„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Finanční holokaust: podvody banksterů uvrhly do chudoby 100 milionů lidí, mnoho z nich zemřelo

Autor: odjinud | Publikováno: 25.8.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Podvod způsobil jak velkou depresi, tak i dnešní finanční krizi a ekonomika se nikdynezotaví, pokud nedojde k jeho potrestání.

Podvod je obchodní model, který přijaly za svůj velké banky!

Oficiální politikou Obamovy administrativy je zamítnutí trestního postihu v případě podvodu. Je to skutečně tak. „Hlídací psi“ v D.C. jsou natolik zkorumpovaní, že je lze podplatit tak snadno jako policisty v banánové republice třetího světa.

Mluvčí na Wall Street a v D.C. předstírají, že finanční podvody (jako Libor) jsou „zločiny bez obětí“.

Světová banka nicméně uvedla, že finanční krize – víte, ta, která byla způsobena finančním podvodem – uvrhla do bídy 64-100 milionů lidí.

Jiné odhady jsou však ještě mnohem vyšší. Například jedna studie z roku 2009 odhaduje, že pouze v Asii bude do chudoby uvrženo 140 milionů lidí.

Agentura AP v roce 2009 oznámila že:

Globální finanční krize přinesla hlad rekodnímu počtu, 1 miliardě lidí...prohlásil v pátek v Římě zmocněnec Spojených národů pro potraviny.

To jistě neznamená, že lidé budou mít méně peněz na zábavu a na luxusní zboží. Vyšší míra chudoby s sebou ponese vyšší míru předčasných úmrtí.

Jak poznamenaly Los Angeles times:

„Zdá se, že chudoba, jako zdravotní zátěž, předčila kouření, obezitu a faktor vzdělání a může člověku potenciálně ubrat 8.2 roku kvalitního zdraví“.

Toto není nějaký abstraktní koncept. Mnoho dětí zemře díky podvodům Wall Street.

Podle studie Spojených národů bude mít globální finanční krize, která zmítá Wall Street a evropským bankovním sektorem dopad na životy těch, kteří jsou nejvíce zranitelní. Tato krize uvrhne do naprosté chudoby miliony lidí a povede k úmrtí tisíců dětí.

Tato zpráva zdůrazňuje pravděpodobný nárůst kojenecké úmrtnosti o 200.000-400.000 a uvádí, že podvýživa děti, která je již na vzestupu, bude jedním z hlavních důvodů dětské úmrtnosti.

Nejvíce zasaženy budou rozvojové země, nicméně vzrůstající chudoba a hlad se šíří rovněž v USA, v Británii a v dalších zemích prvního světa.

Paul Moore – bývalý vedoucí oddělení pro odhad rizika v bankovní a pojišťovací společnosti HBOS - prohlásil:

Tato finanční krize vedla k největší humanitární katastrofě od druhé světové války...Stáváme se svědky „finančního holokaustu“, jenž byl způsoben bankstery a pokud nedojde k fundamentální změně celého systému, budou jeho výsledkem miliony mrtvých.

 

Bankster Fraud Has Driven 100 Million Into Poverty, Killing Many, vyšel 11.08. na Washington’s Blog, překlad R. Václav

čtěte také:

Už je to tady. Americké banky se připravují na rozpad eurozóny

Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?

Ako sa chrániť pred krízou

Klíčová slova: krize  | banky  | peníze
4666 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Už toho máme opravdu dost, aby každý, kdo slepě a tupě nevyznává pochybné „unijní“ hodnoty, jež různí hamáčkové vydávají za „evropské“, byl dehonestován, skandalizován a uráženKlaus ml. (Trikolóra): Pokud kvůli Semínovi odejde ČSSD z koalice, bude to výborná zpráva pro občany

Eurabia.cz

Muslimský otec chtěl v Itálií upálit dceru za to, že chtěla žít jako Evropanka. Naštěstí selhal zapalovačBombové útoky: Švédsko (jak) ve válce

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Žádný listopad 1989, ty demonstrace připomínají spíš padesátá léta, vzpomíná Lenka Procházková. Pak nám vyprávěla drsné zážitky s některými senátory Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny