„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Proč by měla česká pravice vzhlížet s nadějí k Putinově Rusku. Z Ameriky se stává Říše zla

Autor: LP | Publikováno: 28.8.2012 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Titulek článku jsem trochu extrapoloval, vlastně převrátil jsem v něm spíše jisté manichejské neokonské vidění současné vládnoucí  „pravice“ v ČR. Ale začínám si pomalu myslet, že role komunistické Říše zla jako sovětského Ruska na jedné straně a křesťanské konzervativní Ameriky na straně druhé se pomalu začínají obracet.

Proto si myslím, že česká pravice či obecně česká politická reprezentace a česká zahraniční politika by měla přehodnotit svůj pohled na Rusko a USA, a to z několika důvodů. Morálních, geopolitických a hospodářských.

 

Morální hodnoty

Pokud jde o morální hodnoty, tak čeští neokonzervativci pokračují ve studenoválečnickém vidění: kapitalistické a svobodné USA a bolševické Rusko. Přijde mi, že se to však obrací.

Vladimír Putin sice byl důstojníkem KGB, ale nemyslím si, že je či byl přesvědčeným komunistou. Je pragmatikem a ruským nacionalistou. Nevěřím, že by se zrovna denně modlil Otčenáš, ale uvědomil si důležitost křesťanského náboženství a tradiční morálky pro silnou společnost a národ. Snaží se proto podporovat pravoslavnou (byť schismatickou) církev, podporovat rodinu, omezovat potraty, propagovat ruský patriotismus a potírat propagaci homosexualismu.

(Doporučuji také krásné ruské patriotické propagandistické filmy Admirál (Kolčak), Taras Bulba či 1612. Žádné postmoderní srágory. Nepřítel je nepřítel a přítelem je mi můj vlastní národ a má rodná víra).

Naproti v USA dnes vládne neomarxista Obama, který je přesvědčením rozhodně větším a opravdovějším komunistou než konzervativec z pragmatismu Putin. Obama šíří neomarxistickou agendu feminismu, potratů, homosexualismu nejenom po Spojených státech, kde omezuje suverenitu jednotlivých států Unie, ale expanduje je i po celém světě. Příkladem toho je například i podpora Prague Pride homosexuálů ze strany Obamova přítele a velvyslance USA v ČR Normana Eisena. To Putin nás s nějakými buzeranty nebuzeruje a neopruzuje a sám se nimi umí vypořádat.

Omezování občanských svobod díky „válce proti terorismu“, kdy jsou lidé scannery doslova svlíkáni na letištích, patrioté a příznivci Rona Paula jsou sledováni jako extremisté atd., je v USA na postupu. 

Není také náhodou, že světoví neomarxisté i neokonzervativci jako levicoví bratranci sborově podporují neomarxistickou porno-kapelu Pussy Riot. Ta totiž útočí na hodnoty, které neokonzervativní neomarxistický postZápad nenávidí: silné patriotické suverénní tradiční pravoslavné Rusko, které se nechce podřídit neokonzervativnímu neomarxistickému Novému světovému řádu.

Kecy od Evropské unie, která je sama nedemokratická, o nedemokratickém Putinovi, fakt sedí. Předně Rusko nikdy nebylo parlamentní demokracií a vždy bylo více autokratické. Putin je novým, ústavou omezeným, carem. Ale z vůle ruského lidu. Ksichty typu van Rompuye či Barrosa si nikdo nepřeje, až na pár parazitů přisátých k bradavkám bruselského rozpočtu.

 

Geopolitika a hospodářství

Neomarxismus a neokonzervatismus teď společně vládnou postZápadu a USA a je skoro jedno, jestli v Americe vládne George Bush nebo Obama. Šílené intervence, bombardování a porušování suverenity cizích států pokračují. Brzezinski se přitom objímá s Kissingerem, Bush, Kristol, Wolfowitz, Perle s Clintonem, Clintonovou, Albrightovou a společně se sejdou na Bilderbergu, v Trilaterální komisi či Aspen Institutu. Krásným příkladem fůze neomarxismu a neokonzervatismu se stal Václav Havel. Nedivím se, že Roman Joch mu napsal tak hezký nekrolog.

Zatímco USA praktikují šílenou politiku intervencí, která rozvrací stabilitu celých regionů od Libye, Egypt po Sýrii, Irák či Pákistán a nakonec i Afghánistán a poplivávají suverenitu národních států, Rusové dělají poměrně čitelnou reálpolitiku národního zájmu. Neříkám, že je musíme milovat, ale můžeme se dohodnout a udělat i dobrý byznys. 

Považují nás za sféru svého vlivu, ale na rozdíl od Německa (které to dělá prostřednictvím EU) nám nenařizují naši legislativu z téměř 90 procent.

Hovoří se o imperialistických tendencích Ruska. Ty nepopírám a netvrdím, že bychom tím, že se budeme snažit omezit vliv USA a Německa, se měli stát ruskou gubernií. Ale měli bychom se snažit vyvažovat zájmy v našem regionu, aby zde nebyl hegemon.

V současnosti je naším hegemonem Německo, na kterém jsme ekonomicky závislí. Neříkám, že bychom měli udělat opačný extrém směrem k Rusku, ale ruský, ale třeba i čínský kapitál by zde vliv Německa mohl vyvážit. Zvláště ho budeme potřebovat po kýženém vystoupení z EU či jejím rozpadu.

Bohužel Polsko díky Sikorskému a Tuskovi leze Německu do Brusele. Čili nyní s nějakým strategickým spojenectvím s Polskem bohužel počítat nelze, ale samo Polsko nám tím uvolňuje ruce ve vztahu k Rusku.

Navíc západní Evropa jde ekonomicky do kopru a naši proexportní ekonomiku budeme stejně muset zaměřit jinými směry: do Ruska, střední Asie postsovětských republik, Číny, Asie, Jižní Ameriky, Turecka… A tyto státy nám jistě přihrají nějakou tu zakázku, když je nebudeme obtěžovat kecy o lidských právech.

Rusko je velký trh, má suroviny, má potenciál a nikdo se tam nezdržuje s nesmysly o globálním oteplování, fotovoltaikou, genderovými kvótami ve vedení firem, kvótami na barevné cizoobčany…

Čtěte také:

Rusko není Sovětský svaz

Svět se převrací naruby

Když zde píši relativně pozitivně o Rusku, není to nic, co bych dělal s nějakou extra radostí. Český národ patří kulturně k „latinskému“ katolickému Západu a kulturně jsme blíže Němcům než Rusům. Bohužel politicky byli Němci vždy naším nepřítelem. Bohužel Německo je součástí neomarxistického postZápadu a je mi sympatičtější „orientální“ ortodoxní ještě ne postmoderní Rusko, které objevuje své křesťanské kořeny, než postZápadní umírající Evropa a USA.

Stejně tak i kulturně jsem měl rád starou dobrou Británii a staré USA. Dobu Britského impéria v boji proti francouzské revoluci a Napoleonovi. Mám rád výborné seriály Červený bedrník a Hornblower, ale taková Anglie už tu není. Za pár let bude muslimská. Již zde není Velká Británie Churchilla, E. Powella a M. Thatcherové, stejně jako mizí USA Ronalda Reagana, Johna Randolpha, George Wallace, jižanských gentlemanů…

Stejně tak, ačkoli kritizuji americkou vládu, proti tradičním Američanům vyznávajícím křesťanské hodnoty, starajících se o svou vlastní obec a svůj stát, také nic nemám.

Prostě postmoderní doba převrací mapu i kompas světa a kde jsme dříve viděli Maják svobody, možná začíná vznikat postupně nový Mordor, a kde byla Říše zla, se možná opravdu do jisté míry a značně přeneseně probouzí „Třetí Řím“.

Tak to aspoň nyní vypadá a my bychom se měli umět v novém prostředí pragmaticky zorientovat a zachránit pro náš národ, co se dá…

čtěte také:

O pokrytectví Pussy Riot i jejich stoupenců

Putin: Izrael bude litovat útoku na Írán

Proč je důležité silné Rusko. Mravní převaha Vladimira Putina

 

Soubor:Coat of Arms of the Russian Federation.svg

 

 http://realroadexpedition.com/yahoo_site_admin/assets/images/russian_flag.64160808_std.jpg 

Klíčová slova: nacionalismus  | náboženství  | vlastenectví  | Rusko  | konzervatismus
6317 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny