„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Hanákova pirueta na hlavě

Autor: Alexandr Bátora | Publikováno: 13.8.2012 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace

Prezidentův poradce Ladislav Jakl minulý týden replikoval na Jiřího Hanáka, který se o prezidentu Václavu Klausovi vyjadřoval jako o kavkazském emíru sekajícím hlavy. Ve své sobotní duplice Pirueta přinesl pak Hanák několik myšlenek, které mě přiměly k sepsání této glossy.

 

Na Jaklovu výtku, že byl autor členem KSČ, pak Hanák bez ostychu odpovídá, že pochopitelně byl pět let komunistou a pokračuje nejen otřepaným, ale navíc manipulativním a pro mě osobně i velmi urážlivým tvrzením, že kdo ve dvaceti letech nebyl komunistou, neměl duši.

 

Pane Hanáku, právě naopak! Víra v ideologii nesmiřitelného třídního boje a otevřené nepřátelství vůči jiným lidským bytostem jen kvůli tomu, do jakých rodinných poměrů se narodily, není známkou navýsost čisté duše a laskavého srdce. Je to naopak známkou buď zbabělosti, nebo bezcharakterního prospěchářství, či nekonečné hlouposti. Nic z toho nelze omlouvat mládím: já jsem ani ve svých dvaceti letech, ani nikdy jindy komunistou nebyl. Stejně jako jím nebyl ani můj otec, jenž od svých šestnácti let proti komunismu veřejně vystupoval, protože nesnesl, jak režim dusí občanské svobody a státní suverenitu.

 

KSČ byla prohlášena za zločinnou organizaci, členství v ní je tudíž rovno členství v NSDAP nebo mafii. Být někdejším členem zločinné organizace, velmi bych vážil slova. A snad bych raději mlčel, než se vymlouval na to, že mi bylo dvacet. Pan Hanák podporoval mocenskou strukturu komunistické strany, svým drobným či větším podílem jí propůjčoval legitimitu, svou příslušností k ní se stal spolupachatelem jejích zločinů a pro jeho trapné výmluvy na nezkušenost mládí na něm nadále zůstává tato skvrna.

 

„Kdo ve dvaceti letech nebyl stejným zločincem jako já, neměl duši.“ Takové je ve skutečnosti poselství Hanákovy dupliky. Její autor by měl ale vědět, že v zemi, kde je nezávislá kandidatura mého otce za legální stranu prohřeškem tak závažným, že „pachatele“ vylučuje ze společnosti slušných lidí, musí být členství ve zločinné organizaci něčím, co pana Hanáka vylučuje i ze společnosti lidí neslušných.

 

A taky aby ne. Vždyť vlastně i pan Hanák vyklešťoval ruské pravoslavné duchovní, na madridských předměstích upaloval řádové sestry zaživa, zaváděl program státem řízeného hladomoru na Ukrajině, vraždil čínské, kambodžské a vietnamské rolníky a mého pradědečka v bolševickém koncentráku ukopal k smrti. A v kozácké stanici Carské nedaleko kavkazského Majkopu pětiletým děvčátkům usekal ručičky v zápěstí a pak je oběsil na šibenici.

 

(ad Hanák: Pirueta, sobota 4. srpna, a články předchozí)

 

čtěte také:

 

Jasperse bych vám, Češi a Češky, ze srdce přál

 

Maďarskýma očima: Kalouska vám, Čechům a Češkám, ze srdce přeji

 

Učitelka se čtyřicetiletou praxí se prý vždy snažila dětem vysvětlit, co je xenofobie. Prd staré kotlářky, říkám já...

Klíčová slova: média  | domácí politika  | Česká republika
4162 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)

ePortal.cz

Správnej chlap je ženskáDotační socialismus nás žene do pekel

euPortal.cz

Evropský parlament přichází s dalším nástrojem, kterým bude trestat "neposlušné" členské státy. Byli jsme před Bruselem, budeme i po němTo už je vážně jak za bolševika. BIS bude u nás určovat, co se bude učit ve školách!

Eurabia.cz

Lukáš Lhoťan komentuje: "Před německou 4. říši nás ochrání pouze USA aneb co nedokázal Hitler plní se skrze EU"Poslanec Bundestagu chce reformu EU - v partnerství s Ruskem

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

ParlamentniListy.cz

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.Komentátorka nejen o „lepšolidech“: Profesor Putna! Akademik, intelektuál, elita národa, řeklo by se... A on označí prezidenta za „směšného ožralu“. To mluví za své
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny