„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Chuck Norris nebo Pepa Škrla?

Autor: Michal Vimmer | Publikováno: 24.7.2012 | Rubrika: HUMOR
Ilustrace

Američtí skauti (Boy Scouts of America, BSA) čelí tlaku neoliberálů, aby zrušili zákaz členství pro homosexuály. Chuck Norris obviňuje z podpory aktivistů Bílý dům. A U Nás? Zvítězí Škrlovo pojetí skautingu?

Aktuální spor rozvířil člen výkonného výboru BSA pan Turley, jinak přeseda správní rady globální auditorské společnosti  Ernst and Young. Turley od června mediálně prosazuje po 102 letech zrušit zákaz působení homosexuálů v americkém chlapeckém skautingu.

Akční hrdina Chuck Norris se nad Turleyho nedávným nápadem pozastavuje a usuzuje z řady indicií, že tento zlepšovací návrh pan Turley nemá z vlastní hlavy. Podle Norrise vnuknutí přišlo z Obamova neoliberálního okruhu, kde se Turley, respektive jeho podnik těší zvláštní přízni ; na rozdíl od tradičního skautingu, který Obamu zřejmě nezajímá.

Američtí skauti nicméně navzdory globálnímu tlaku neoliberálních aktivistů trvají na svém. Skauti nejsou homosexuální. Zatím.

Že Obamova administrativa homosexuálním aktivistům fandí je zřejmé. Americké velvyslanectví je vedle izraelské ambasády v Praze oficiálním partnerem letošní pražské Prague Pride, neboli „Nejteplejšího dne v roce.“

Nelze nevzpomenout průkopnické úsilí někdejšího brněnského skautského vedoucího Josefa Škrly. Škrlovy odvážné neoliberální experimenty známé jako Kuřimská kauza udivují i po letech. (viz zde, zde nebo zde

Je smutné, že naši Junáci k jeho výkonům dosud nezaujali odpovídající postoj a jeho práce nebyla dosud po zásluze odměněna.

Čeká se snad, až chrabrého bojovníka za gay scouting Josefa Škrlu vyznamená Obama? Klaus to asi neudělá, když to neudělal doteď.

http://vimmer.blog.idnes.cz

Klíčová slova: domácí politika  | konspirace  | Česká republika
3974 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny