„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech? (4) Po nás potopa!

Autor: odjinud | Publikováno: 30.10.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Světová ekonomika si vůbec nevede dobře. Evropa se stále potácí v dluhové krizi, USA se snaží vyrobit dobré zprávy před prezidentskými volbami a Čína pociťuje důsledky světové recesy na menších tržbách za své zboží.

U nás se ozývá hlas ČNB, která už nemá jak ekonomiku stimulovat, že peníze bude muset rozdávat. Ovšem “rozdávat” v pojetí banky znamená zlevňovat dluh. Recept je jediný, ovšem pro současný finanční systém nepřijatelný.

Předlužené státy je třeba oddlužit. Jestliže existuje více dluhu než peněz (což je současný stav), nedá se dělat nic, než klesat do recese, krize, vzbuzovat iluzorní optimismus a doufat v růst, který se nemůže za těchto okolností dostavit.

Centrální banky proto tisknou peníze jako o závod a vyměňují je za další dluhopisy, o které na trhu přestal být zájem. Jediná možnost, jak prodávat dluhopisy, je povinný odvod peněz do fondů, které je nakoupí. Proto máme různé typy důchodových povinných projektů a to nejen u nás. Nikde ve světě nedopadly dobře, ale to pro současnou politickou garnituru nic neznamená. Po nás potopa!

V těchto podmínkách klesají trhy a samozřejmě s tím musí jít na chvíli dolů i cena zlata a stříbra. Kovy ale mají před papírovými instrumenty výhodu, že je o ně zájem v zemích, které se potřebují nadměrných zásob dluhopisů zbavit. Největším kupcem na trhu je tedy Čína, která nakupuje tajně, aby nezpůsobila poplach na trhu. Díky tomu ale spodní hladina ceny zlata neustále roste.

Zásadní a hlavní hladina rezistence je 1800 USD a jakmile ji zlato prorazí, dojde k nárůstu na nové rekordy. Dno je kolem 1700-1710. Stříbro se pohybuje mezi 31,8 a 35,5 USD a pro další silný růst potřebuje prorazit 35,5 USD.

www.zlate-investovani.cz

Klíčová slova: Wall Street  | dluhy  | banky  | Čína  | peníze
3311 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny