„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech? (4) Po nás potopa!

Autor: odjinud | Publikováno: 30.10.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Světová ekonomika si vůbec nevede dobře. Evropa se stále potácí v dluhové krizi, USA se snaží vyrobit dobré zprávy před prezidentskými volbami a Čína pociťuje důsledky světové recesy na menších tržbách za své zboží.

U nás se ozývá hlas ČNB, která už nemá jak ekonomiku stimulovat, že peníze bude muset rozdávat. Ovšem “rozdávat” v pojetí banky znamená zlevňovat dluh. Recept je jediný, ovšem pro současný finanční systém nepřijatelný.

Předlužené státy je třeba oddlužit. Jestliže existuje více dluhu než peněz (což je současný stav), nedá se dělat nic, než klesat do recese, krize, vzbuzovat iluzorní optimismus a doufat v růst, který se nemůže za těchto okolností dostavit.

Centrální banky proto tisknou peníze jako o závod a vyměňují je za další dluhopisy, o které na trhu přestal být zájem. Jediná možnost, jak prodávat dluhopisy, je povinný odvod peněz do fondů, které je nakoupí. Proto máme různé typy důchodových povinných projektů a to nejen u nás. Nikde ve světě nedopadly dobře, ale to pro současnou politickou garnituru nic neznamená. Po nás potopa!

V těchto podmínkách klesají trhy a samozřejmě s tím musí jít na chvíli dolů i cena zlata a stříbra. Kovy ale mají před papírovými instrumenty výhodu, že je o ně zájem v zemích, které se potřebují nadměrných zásob dluhopisů zbavit. Největším kupcem na trhu je tedy Čína, která nakupuje tajně, aby nezpůsobila poplach na trhu. Díky tomu ale spodní hladina ceny zlata neustále roste.

Zásadní a hlavní hladina rezistence je 1800 USD a jakmile ji zlato prorazí, dojde k nárůstu na nové rekordy. Dno je kolem 1700-1710. Stříbro se pohybuje mezi 31,8 a 35,5 USD a pro další silný růst potřebuje prorazit 35,5 USD.

www.zlate-investovani.cz

Klíčová slova: Wall Street  | dluhy  | banky  | Čína  | peníze
2664 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)

ePortal.cz

Správnej chlap je ženskáDotační socialismus nás žene do pekel

euPortal.cz

Evropský parlament přichází s dalším nástrojem, kterým bude trestat "neposlušné" členské státy. Byli jsme před Bruselem, budeme i po němTo už je vážně jak za bolševika. BIS bude u nás určovat, co se bude učit ve školách!

Eurabia.cz

Lukáš Lhoťan komentuje: "Před německou 4. říši nás ochrání pouze USA aneb co nedokázal Hitler plní se skrze EU"Poslanec Bundestagu chce reformu EU - v partnerství s Ruskem

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

ParlamentniListy.cz

Komentátorka nejen o „lepšolidech“: Profesor Putna! Akademik, intelektuál, elita národa, řeklo by se... A on označí prezidenta za „směšného ožralu“. To mluví za svéChcete slyšet moje názory, nebo svoje? Já mohu odejít! Filip se pořádně rozčílil na moderátorku Českého rozhlasu
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny