„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Hanákova pirueta na hlavě

Autor: Alexandr Bátora | Publikováno: 13.8.2012 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace

Prezidentův poradce Ladislav Jakl minulý týden replikoval na Jiřího Hanáka, který se o prezidentu Václavu Klausovi vyjadřoval jako o kavkazském emíru sekajícím hlavy. Ve své sobotní duplice Pirueta přinesl pak Hanák několik myšlenek, které mě přiměly k sepsání této glossy.

 

Na Jaklovu výtku, že byl autor členem KSČ, pak Hanák bez ostychu odpovídá, že pochopitelně byl pět let komunistou a pokračuje nejen otřepaným, ale navíc manipulativním a pro mě osobně i velmi urážlivým tvrzením, že kdo ve dvaceti letech nebyl komunistou, neměl duši.

 

Pane Hanáku, právě naopak! Víra v ideologii nesmiřitelného třídního boje a otevřené nepřátelství vůči jiným lidským bytostem jen kvůli tomu, do jakých rodinných poměrů se narodily, není známkou navýsost čisté duše a laskavého srdce. Je to naopak známkou buď zbabělosti, nebo bezcharakterního prospěchářství, či nekonečné hlouposti. Nic z toho nelze omlouvat mládím: já jsem ani ve svých dvaceti letech, ani nikdy jindy komunistou nebyl. Stejně jako jím nebyl ani můj otec, jenž od svých šestnácti let proti komunismu veřejně vystupoval, protože nesnesl, jak režim dusí občanské svobody a státní suverenitu.

 

KSČ byla prohlášena za zločinnou organizaci, členství v ní je tudíž rovno členství v NSDAP nebo mafii. Být někdejším členem zločinné organizace, velmi bych vážil slova. A snad bych raději mlčel, než se vymlouval na to, že mi bylo dvacet. Pan Hanák podporoval mocenskou strukturu komunistické strany, svým drobným či větším podílem jí propůjčoval legitimitu, svou příslušností k ní se stal spolupachatelem jejích zločinů a pro jeho trapné výmluvy na nezkušenost mládí na něm nadále zůstává tato skvrna.

 

„Kdo ve dvaceti letech nebyl stejným zločincem jako já, neměl duši.“ Takové je ve skutečnosti poselství Hanákovy dupliky. Její autor by měl ale vědět, že v zemi, kde je nezávislá kandidatura mého otce za legální stranu prohřeškem tak závažným, že „pachatele“ vylučuje ze společnosti slušných lidí, musí být členství ve zločinné organizaci něčím, co pana Hanáka vylučuje i ze společnosti lidí neslušných.

 

A taky aby ne. Vždyť vlastně i pan Hanák vyklešťoval ruské pravoslavné duchovní, na madridských předměstích upaloval řádové sestry zaživa, zaváděl program státem řízeného hladomoru na Ukrajině, vraždil čínské, kambodžské a vietnamské rolníky a mého pradědečka v bolševickém koncentráku ukopal k smrti. A v kozácké stanici Carské nedaleko kavkazského Majkopu pětiletým děvčátkům usekal ručičky v zápěstí a pak je oběsil na šibenici.

 

(ad Hanák: Pirueta, sobota 4. srpna, a články předchozí)

 

čtěte také:

 

Jasperse bych vám, Češi a Češky, ze srdce přál

 

Maďarskýma očima: Kalouska vám, Čechům a Češkám, ze srdce přeji

 

Učitelka se čtyřicetiletou praxí se prý vždy snažila dětem vysvětlit, co je xenofobie. Prd staré kotlářky, říkám já...

Klíčová slova: média  | domácí politika  | Česká republika
4822 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředky

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru„Zisk je přednější než život důchodce? Za takový názor by se styděla i vyhladovělá hyena!“ Jaroslav Bašta zuří
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny