„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Byla za útokem na prezidenta skupina s politickým programem?

Autor: Michal Semín | Publikováno: 19.10.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Je možné, že aktivisté za utopický svět bez zlojedů využili útočníka airsoftovou pistolí Pavla Vondrouše pro svoje širší společenské cíle.

Útok Pavla Vondrouše airsoftovou pistolí na prezidenta republiky Václava Klause 28. září v Chrastavě opustil mediálního výsluní. Většina novinářů se s tématem rozloučila vtipkováním na adresu oběti, přebírajíce tím falešné tóny odsudku Romana Jocha.

Jak média představila pachatele útoku Vondrouše? Deník MF Dnes a po něm ostatní média zveřejnily výňatky z Vondroušovy korespondence dokládající jeho nízkou inteligenci. I ta měla být důkazem, že za útokem na Václava Klause byl osamělý vlk, raněný dluhy a exekucí, jedna z mnoha obětí sociální bídy divokého severu.
 
Zkušenosti z předchozích medializovaných kauz, jejichž závěry se sice zdály jasné, ale nakonec se ukázaly ve zcela jiném světle, způsobily, že jsem si od oficiální verze tohoto podivného příběhu zachovával odstup. Dobře jsem udělal.
 

Manifest poctivé demokracie

Deník Právo 8. října zveřejnil, že Pavel Vondrouš zakládá nadaci, jež má financovat propagaci Manifestu poctivé demokracie, který během víkendové návštěvy Vídně sepsal společně s rakouským občanem českého původu Philippem Janýrem. „Ozvalo se tolik lidí, kteří chtějí zásadní změnu, že stojí za to být dále aktivní. Ten Sametový odboj se musí přenést nyní do konkrétní práce. Manifest poctivé demokracie je začátkem této práce,“ píše Vondrouš ve zprávě, kterou má deník Právo k dispozici.

V Manifestu poctivé demokracie se píše: „Politika, která by měla naši vůli reprezentovat, selhává a náš zájem o ni upadá do bezvýznamnosti. Z této nečinnosti se musíme probudit, povstat a společně se postarat o naše politické, kulturní a společenské zájmy… Bez naší účasti a aktivity toho nikdy nedocílíme! Potřebujeme více demokracie, více demokratických nástrojů, více solidarity, více věcné, odborné a především veřejné diskuse a kvalitní zastoupení zájmových skupin, od pracujících až k podnikajícím, a to ve všech rozhodujících sférách veřejného prostoru – života. Povstaňme a prosaďme poctivou demokracii!“

Kdybych nevěděl, že za tímto Manifestem poctivé demokracie je Pavel Vondrouš, instinktivně bych jej připsal Jiřině Šiklové, Břetislavu Rychlíkovi nebo Jakubu Patočkovi.

Občanský aktivista

Něco tu však nesedí. Pologramotný mladík jednající na vlastní pěst, jenž si před svým policejním zadržením stihl vykouřit cigaretu a poskytnout několik rozhovorů médiím, je ve skutečnosti občanský aktivista smýšlející v duchu utopické Holešovské výzvy, zásadami zastupitelské demokracie pohrdající iniciativy Vraťte nám stát či Janečkovy manichejské Vlny evoluce.

A kdo je vlastně Phillip Janýr? Syn zesnulého sociálního demokrata Přemysla Janýra žijícího od roku 1968 v rakouském exilu, ale především jeden z organizátorů hnutí Occupy Austria, odsouzený v Česku za krácení daní a trestně stíhaný za podvod. Znal se Janýr s Vondroušem již před 28. zářím, kdy se s ním nedobrovolně seznámila celá česká veřejnost, nebo ho kontaktoval až poté, aby ho aktivisté za utopický svět bez zlojedů využili pro svoje širší společenské cíle?

A proč byl článek z deníku Právo, jenž byl dostupný i na jeho internetových stránkách, následně stažen? Je možné vyloučit, že Vondroušův útok na prezidenta nebyl činem osamoceného jedince, ale organizované skupiny s politickým programem? Kde jsou všichni ti investigativní novináři žijící z policejních odposlechů, když je v případu „chrastavského atentátu“ tolik nejasného?

http://www.ceskapozice.cz 

čtěte také:

Přímý útok na prezidenta. Co bude příště?

Hon na ochranku. Tak nám skoro zabili prezidenta aneb Co by se stalo, kdyby ...

Kdo chce zabít Klause

 

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | konspirace  | Česká republika  | propaganda  | Klaus
4549 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

Eurabia.cz

Maďarsko vetovalo účast EU na summitu demokracií pořádaném USAVe Varšavě je plánováno setkání konzervativních stran EU

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka„Další fake news pravověrných covidových zvrhlíků odhalena?“ Komentátor sledoval společné vystoupení Babiše a Fialy. Má jasno
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny