„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Znepokojivé důkazy, že centrální banky a insideři z Wall Street se rychle připravují na něco VELKÉHO

Autor: odjinud | Publikováno: 20.10.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Ekonomický kolaps. Pokud chcete zjistit, co se stane na finančních trzích dalšího, pečlivě sledujte, co dělají insideři. Ti, kteří jsou „napojeni“, mají přístup k mnohem lepším zdrojům informací, než zbytek z nás, a pokud zaslechnou, že se blíží něco velkého, často učiní velmi rázné kroky u svých peněz, v předjímání toho, co se má stát.

Právě teď insideři z Wall Street a centrální banky na celém světě činí některé velmi neobvyklé kroky. V podstatě se zdá, že se rychle připravují na něco opravdu velkého. Takže na co přesně se chystají?

V předešlém článku s názvem „Připravují se vlády a velké banky v tichosti na bezprostředně hrozící finanční kolaps?“ jsem spekuloval, že se mohou připravovat na finanční krach nějakého druhu. Jak jsem v onom článku poznamenal, více než 600 bankovních ředitelů rezignovalo na svůj post za posledních 12 měsíců, a mě osobně bylo řečeno, že významný počet bankéřů Wall Street letos v létě nakupoval „věci pro přežití“.

Ale nyní se objevilo ještě mnohem více důkazů, že v tichosti probíhají přípravy na bezprostředně hrozící finanční kolaps. To nezaručuje, že se něco stane, nebo nestane. Stejně jako každý dobrý detektiv shromažďujeme vodítka a pokoušíme se zjistit, co nám důkazy říkají.

Proč George Soros prodává tolik akcií a kupuje tolik zlata?

Zcela určitě nejsem fanouškem George Sorose. Ten nalil bezpočetné miliony dolarů do organizací, které se pokouší zavést Ameriku špatným směrem.

Nicméně uznávám, že je extrémně dobře napojen ve finančním světě. Soros je téměř vždy před křivkou u finančních záležitostí krok napřed, a pokud má kleknout něco velkého, George Soros o tom bude pravděpodobně vědět v předstihu.

To je důvod, proč je velmi alarmující, že se zbavil všech svých bankovních akcií a že masivně hromadí zlato. Následující text je z shtfplan.com

Jako zvěstovatel toho, co nám může na podzim 2012 přijít do cesty, miliardář a finančník George Soros prodal veškeré své pozice u akcií finančních institucí, a to podle zprávy 13-F zaslané SEC (KCP) za čtvrtletí končící 30. června 2012.
Soros, který spravuje fondy prostřednictvím různých účtů v USA a na Kajmanských ostrovech, se údajně zbavil více než milionu akcií finančních společností a bank, k nimž patří i Citigroup (420,000 akcií), JP Morgan (701,400 akcií) a Goldman Sachs (120,000 akcií). Celková hodnota prodejů akcií dosáhla téměř 50 milionů dolarů.
Stejně zajímavým jako jeho prodej velkých finančních institucí je, kam Soros své peníze přesunul. Když prodával bankovní akcie, tak zároveň nakoupil asi 884,000 zlatých podílů (cca za 130 mil. dolarů), prostřednictvím SPDR Gold Trust.

Proč byste poslali k šípku přes milion akcií hlavních bank a koupili jste zlato za více než 100 milionů dolarů?

No, dávalo by to dokonalý smysl, kdybyste věřili, že kolaps finančního systému má přijít každou chvíli.

Počátkem roku George Soros řekl Newsweek následující:

„Nejsem zde, abych vás rozveselil. Situace je tak vážná a obtížná, jak jsem ve své kariéře nezažil,“ řekl Soros Newsweek. „Čelíme extrémně obtížným časům, porovnatelným s 30. léty, s velkou hospodářskou krizí. Čelíme nyní obecnému propadu ve vyspělém světě, který hrozí tím, že nás uvrhne do dalšího desetiletí stagnace, či něčeho horšího. Optimistickým scénářem je deflační prostředí. Pesimistickým scénářem je kolaps finančního systému.

Vypadá to, že své peníze sází na to, co říká.

Možná ještě znepokojivějším je, co věří, že přijde po finančním kolapsu…

Jak vztek roste, jsou nepokoje na ulicích amerických měst nevyhnutelné. „Ano, ano, ano,“ říká téměř radostně. Reakce na nepokoje bude více ničivá, než samotné násilnosti. „Bude to záminka pro tvrdá opatření a použití taktiky tvrdé ruky k udržení zákona a pořádku, což, dovedeno do extrému, může přinést represivní politický systém, společnost, kde jsou svobody jednotlivce mnohem více omezené, což by byl rozchod s tradicí Spojených států.“

To nezní dobře.

George Soros nám řekl, co věří, že se stane, a nyní podniká kroky se svými penězi, které naznačují, že je přesvědčen, že se to skutečně začne dít.

Ale není jediným, kdo spěšně hromadí zlato.

Miliardář John Paulson (ten, který vydělal 20 miliard dolarů na krachu nebonitních hypoték) kupoval zlato jako šílený a jeho společnosti nyní „vlastní 44% svého 24 miliardového fondu s expozicí na zlato“.

Takže proč Soros a Paulson skupují tolik zlata?

Centrální banky také nakupují zlato

Podle Světové rady pro zlato množství zlata nakoupeného světovými centrálními bankami během druhé čtvrtletí 2012 absolutně vyskočilo. 157,5 tun zlata nakoupeného centrálními bankami světa v minulém čtvrtletí představovalo 62,9% nárůst oproti prvnímu čtvrtletí 2012 a 137,9% nárůst oproti druhému čtvrtletí 2011.

Před r. 2009 byly světové centrální banky čistými prodejci zlata asi po dvě desetiletí. Ale nyní se to zcela změnilo, a poslední čtvrtletí centrální banky hromadily zlato v množství dříve nevídaném

Při 157,5 tunách zlata koupeného centrálními bankami jde o největší čtvrtletní úroveň od doby, kdy se tento sektor stal v druhém čtvrtletí 2009 čistým kupujícím drahých kovů, jak ukazují data v čtvrtletníku této organizace Gold Demand Trends.

Takže proč se staly světové centrální banky takovými milovníky zlata?

Je zde něco, co nám neříkají?

Záplava insiderských prodejů

Insideři z Wall Street se zbavili letos celé hromady akcií.

Ve svém předešlém článku jsem odkázal na článek CNN z dubna

Zisky v prvním čtvrtletí byly slušné, ne-li velkolepé. A mnoho ředitelů korporací neustále přichází s optimistickými doporučeními pro zbytek roku.
Ale zatímco ústa insiderů říkají jednu věc, jejich peněženky říkají něco jiného. Míra insiderských prodejů u společností S&P 500 (SPX) je nejvyšší téměř za 10 let. To není dobré.

Zdá se, že spousta insiderů odchází na vrcholu trhu, i když je zisk stále dobrý.

A další insideři, zdá se, vyskakují dříve, než se jim pod nohama propadne půda.

Jen si prověřte, co se dělo u akcií Facebook. Ty dosáhly dalšího historického minima ve čtvrtek, jak se jich insideři hromadně zbavovali. Následující text je z článku CNN:

Život Facebook coby veřejné společnosti byl noční můrou od prvního dne a bolesti pokračovaly ve čtvrtek, kdy někteří insideři ze společnosti dostali svoji první šanci se akcií zbavit.
Akcie Facebook dosáhly nového mezidenního minima 16,69 dolarů ve čtvrtek ráno, a den uzavíraly o 6,3% níže, na 19,87 dolarech.

Bohužel Facebook nyní ztratila skoro polovinu své hodnoty od doby IPO.

Skončí Facebook jako ukázka iracionální akciové bubliny, které jsme vídali v posledních několika letech?

Celkově drobní investoři v posledních týdnech velmi pilně stahovali své peníze z těchto akcií.

Zde jsou čisté přírůstky do akciových fondů za posledních pět týdnů (v milionech dolarů), podle ICI:

11/7/2012 -537
18/7/2012 637
25/7/2012 -2,999
1/8/2012 -6,866
8/8/2012 -3,684

Podle údajů výše bylo z akciových fondů staženo více než 10 miliard dolarů, jen za poslední dva týdny.

Takže znamená to něco?

Možná.

Možná ne.

Ale je to velmi zajímavé a vyžaduje si to sledování.

Proč potřebuje americká vláda tolik munice?

Ve svém předešlém článku jsem také poznamenal, že americká vláda se velmi rychle připravuje na něco opravdu velkého.

Tento týden bylo odhaleno, že Správa sociálního zabezpečení plánuje nakoupit 174,000 nábojů s dutou špičkou, které budou dodány do 41 různých míst po celé Americe.

Proč u všech svatých potřebuje Správa sociálního zabezpečení 174,000 nábojů?

A proč potřebují náboje s dutou špičkou? Tyto náboje jsou určeny ke způsobení maximálních škod vnitřní orgánům.

Ale samozřejmě to je jen poslední z řady velmi velkých nákupů munice americkými vládními agenturami. Následující text je z nedávného článku Paula Josepha Watsona:

V březnu Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost nakoupilo 450 milionů nábojů kalibru .40 s dutou špičkou, které se po vstupu do těla tříští a způsobují maximální poškození orgánů, což vyvolává otázky ohledně toho, proč DHS potřebuje tak velké množství výkonných nábojů pro pouhé výcvikové účely.
Poté následovala další žádost DHS, ve které žádalo dalších 750 milionů nábojů různých typů, včetně 357 magnum, které jsou schopné projít zdí (americkým papundeklem – p.p.).

Proč by u všech svatých vláda potřebovala přes 1 miliardu nábojů?

Pokud by to byla americká armáda, dokázal bych to pochopit. Při vedení válek prostřílíte spoustu munice.

Ale toto nedává smysl – pokud nevěří, že se blíží velké problémy.

Osobně bych jim přípravy nevyčítal. Naše ekonomika se nadále rozpadá a existují známky sociálního rozkladu všude kolem nás.

Američané jsou více frustrovaní a více naštvaní, než kdykoliv v moderní historii. Nadcházející volby jen způsobí, že se Američané stanou ještě naštvanějšími a ještě rozdělenějšími.

Postačí jen ta správná „jiskra“ a tato země vybuchne.

Mohly by jí být nadcházející volby.

Mohl by jí být kolaps finančního systému.

Nebo by jí mohlo být něco jiného.

Ale podmínky pro to, aby se to stalo, zde zcela určitě jsou.

Bohužel, americké veřejnosti nebylo nikdy řečeno, aby se připravila, protože úřady nikdy nechtějí obecnou populaci „zpanikařit“.

Vždy jsme těmi posledními, kdo se to dozví, a utopí se.

Takže nečekejte, až někdo v televizi přijde a oznámí, že probíhá krize.

Když budete tak dlouho čekat, bude příliš pozdě.

Místo toho otevřete oči a myslete vlastní hlavou.

Všichni musíme tvrdě pracovat, abychom byli připraveni na nadcházející krizi, dokud ještě můžeme.

Jak můžete vidět, insideři z Wall Street, americká vláda a světové centrální banky se připravují pilně.

Nestrkejte hlavu do písku.

Varovná znamení jsou tu a čas dochází.

Startling Evidence That Central Banks And Wall Street Insiders Are Rapidly Preparing For Something BIG vyšel 17. srpna na fromthetrenchesworldreport.com. Překlad Zvědavec.
 
 
čtěte také:

Klíčová slova: krize  | dluhy  | banky  | peníze
6926 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny