„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Finanční holokaust: podvody banksterů uvrhly do chudoby 100 milionů lidí, mnoho z nich zemřelo

Autor: odjinud | Publikováno: 25.8.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Podvod způsobil jak velkou depresi, tak i dnešní finanční krizi a ekonomika se nikdynezotaví, pokud nedojde k jeho potrestání.

Podvod je obchodní model, který přijaly za svůj velké banky!

Oficiální politikou Obamovy administrativy je zamítnutí trestního postihu v případě podvodu. Je to skutečně tak. „Hlídací psi“ v D.C. jsou natolik zkorumpovaní, že je lze podplatit tak snadno jako policisty v banánové republice třetího světa.

Mluvčí na Wall Street a v D.C. předstírají, že finanční podvody (jako Libor) jsou „zločiny bez obětí“.

Světová banka nicméně uvedla, že finanční krize – víte, ta, která byla způsobena finančním podvodem – uvrhla do bídy 64-100 milionů lidí.

Jiné odhady jsou však ještě mnohem vyšší. Například jedna studie z roku 2009 odhaduje, že pouze v Asii bude do chudoby uvrženo 140 milionů lidí.

Agentura AP v roce 2009 oznámila že:

Globální finanční krize přinesla hlad rekodnímu počtu, 1 miliardě lidí...prohlásil v pátek v Římě zmocněnec Spojených národů pro potraviny.

To jistě neznamená, že lidé budou mít méně peněz na zábavu a na luxusní zboží. Vyšší míra chudoby s sebou ponese vyšší míru předčasných úmrtí.

Jak poznamenaly Los Angeles times:

„Zdá se, že chudoba, jako zdravotní zátěž, předčila kouření, obezitu a faktor vzdělání a může člověku potenciálně ubrat 8.2 roku kvalitního zdraví“.

Toto není nějaký abstraktní koncept. Mnoho dětí zemře díky podvodům Wall Street.

Podle studie Spojených národů bude mít globální finanční krize, která zmítá Wall Street a evropským bankovním sektorem dopad na životy těch, kteří jsou nejvíce zranitelní. Tato krize uvrhne do naprosté chudoby miliony lidí a povede k úmrtí tisíců dětí.

Tato zpráva zdůrazňuje pravděpodobný nárůst kojenecké úmrtnosti o 200.000-400.000 a uvádí, že podvýživa děti, která je již na vzestupu, bude jedním z hlavních důvodů dětské úmrtnosti.

Nejvíce zasaženy budou rozvojové země, nicméně vzrůstající chudoba a hlad se šíří rovněž v USA, v Británii a v dalších zemích prvního světa.

Paul Moore – bývalý vedoucí oddělení pro odhad rizika v bankovní a pojišťovací společnosti HBOS - prohlásil:

Tato finanční krize vedla k největší humanitární katastrofě od druhé světové války...Stáváme se svědky „finančního holokaustu“, jenž byl způsoben bankstery a pokud nedojde k fundamentální změně celého systému, budou jeho výsledkem miliony mrtvých.

 

Bankster Fraud Has Driven 100 Million Into Poverty, Killing Many, vyšel 11.08. na Washington’s Blog, překlad R. Václav

čtěte také:

Už je to tady. Americké banky se připravují na rozpad eurozóny

Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?

Ako sa chrániť pred krízou

Klíčová slova: krize  | banky  | peníze
5323 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaV tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...

euPortal.cz

Panna Marie se naklonovala a Ježíš byl transsexuál, objevili v pokrokovém ŠvédskuŽerte brouky, vyhlašuje nová pokroková potravinová politika EU prosazující méně masa a více alternativních proteinů

Eurabia.cz

Vláda Itálie odsouhlasila Kataru ideologickou kontrolu nad muslimskou komunitou ve své zemi ...Před pár dny Česká televize v dětském vysílání vyzvala děti, aby oslavily islám

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ParlamentniListy.cz

Drtivá nálož zahraničnímu zpravodajství ČT: Co nám kdy ukázali z Číny nebo Ruska? A Trump a Johnson jako šílení blonďáci...Liberální řečičky fungují, jen když svítí slunce, myslí si Petr Štěpánek. Novolevičácké třeštění, diktatura menšin. Když herečky s brunátnou tváří vyřvávají o pravdě a lásce...
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny