„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech? (II.)

Autor: redakce | Publikováno: 3.10.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Dle předpokladů ECB oznámila, že bude nakupovat dluhopisy předlužených zemí (takovýto nákup=vytištění nových eur). Ten den zlato vyrostlo o 40 USD. Předminulý týden oznámil také FED, že bude měsíčně tisknout 40 miliard dolarů tak dlouho, dokud bude potřeba. Zlato zareagovalo a narostlo po tomto prohlášení dalších o 40 dolarů. Stříbro jako obvykle rostlo ještě rychlejším tempem.

Ve světle těchto akcí západních centrálních bank, které se vydaly cestou znehodnocení kupní síly svých měn není překvapivé, že Čína nakupuje zlato tempem téměř 1000 tun ročně a Rusko nakupuje zlato za 0,5 miliardu dolarů každý měsíc. Rusko se s tím na rozdíl od Číny netají, což lze ověřit na webu ruské centrální banky.

Čína nedávno prohlásila, že do roku 2015 chce navýšit svou zlatou rezervu na 6000 tun, což z ní učiní druhou světovou velmoc v držení měnového zlata. Zároveň jsou Čína a Rusko vedle dalších zemích a fondů kupujících zlato těmi, kteří zajišťují neustálý posun dna zlata a stříbra výše. Budoucí propady tedy vždy budou na vyšší hladiny.

Tato skutečnost z těchto kovů dělá dlouhodobě bezpečnou investici. To ostatně potvrzuje doporučení BIS ve Švýcarsku (Bank of International settlement), což je banka bank, aby banky povýšily zlato do kategorie bezrizikových aktiv. Když je toto dobré pro banky, je to jistě dobré i pro nás.

Horní pásmo ceny u zlata se posunulo o 100 dolarů na 1785-1800 a dno je 1740-1720. Stříbro se pohybuje mezi 32,5 a 35,5 USD. Jakmile zlato prorazí hranici 1800 USD a stříbro 37,5 USD, můžeme čekat další dolarové rekordy. Ostatně u zlata jsme rekord v Euru právě zaznamenali.

Zase můžeme konstatovat, že jsme o týden blíže chvíli, kdy zlato a stříbro nastolí cenové rekordy. Doporučujeme zamyslet se nad nákupem ještě nyní, než dosáhne zlato nového rekordu. Pro ty, kteří se rozhodli spořit si ve zlatu a stříbru, a nakupují pravidelně každý měsíc, což je naprosto nejbezpečnější model průměrování ceny, je tato informace zcela irelevantní. Kdo však uvažuje o jednorázovém nákupu, nemá už příliš mnoho času z pohledu nových budoucích cen.

www.zlate-investovani.cz

Klíčová slova: Wall Street  | dluhy  | banky  | peníze
3681 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Jestli si u nás Putin někoho platí, tak je to tenhle joudaVrchol barbarství, Palestinci spalují izraelskou zemi

euPortal.cz

Boj sluníčkářů, neomarxistů a elitářů proti vlastencům a normálním hodnotám se přiostřuje. Dokonce napadli nedávno i Ladislava Jakla... Pomozte nám proto prosímVšechny polistopadové vlády bohužel nechaly zbídačit a chátrat českých venkov a zničit české zemědělství

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny