„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Sedmdesát procent. Tolik Američanů bude naštvaných, ať volby dopadnou tak nebo onak

Autor: Michael Krieger | Publikováno: 4.11.2012 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Ať už americké volby vyhraje kdokoliv, lidé budou velmi, velmi naštvaní. Domnívám se, že tuto důležitou sociální dynamiku většina učenců a analytiků hlavního proudu do značné míry podceňuje. Před čtyřmi lety kolabovaly finanční trhy a ekonomická budoucnost Ameriky byla spláchnuta do záchodu. Nicméně většinu Američanů v té době nadchl potenciál mladého, nezkušeného politika z Illinois, který říkal to, co lidé chtěli slyšet. Navzdory obrovskému zklamání, které tento politik lidem připravil jako prezident, nelze popřít, že má, i po čtyřech letech, stále podporu všech demokratů, jakož i většiny nezávislých.

Dnes, v roce 2012, není země ‘rozdělená‘, jak rády tvrdí mluvící hlavy v televizi, země je velmi, velmi naštvaná. Pocit opravdového a oprávněného zmaru prostoupil celou zemi, od jednoho blyštivého oceánu po druhý. Od té doby, kdy v roce 2008 došlo k převratu bankéřů, byl v zemi ustanoven mafiánský kapitalismus jako jediná reálná cesta, jak lze přijít k penězům. Pokud tedy nejste propojeni s těmi, kteří jsou „příliš velcí na to, aby mohli padnout“, tak máte smůlu, Amerika dnes není místem pro vás. To, co dělá tuto ekonomickou noční můru ještě horší, je skutečnost, že toto vše jde ruku v ruce s úplným a naprostým zničením občanských svobod. Díky politikům a ekonomickým oligarchům dochází k systematickému ignorování a skutečnému pošlapávání Listiny práv. Tito lidé byli ještě povzbuzeni svým úspěchem, který zaznamenali, když převzali exekutivní, legislativní a z velké části i právní složky vlády. Mnoho nezávislých nesouhlasilo s Obamovou ekonomickou filosofií, ale přesto jej podpořili, protože sliboval ukončení válek v zahraničí a obnovení občanských svobod.

Místo toho jsme dostali prezidenta, který poslední den roku 2011 večer podepsal zákon NDAA, jenž obsahuje sekci 1021, která umožňuje časově neomezené uvěznění amerických občanů bez soudu, až do „ukončení nepřátelství“. Tedy, protože, jak víme, orwellovská „válka proti teroru“ nikdy nekončí, je toto uvěznění na neomezenou dobu uvězněním navždy. Nejhorší částí toho všeho je Obamovo tvrzení, že tyto pravomoci vlastně ani nechtěl. Nicméně, když významná skupina civilních žalobců podala žalobu proti sekci 1021 a soudní při vyhrála kvůli jejímu protiústavnímu charakteru, jaká byla prezidentova odpověď? Odvolával se stále znovu a znovu, dokud nenašel takovou porotu, která s ním souhlasila. Obama, nejen, že tyto pravomoci chtěl, ale přímo po nich toužil. Další zasloužená Nobelova cena.
 
Toto byl jen jeden z mnoha příkladů. Obamův seznam smrti, o němž jeho administrativa nyní referuje jako o „dispoziční matici“, se zvětšuje každým dnem a obsahuje jména lidí, kteří nemají s Al-Kajdou vůbec nic společného a Obama, jak se zdá, si skutečně vychutnává to, že disponuje absolutní mocí soudce, poroty i popravčího. Je tragickou skutečností, že prezident Romney by nejednal jinak. Jak vyplývá z jeho zaznamenaných vyjádření, Romney rovněž podporuje NDAA, rovněž podporuje války bez souhlasu kongresu a rovněž, jak jsme slyšeli během třetí, závěrečné prezidentské debaty, vyjádřil svoji úplnou a naprostou podporu Obamově strategii užívání bezpilotních letadel (dronů). Jistě, lidé, kteří mají starost o občanská práva, budou volit Romneyho, budou tvrdit, že Romney bude dělat alespoň lepší ekonomickou politiku, ale to byla přesně tatáž věc, kvůli které lidé volili Obamu. Skončilo to zklamáním a Romney, bude-li zvolen, rověž zklame. Oba tito politici jsou loutky pro velkou vládu a pro mafiánský kapitalismus, toto je hlavní pointa toho všeho.

Další věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je základní matematika, která se týká politického terénu ve Spojených státech. Podle posledního Gallupova výzkumu se 32 % Američanů identifikuje s demokraty, 28 % se označuje za republikány a 38 % o sobě prohlašuje, že jsou nezávislí. Mezi nezávislými se samozřejmě většina přiklání buď k jedné, či k druhé straně, nicméně dnes je tento trend patrný mnohem méně, než tomu bylo v roce 2008, či v jakýchkoli jiných předchozích volbách. Kromě toho, pouhý fakt, že se tolik lidí rozhodlo identifikovat se s nezávislými, znamená, že jsou nespokojeni s oběma těmito politickými gangy. Tito nezávislí požadují legitimní možnost volby, která by měla přináležet třetím, čtvrtým, či pátým stranám, ale namísto toho tyto strany končí nahnány do stran hlavního proudu, prostřednictvím rafinovaného, korporátního podvodu, jehož část se soustřeďuje kolem Komise pro prezidentské debaty, což jsou strážci brány těchto cirkusových představení, kteří zajišťují, aby se žádný z alternativních kandidátů nezúčastnil těchto debat a zajišťují rovněž, aby byly v rámci těchto debat vyloučeny jakékoli obtížné či nepříjemné otázky.

Včera byl v Huffington Post zveřejněn výborný článek, který prozkoumává důvody nekontrolovatelné frustrace uvnitř Republikánské strany. Článek se nazývá: Vystrašení Republikáni se snaží zastavit volební soupeře, jako například Gary Johnsona (kandidát Libertariánské strany – p.p.). Myslím, že ta nejdůležitější část článku je tato:

Oba prezidentští kandidáti, jak za Republikánskou, tak za Demokratickou stranu, hovoří o svobodě, volnosti, o fiskální zodpovědnosti, o svobodném podnikání, o volbě a o ústavě, ale ani jeden z těchto kandidátů těmto zásadám nevěří. Ať už zvolíte Baracka Obamu, či Mitta Romneyho, vláda se bude dál zvětšovat, výdaje budou dál narůstat, regulace budou stále dotěrnější, armáda bude bojovat ve více válkách, bude umírat více civilistů, v zahraničí bude promrháno ještě více peněz, občanská práva ještě většího počtu lidí budou znesvěcena a bude napadeno ještě více z privátní sféry občanů. V celkovém součtu bude pokračovat zánik svobodné společnosti.

Toto je neměnná pravda a přivádí mě to ke klíčovému bodu tohoto článku. Pokud zvítězí Romney, bude nadšených 28 % Američanů, kteří se identifikují s republikány, zbývajících 72 % bude ve velké míře naštvaných a nervózních. Pokud naopak zvítězí Obama, bude podobně 32 % registrovaných demokratů nadšeno, zbývajících 68 % bude naštvaných a nervózních. Z toho tedy plyne oněch 70 %, na které se odvolává název tohoto článku. Toto je recept zralý na sociální nepokoje, a tyto nepokoje dorazí k našim břehům, jak jsem nedávno vysvětlil ve svém článku Globální jaro.

Já osobně jsem skončil se systémem dvou stran a budu volit Gary Johnsona. Odmítám dál hrát tu jejich hru a už nikdy nenaletím na žádný z jejich dalších podvodů.
Během krátké doby, kdy jsem měl možnost volit, jsem zvedl ruku pro obě strany, jak pro demokraty, tak pro republikány, ale nedomnívám se, že tyto dvě strany budu ještě někdy volit. Zároveň vás úpěnlivě prosím, abyste udělali totéž. Ať už budete volit kohokoli, volte třetí stranu. Jediný promarněný hlas, který vidím, je hlas pro Mitta Romneyho, či pro Baracka Obamu.

Článek The Seventy Percent, vyšel 25.10. na libertyblitzkrieg.com, překlad pro freeglobe.cz R. Václav 

čtěte také:

Ron Paul vzdává šanci promluvit na sjezdu Republikánů poté, co odmítl podpořit Romneyho

Že prý i Obama je jeden velký podvod...

Kdo z koho. Obama či Romney aneb Mají USA v rukou Židé?

Klíčová slova: krize  | USA  | demokracie  | volby USA
3072 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismusPokud by nebyl ministrem vnitra Hamáček, tak standardní ministr vnitra by měl po německé vládě požadovat vysvětlení, proč z Německa vyhoštěný imigrant znásilňoval v ČR

Eurabia.cz

Jak Salvini «obrátil» katolické voliče?Africký uprchlík znásilnil šestnáctiletou Češku u Terezína! Multikulturní obohacení dorazilo ze Západu již i k nám ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Jan Schneider: Babiš čelí Kubiceho zprávě číslo 2. Byl jsem u toho, viděl jsem ty lži z PrahyMilion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny