Více než 600 vysoce postavených bankéřů rezignovalo na své posty během posledních 12 měsíců. A rozhodně to není jediný důkaz, který naznačuje, že se zasvěcenci finančního systému připravují na něco skutečně velkého. Známý finanční spekulant/investor George Soros, který vydělal v devadesátých letech miliardu dolarů při spekulaci na pokles britské libry, je velmi dobře propojen s finančním světem. Soros má často výrazný náskok před ostatními a proto se jej vyplatí sledovat, pokud chceme přijít na to, zda se něco velkého nechystá. Tím, že je schopen si vytvořit před ostatními náskok, se stávají jeho aktuálně podnikané kroky poněkud znepokojivé (dost dobře se dá říct i alarmující). Soros se totiž zbavil svých pozic v akciích hlavních finančních společností, jak dokazuje report americké komise cenných papírů (SEC) a skupuje fyzické zlato. Skutečně to nic neznamená, že se Soros zbavuje všech akcií bank a nakupuje za utržené peníze zlato? Jeho kroky by dávaly perfektní smysl, kdyby tento investor byl přesvědčen, že nastane kolaps finančního systému.

Sám v poskytnutém rozhovoru pro Newsweek tuto možnost připustil a řekl. „Nejsem tady pro to, abych vás potěšil. Situace je vážná, čelíme velmi těžké době, která je v mnoha ohledech srovnatelná s Velkou hospodářskou krizí ve 30. letech. Čelíme všeobecnému snížení výdajů v rozvinutém světě, což bude znamenat dekádu větší stagnace, možná hůře. Nejlepší scénář je deflační prostředí. Nejhorší scénář je kolaps finančního systému.“ O tom, jak hovořil i o možných důsledcích následujících po tomto kolapsu, raději psát nebudu.  Každý si zachovejme vizi takového světa svou vlastní.

A není jediný, kdo podniká neobvyklé kroky.

Miliardář John Paulson, který vydělal na krizi z roku 2008 20 miliard dolarů, nakupuje zlato jako šílený. 44% z majetku svého 24 miliardového fondu alokoval do cenných kovů. Centrální banky nakoupily ve druhém čtvrtletí tohoto roku o téměř dvakrát více zlata než za stejné časové období před rokem.  157,5 tun zlata je největší poptávkou centrálních bank od doby, kdy se tento sektor stal čistými kupci tohoto kovu. Čistými kupci se centrální banky staly v 2Q/2009 (předtím dvacet let centrální banky rok co rok prodaly dohromady trhu více zlata, než koupily – byly čistými prodejci).  

Netvrdím, že z uvedeného vyplývá, že nakoupit za všechny své úspory fyzické zlato je jediným možným východiskem. Ale rozhodně se domnívám, že něco velkého přichází. Chování centrálních bank a zasvěcenců finančního světa jsou toho důkazem. Je tedy třeba učinit přípravu.

Umíte si představit, co by finanční kolaps znamenal pro vaše úspory a vůbec majetek, pokud je umístěn pouze ve smlouvách na finanční produkty? Buďte pozorní, s kým se radíte o svých financích a jaký vám to dává výsledek a smysl.

Východisko i cesta k majetku a jeho uchování vede přes proměnu hrozby v příležitost. Čím větší tato hrozba je, tím větší je i ona příležitost.

http://sebl.blog.idnes.cz/

čtěte také:

Průzkum: Češi neví, že většina jejich bank je v cizích rukou. Přáli by si českou banku

Finanční holokaust: podvody banksterů uvrhly do chudoby 100 milionů lidí, mnoho z nich zemřelo

Už je to tady. Americké banky se připravují na rozpad eurozóny