„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nečas popřel, že by Židům slíbil pomoc se zákazem řecké pravicové strany

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 22.8.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Úřad vlády popřel, že by se premiér Petr Nečas angažoval ve věci zákazu řecké, údajně neonacistické, strany Zlatý úsvit.

"Předseda vlády ČR vyslovil obavy z nárůstu extremismu v Evropě a vyjádřil podporu větší koordinaci spolupráce evropských států při jeho potírání. Předmětem jednání předsedy vlády ČR s vedením Evropského židovského kongresu nebyl návrh na zákaz žádné konkrétní politické strany," uvedl pro Prvnizpravy.cz tiskový mluvčí vlády Michal Schuster.

Odmítl tak zprávy zahraničních agentur, podle kterých se český premiér Petr Nečas v předvečer květnové návštěvy premiéra izraelské vlády Benjamina Netanjahua a jeho několika ministrů sešel s prezidentem Evropského židovského kongresu Moše Kantorem, aby s ním jednal o postupu vůči řecké pravicové straně Zlatý úsvit.

Nečas na židovském kongresu v Praze vystoupil, později - píší média - s ním Kantor vyjednával o podpoře „naléhavých opatření na ochranu evropských židovských komunit před antisemitismem, růstem moci krajní pravice a zločiny z nenávisti", informovala v květnu agentura AP, z níž citoval i český proizraelský server Eretz.cz.

Podle zpráv médií hledal tehdy Kantor u Nečase podporu pro zákaz řecké krajně pravicové strany, když premiéra žádal o pomoc při prosazování plánu na zákaz mezi dalšími vysokými představiteli EU.

Prezident kongresu vyjádřil znepokojení nad volebním úspěchech této strany, s tím, že její politický růst může vyvolat otřesy po celé Evropě a že by evropští politici měli zakázat a ostrakizovat jakékoli politiky a politické strany, které káží nenávist a násilí. Vystupování řeckého Zlatého úsvitu podle něj překročilo únosnou mez.

„Musíme být aktivní. Jinak bychom byli v ostudné situaci, protože problém vidíme, ale nic neděláme. A proto jsme zde,“ uvedl Kantor v rozhovor pro AP v Praze.

Redakce Prvnizpravy.cz se proto obrátila už začátkem června na Úřad vlády ČR s dotazem, zda premiér na tuto žádost Evropského židovského kongresu přistoupil, a pokud ano, jak dalece slíbil se ve věci angažovat, jak se celá záležitost vyvíjí a jaké premiér v tomto ohledu plánuje konkrétní a praktické kroky.

Odpověď přišla až koncem července a Schuster v ní popřel, že by Nečas Evropskému židovskému kongesu slíbil cokoli konkrétního.

"Zprávy ve sdělovacích prostředcích, na které se ve svém e-mailu odvoláváte, informovaly o průběhu této akce bohužel nepřesně," uvedl v ní mluvčí vlády.

Představitelé Evropského židovského kongresu podle něj během setkání s předsedou vlády ČR pouze představili svůj plán na koordinaci postupu evropských států v boji proti antisemitismu.

Nečas zase vyslovil obavy z nárůstu extremismu v Evropě a vyjádřil podporu větší koordinaci spolupráce evropských států při jeho potírání, doplnil mluvčí, podle kterého však žádný návrh na zákaz konkrétní politické strany nepadl.

www.prvnizpravy.cz

čtěte také:

Izrael a křesťané (1/2) Jak křesťané v Izraeli trpí pod útiskem sionistů

Tisíciletá válka mezi Ruskem a Chazary

Mossad poradí a vykoná. Aj vraždu

Klíčová slova: Řecko  | nacionalismus  | Česká republika  | demokracie  | Izrael  | judaismus
3865 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Jestli si u nás Putin někoho platí, tak je to tenhle joudaNež důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihy

euPortal.cz

Boj sluníčkářů, neomarxistů a elitářů proti vlastencům a normálním hodnotám se přiostřuje. Dokonce napadli nedávno i Ladislava Jakla... Pomozte nám proto prosímVšechny polistopadové vlády bohužel nechaly zbídačit a chátrat českých venkov a zničit české zemědělství

Eurabia.cz

Imigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesnéBelgičané se v zaimigrované a islamizované Belgii už necítí doma

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilekMarkéta Šichtařová má několik rad pro Klausovo hnutí. A reaguje na Macronův šílený nápad, který hrozí zabít východní ekonomiky v EU
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny