„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Drony EPA špehovaly zemědělce v Nebrasce a Iowě

Autor: FreePub | Publikováno: 14.8.2012 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) byla obviněna z toho, že porušila soukromí zemědělců, kteří chovají dobytek v Nebrasce a Iowě, špehovala je s pomocí bezpilotních letounů (dronů).

Minulý týden kongresová delegace Nebrasky předložila dopis pro člověka z EPA, Lisu Jacksonovou, ve kterém jsou vyjádřeny obavy ze špehování a zpochybnění legálnosti tohoto činu.

EPA odpověděla, že je použití bezpilotních letounů legální a nákladově efektivní.

Špehování dosud zahrnuje Region 7 (Iowa, Nebraska, Kansas a Missouri), ale speciálně se zaměřilo na Iowu a Nebrasku kvůli vysoké koncentraci hospodářských zvířat v povodí, což způsobuje kontaminaci.

Nebraský republikán Adrian Smith řekl pro The New American: „Vlastníci půdy si zaslouží legitimní odůvodnění pro získávání citlivých informací pomocí přeletů.“

„Obyvatelé Nebrasky jsou právem skeptičtí vůči agentuře, která se jednostranně vložila do záležitostí amerického venkova,“ dodal Smith.

Úřad Regionu 7 obhajoval své kroky. Agentura uvedla, že „soudy, včetně nejvyššího soudu, shledaly podobné lety jako legální“ a že EPA „by použila takové lety ve vhodných případech, aby ochránila lidi a životní prostředí před porušením zákona o čistotě vod“.

Zatím proběhlo sedm letů nad Iowou a devět nad Nebraskou.

Překlad článku EPA drones spy on farmers in Nebraska and Iowa
http://news.yahoo.com/epa-drones-spy-farmers-nebraska-iowa-150411579.html

http://www.freepub.comehere.cz

čtěte také:

INDECT: Velký bratr pro vaše větší bezpečí

Zpráva Ministerstva pro vnitřní bezpečnost Spojených států označuje ‘milovníky svobody’ za teroristy

Student Agency testuje kamery v autobusech, někteří zaměstnanci se bouří

Klíčová slova: technologie  | soukromí  | stát
4003 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako morV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

euPortal.cz

Virus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

Eurabia.cz

Byla to ministryně za KDU-ČSL, kdo zrušil českou civilní obranu a proto jsme dnes bez ochranyKorona: Došlo na imigranstké čtvrti. "Tyranie menšiny"! Povolat armádu !

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Milan Syruček sleduje dramatické dění ve světě: Koronavirus v kanceláři Putina. Ruské letouny na letišti NATO. Ve Francii proběhla operace, která od války nemá obdoby...Slavný Čech udeřil: Karanténa? Teď můžete pozorovat, kdo je kokot. Největší bojovníci za něčí práva a za menšiny řvou, že nemůžou chodit ven!
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny