„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech? (III.)

Autor: monitor | Publikováno: 11.10.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Jako by nestačilo FEDu tisknout 40 miliard dolarů měsíčně, objevila se další zpráva (ne tak hlasitá), že bude třeba tuto částku zdvojnásobit, jinak se americká ekonomika dostane okamžitě do deprese. Znamená to jen jedno. Koupení času pro odvrácení neodvratné dluhové spirály a vytvoření ještě příznivějších podmínek pro růst ceny zlata a stříbra.

Opět se potvrzuje, že tyto kovy jsou dlouhodobě bezpečnou investicí s významným růstovým potenciálem. Porostou tak dlouho, dokud se bude tisknout nebo dokud nenastane změna ve světovém finančním systému. Pro ty co pochybují, připojujeme jednoznačný graf korelace růstu bilancí centrálních bank s cenou zlata.Zlato roste stejně, jako rostou bilance centrálních bank, které tisknou měny. V této situaci, kdy největší dluhopisový fond světa PIMCO oznámil, že reálné úrokové sazby jsou záporné, není příliš mnoho vhodných možností jak ochránit své úspory a majetek. Zlato si připisuje nové rekordy v Euru a také ve švýcarském franku, který byl dlouho vnímám jako bezpečná měna, což už je historií!

Horní pásmo ceny u zlata je stále kolem 1780 USD/1 Oz a hlavní hladina rezistence je 1800 USD/1 Oz. Dno je kolem 1740-1720. Stříbro se pohybuje mezi 32,5 a 35,5 USD. Jakmile zlato prorazí hranici 1800 USD a stříbro 37,5 USD, dočkáme se rychle rekordů ve většině měn. Existuje ale i možnost, že díky velkému množství nekrytých pozic na papírovém trhu zlata dojde k velkým výprodejům těch, kteří vědí, že zlato jde dlouhodobě jednoznačně nahoru a je tedy poslední šance, ze svých pozic vystoupit, než dojde k enormním ztrátám . Tato možná situace by měla být okamžitě využita jako nákupní příležitost. Pro ty, kteří se rozhodli spořit si ve zlatě a stříbře a nakupují pravidelně každý měsíc, což je naprosto nejbezpečnější model průměrování ceny je tato informace zcela irelevantní.

http://www.zlate-investovani.cz/

čtěte také:

Klíčová událost. V Rusku předložen zákon o podřízení centrální banky národním zájmům

Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech? (II.)

Maďarsko následovalo příklad Islandu a zametlo s bankstery a korporátními gangstery

Klíčová slova: Wall Street  | banky  | peníze
3422 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny