 2012
Bratislava

Konference začala krátkým úvodem o rodině Rothschildů. Obzvláště zábavné je jejich motto “humanismus s kapitalismem”. Jo, to určitě.

První mluvčí
Iveta Radičová
Bývalá premiérka Slovenska (do března 2012)

Zejména zdůraznila konflikt mezi “zodpovědnými” a “nezodpovědnými” zeměmi EU a potřebu udržet je na stejné lodi, aby se vztahy dále nezhoršovaly.
její závěr byl, že krize nesprávně ocenila rizika (Řekl bych, že “nesprávně oceněná rizika” bylo to, co vedlo ke krizi) a to vedlo ke “ztraceným rokům” a použila příklad konstantní devalvace španělského peseta, před-eura, jako ukázku toho, čemu musí být EU zmocněna, aby zabránila (Hmm, to by mě zajímalo jak?)

Její závěr byla horlivá výzva po “více evropské unii” jako jedinému způsobu, jak zabránit válkám v Evropě.

Druhý mluvčí
Mark Robinson
Ředitel Equities and Strategy, WOOD & Company

jeho poselství bylo hlasité a jasné. Jeho projev byl vášnivou lobby pro centralizaci moci v Evropě. Tvrdí, že EU potřebuje “skutečnou centrální banku” s “opravdovou pravomocí centrální banky”. Nicméně je podle Robinsona nejdůležitější vytvoření silné fiskální unie. Poznal, že voliči stále mají moc toto zastavit ve volebních místnostech a bojí se, že to “lidé” zastaví, ale také vyjádřil přesvědčení, že elity fiskální unii protlačí co nejdříve. I když možná zvolení Hollandeho byl mírný krok zpět, tak nejde o nic, co by nemohlo být překonáno. Skutečné obavy byly z řeckých voleb a síly pro centralizaci byly v důsledku nedávných řeckých voleb značně posíleny.

 

Třetí mluvčí
Thomas Gerhardt
Ředitel Emerging Markets & Commodities Division, Edmond de Rothschild Asset Management

1) Čína
Růst EPS neexistuje, ale HDP pokračuje v růstu. 45 až 58% HDP tvoří státní investice do “konstrukcí”, jako například železnice, nádraží, bydlení, přístavy, atd.
Závěr: V Číně se vyskytuje fantomový růst HDP. Opakově poznamenal, že by se velké ekonomické problémy mohly brzy stát realitou, pokud nebudou brzy zahájeny reformy. Úroveň investic do “konstrukcí” jsou příliš vysoké a uměle nafukují čísla.

2) Ostatní rozvíjející se trhy
Investice do “spotřeby” v Číně.
V Indonésii je vysoko na Mitra Adiperkasa.
V Mexiku je velmi horko Asur, provozovatelovi letišť, a Banorte, nejzdravější obchodní bance.
Keppel Corp je velmy pevný.
Cena ropy půjde nahoru.

Čtvrtý mluvčí
James McGregor
Americký autor, novinář a podnikatel, Peking
Téma: Čína

Tento chlápek byl zábavný:

“Kocovina přichází” zejména s 58% HDP, které tvoří vládní investice.
Komunistická strana je jako General Electric + Tajná společnost; např. vnitřně podporují inhouse a trpí šarvátkami a klikami.
“Současný čínský model nefunguje.”
Banky ovládají státem vlastněné podniky, které tvoří 50% ekonomiky a zastavují reformy, které by se skládaly z omezení zbytečných investic do infrastruktury a bydlení.
Čínská demografie bude velmi, velmi špatná díky úspěchu politiky jednoho dítěte.

Závěr: “Číno, reformuj, nebo zemři”

Pátý mluvčí
Anna Stupnytska
Makroekonom a výkonný ředitel, Goldman Sachs Asset Management

Můj dojem byl, že šlo o nejméně realistického mluvčího. Spousta věcí, které řekla, prostě nedává smysl, když se díváte na realitu našeho současného ekonomického a politického klimatu.

62% světa je rozvinutá, 25% v růstu a 13% na začátku nebo na hranici.
Rostoucí země jsou: Mexiko, Korea, Turecko, Indonésie, Brazílie, Rusko, Indie a Čína.

Další 11 zemí, která má na seznamu Goldman Sachs, má nejlepší růstový potenciál, jde o Bangladéš, Egypt, Írán, Nigérii, Pákistán, Filipíny, Mexiko, Turecko, Indonésii, Vietnam a Koreu.

Nevím, jestli je ten seznam pravdivý. Existuje několik chyb (Pákistán), skoro chyb (Egypt), nebo ty, které by mohla roztrhat válka (Írán).

“Čína do roku 2020 poroste o 7,5%” i když ve třetím a čtvrtém kvartálu roku 2012 to bude “lehčí” růst.

Akcie EU
Španělsko je podhodnoceno, CAPE má na 4,7, spadlo z předchozích 18,1. Rusko by bylo další vynikající koupe nebýt korupce. CAPE Ruska je 5,8, kleslo o 60% a je momentálně jednou z nejsilnějších ekonomik s přebytkem rozpočtu a poměrem dluh/HDP na 8%.

Šestý mluvčí
Alexandre Adler
Historik a novinář, specialista v oblasti mezinárodních vztahů

“Vše co Goldman Sachs říká dvakrát zkontrolujte, protože je z toho spousta na nic.”

BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) jsou na cestě dolů. Možnou výjimkou je Rusko, protože má zralou ekonomiku a silná čísla.

Mexiko poroste v důsledku rostoucího napojení na Severní Ameriku a investice a případně díky de facto “Severoamerické unii” (i když její existence není jistá).

Turecko a Indonésie jsou lepší než Čína. “V Číně dochází ke zlomu”, čínský yuan bude nucen být konvertibilní a volně plovoucí. Mohl by následovat chaos.

Pákistán je zkrachovalý stát.

V Íránu válka nebude. Ahmadínežád příští rok v klidu odejde a umožní rozkvět demokracie. Ajatolláh bude nakonec pryč a konflikt se Západem bude vyřešen.

Španělsko – banky budou zachráněny činností Latinské Ameriky. Potřebují více vyvážet, aby zachránili ekonomiku.

EU vytvoří “bankovní unii” a společnou rozpočtovou politiku (fiskální unii). Je potřeba rozvíjet trh a začít opět vzkvétat (jako to už dělá Německo).

“Historie a ekonomika jsou dvě větve téže vědy, lidské vědy. Makroekonomie je BS, nevztahuje se na skutečný život.”

Překlad článku EXCLUSIVE: Report from Inside a Major Insider Rothschild Conference
http://riddick2.blogspot.be/2012/06/exclusive-report-from-inside-major.html

http://www.freepub.comehere.cz

čtěte také:

Poslední varování: Dějiny nového světového řádu (část 2) Dům Rothschildů

Co se psalo v českém tisku: Rothschildové a Česko(slovensko)

Kdo ovládá svět? (1. část)

Klíčová slova: krize  | dluhy  | banky  | peníze
5798 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Právo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologieJan Palach nebyl hrdina. To opravdu ne

euPortal.cz

Drsná reportáž TV Prima z žižkovské Kliniky: Všude je plno výkalů, odpadků i použitých injekčních stříkačekČeská televize je opravdu dojná kráva? Aneb povánoční dáreček pro Václava Moravce

Eurabia.cz

Další případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!Spisovatel Petr Hampl přeje Okamurovi konkurenci na politické scéně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Dvacet let od velké dezinformace NATO. Zpochybňovaný masakr vedl přímo k bombardování JugoslávieVIDEO Další tvrdá slova profesora Piťhy: Kabát hanby těch, kteří řeční o Palachovi. Pravda je pohozena jako pet lahve. Rozbijeme si lebky
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny