„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nečasovo eso

Autor: Michal Vimmer | Publikováno: 8.9.2012 | Rubrika: HUMOR
Ilustrace

Přestože naše ekonomika klesá úplně jinak než předvídal Kalousek, zatímco okolní státy rostou, ba ani ten výběr DPH nejde podle plánu, Nečas odmítá změnu kurzu. Nepochopitelné? Jak pro koho.  

Vysvětlení, proč se Kalouskově vládě nedaří pozvednout domácí hospodářství, se nabízí celá řada: Např. nepřehlédnutelný fakt, že ve vládě nesedí jediný ekonom.

 

No a?

 

Nečas není sebevrah inspirovaný příběhem kapitána Titaniku, ale křesťanský realista. Jak může potvrdit každý návštěvník Nečasova sekretariátu, hodiny na stěně premiérovy pracovny trvale ukazují pět minut po dvanácté a na stěně už dva roky visí Májský kalendář, respektive jen jeden, poslední list Májského kalendáře. Pod obrázkem idylické zasněžené krajiny u Valašských Klobouků se nachází rozvrh posledních dnů lidstva – jednadvacet dní prosince 2012. Už žádné vánoce ani silvestr. Nikoli „22 dní“, jak zpívá Miro Žbirka, ale jen 21.

 

Víc ani ťuk.

 

Jak dobře vědí zasvěcenci informovaní zde loni 15. prosince (viz Tajný plán na záchranu české měny ), vláda nečeká na konec světa s rukama v klíně. Pracuje na plné obrátky, jako by se nechumelilo, přesně podle onoho tříbodového plánu: http://vimmer.blog.idnes.cz/c/236230/Tajny-plan-na-zachranu-ceske-meny.html

  1.  Finacování schodku: Tisk a prodej falešných vstupenek na Euro 2012 a londýnskou olympiádu. (Splněno, ale ve státní pokladně získané peníze zatím nejsou. Více informací na zpoplatněné informační lince Dopravního podniku, oddělení Falešných jízdenek.)
  2. Politická reforma: Přímá volba prezidenta. (Splněno. Schválen prováděcí zákon a Anička Barbora alias Adam Škrla, je připraven/a převzít povinnosti hlavy státu i první dámy. V období všobecného rozvratu, šokovou terapií přehřáté ekonomiky a očekávání Posledního soudu je nutno postavit do čela národa skutečnou osobnost se spirituálním přesahem a současně zabránit tomu, aby zmatené voličstvo hledalo spásu ve vládě pevné ruky. …

     ... Premiérem bude jmenován pan Škrla starší, t.č. v ilegalitě.

  3. A kdeže je ta přehřátá ekonomika?

Ano, správně. Nečas v součinnosti s tzv. Kuřimskou výzvou počítá do konce roku s nevyhnutelným předáním moci do rukou charismatického mystika, ilegálního vůdce brněnských Mravenců. Proto Nečas zahání klausovské křídlo ODS do kouta zdánlivě nesmyslným šroubováním daní. Jsou však Nečasovy dny skutečně sečteny? Musí Kalouskův kabinet padnout ještě před 21. prosincem?

 

Nemusí.

 

Zasvěcenci v ODS totiž spoléhají na 3. bod Tajného plánu:

 

3. „ ...Zamrzlá převážně exportní ekonomika v čase všeobecného poklesu mezinárodního obchodu potřebuje stimulaci domácí spotřeby. Unikátním impulsem k nastartování domácí poptávky bude všeobecná amnestie. Očekávaný skokový nárůst kriminality po propuštění všech vězňů při současné redukci stavu represivního aparátu akceleruje domácí spotřebu nevídaným způsobem.“

 

Pečliví pozorovatelé domácí scény si nemohli nevšimnout, že ministr Pospíšil realizaci tohoto klíčového bodu společenského převratu nezvládl, což bylo pravým důvodem jeho výměny za brněnského propagátora náramkové amnestie Blažka. O paralelní redukci stavů policie se jak známo stará Kubice.

 

Pokud se do plánu zasvěcení poslanci ODS nezaleknou odvážného ekonomického stimulu, je velká šance, že „Nečasův daňový balíček“ svázaný s podporou Kalouskově vládě projde i tentokrát.

 

Jak si však Kalouskova vláda bez ekonomů poradí s amnestií přehřátou ekonomikou, když se NERV rozpadá a v podstatě nikdy jako poradenský sbor nefungoval, protože Kalousek s Nečasem si radit nenechají?

 

Ale nechají.

 

Vzpomeňme na 3. Dalíkův zákon: Když nevíš kudy kam, zajdi si k doktorovi. (viz http://vimmer.blog.idnes.cz/c/278084/Dalikovy-zakony.html )

 

Nečasovo eso, jehož vytažení z Českých Budějovic na post ministra průmyslu a obchodu místo Kocourka vyvolalo údiv a překvapení, neboť údajný chráněnec jihočeského „kmotra“ Dlouhého, je doktor.

 

Jihočeský doktor medicíny Kuba.

 

Znalci pozadí tzv. Kuřimské kauzy si však ihned vybaví jiného doktora, tajemného azerbajdžánského doktora A.Z., který z Baku telefonicky vydával „léčebné“ pokyny Škrlovým Mravencům.

 

Josef Škrla se ostatně rád představoval jako zmocněnec azerbajdžánského prezidenta. (http://www.novinky.cz/krimi/143316-video-za-tajemneho-doktora-se-prevlekal-jan-skrla-tvrdi-advokat.html )

 

Není Baku koneckonců jednoduchým kryptogramem příjmení Kuba?

 

Není právě ženomuž Adam Anna Barbora Škrla aktuální reinkarnací ministra „Kuby ?“

 

Maďarské události z posledních dnů (propuštění a slavný návrat azarbajdžánského vraha z Budapešti do Baku výměnou za nákup balíku maďarských dluhopisů naznačují, že možné je všechno. (viz http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/v-armenskem-jerevanu-strhli-z-madarskeho-konzulatu-vlajku-a-slapali-po-ni--1105167 )

 

Tedy i další fungování Kalouskovy vlády v azerbajdžánské režii.

 

Všechno jde - podle Škrlova plánu.

 

http://vimmer.blog.idnes.cz/

 

čtěte také:

 

Vůdci světa, nebezpeční sobě i svému okolí

 

Sympatie brněnskému ďáblovi

 

Konec civilizace opět odložen: za jakou cenu?

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika
4559 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny