„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Velká Británie: Třída z roku 1984. Ve středních školách je až 100 tisíc kamer

Autor: Big Brother Watch | Publikováno: 17.9.2012 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Na základě dat z průzkumu pokrývajícího více než dva tisíce středních škol, Big Brother Watch upozorňuje na to, že ve středních školách po celé Anglii, Walesu a Skotsku je více než 100.000 kamer. Skutečnost, že některé školy mají dokonce jednu kameru na pět žáků, více než dvě stovky škol zase používají kamerové systémy i v koupelnách a šatnách a obecně více kamer je umístěno uvnitř škol, než na jejich budovách zvenku, jistě mnohé šokuje a překvapí.

Abychom uvedené informace uvedly do kontextu, lze ještě dodat, že dle našeho výzkumu, který proběhl na počátku tohoto roku, je v současné době ve Velké Británii zhruba 51.600 kamer provozovaných 428 místními úřady.

Celá zpráva, kterou můžete stáhnout zde, varuje, že systém regulace kamerových systémů, který v současné době navrhuje Ministerstvo vnitra, je vzhledem ke svému účelu nedostatečný. Jako příklad může sloužit navrhovaný Komisař pro sledovací systémy, který by neměl žádné kontrolní ani sankční pravomoci.

Výše odkazovaná zpráva zdůrazňuje témata, která dosud nebyla předmětem skutečné veřejné diskuse. Doufáme, že zvýrazněním některých otázek přispějeme k tomu, aby opravdová debata konečně začala, a to nejenom o způsobu, jak regulovat kamerové systémy, ale také třeba o tom, proč se sledovací systémy stále tolik šíří, ačkoliv stále nebyl proveden žádný akademický výzkum, který by prokázal jejich pozitivní dopad.
V dané zprávě jsme uvedli tři zásadní doporučení:

  1. Dokument Ministerstva vnitra Základy dobré praxe pro provoz kamerových a jiných sledovacích systémů by se měl vztahovat na všechny provozovatele těchto systémů, kteří jsou placeni z veřejných zdrojů.

  2. Komisař pro sledovací systémy musí být vybaven dostatečnými kompetencemi k tomu, aby mohl vynutit vymáhání uvedených zásad a trestat za jejich porušení.

  3. Vláda by měla provést nezávislý průzkum nasazení sledovacích systémů ve školách, aby mohla přezkoumat důvody, pro které jsou tyto systémy instalovány a používány. Průzkum by měl obsahovat posouzení toho, zda každá ze škol, která kamery používá, přijala dostatečné zásady pro jejich provoz tak, aby si učitelé a rodiče dětí mohli být plně vědomi toho, proč je sledovací zařízení nasazeno a kdo a za jakých podmínek může mít přístup k pořízenému záznamu.

Sledovací experiment, který za účelem boje proti zločinnosti a zvýšení veřejné bezpečnosti probíhá již po dvacet let, selhal. Od školní mládeže po celé zemi se nyní očekává, že i ona přijme neustálé sledování za své. Právě nyní je však čas pro zcela odlišný přístup!

zdroj: http://www.bigbrotherwatch.org.uk/home/2012/09/the-class-of-1984.html

překlad pro freeglobe.cz: J.K.

čtěte také:

V nové absolutní totalitě bude kontrolován nejen prostor, chování, ale i samotné tělo

Porno skenery Vekého bratra budou na ulici sledovat i vaše genitálie. Chtějí číst i vaše myšlenky

Elektronické knihy mohou čtenáře špehovat

Klíčová slova: Velká Británie  | technologie  | soukromí  | stát
3818 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismusPokud by nebyl ministrem vnitra Hamáček, tak standardní ministr vnitra by měl po německé vládě požadovat vysvětlení, proč z Německa vyhoštěný imigrant znásilňoval v ČR

Eurabia.cz

Jak Salvini «obrátil» katolické voliče?Africký uprchlík znásilnil šestnáctiletou Češku u Terezína! Multikulturní obohacení dorazilo ze Západu již i k nám ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Jan Schneider: Babiš čelí Kubiceho zprávě číslo 2. Byl jsem u toho, viděl jsem ty lži z PrahyMilion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny