„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Londýnský, očividný, sledovací stát: Maskot má obrovské oko s kamerou, které všechno nahrává

Autor: odjinud | Publikováno: 21.7.2012 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Olympijští maskoti jsou často kontroverzní. A to obvykle proto, že to jsou podivné, tekuté, kreslené postavy s hloupými jmény, které byly vymyšleny tvůrci, kteří si šlehli Mountain Dew Code Red (nápoj), když 24 hodin sledovali Pokémony. Oficiální maskoti pro letošní olympiádu tohle všechno mají, jsou také ale kontroverzními zcela z jiných důvodů. Londýn, panoptické město bylo jedním z prvních, které se pokrylo CCTV kamerami; jeho těžká bezpečnost a monitorovací kordon má přezdívku Ring of Steel. Londýn se rozhodl vytvořit svou monitorovací touhu dominantním obsahem hloupých maskotů. “Wenlock” a “Mandeville” mají oba velké oko obsahující kameru, aby “mohli vše nahrávat.” Obrázek vpravo je z oficiální stránky olympiády.


V případě, že je to pro vás moc nepatrné, organizátoři nabídli verzi Wenlocka v policejní uniformě. “Tohle musí být vtip. Prosím, ať je to vtip.” tweetoval soukromý nadšenec, kterého sleduji na Twitteru:

 

Tohle ve skutečnosti není vtip; sledovací Wenlock se také ukázal na oficiální obchodní stránce pro londýnskou olympiádu. Původní příběh příbuzných sledovacích nadšenců je, že “byly vytvořeni z kapek oceli, která byla použita k výstavbě olympijského stadionu.” uvedl the Guardian, řekl, že aby Olympijský výbor výbor vybral vševidoucí maskoty, tak odmítl “antropomorfní holuby, animovaný čajovník a Big Ben s rukama a nohama”.

http://www.forbes.com/sites/kashmirhill/2012/05/17/londons-amazingly-explicit-surveillance-state-mascot-for-the-2012-olympics-has-a-huge-camera-eye-that-records-everything/

zdroj: http://wertyzreport.com

čtěte také:

Londýnské olympijské hry vyvolávají v paměti Orwellovu 1984

Konspirace: Londýn 2012. Zpráva Rockefellerovy nadace "prorokuje" bombový útok při olympiádě v Londýně a 13 tisíc mrtvých

Média straší a připravují nás na invazi mimozemšťanů. UFO nad stadionem a olympiáda. Je to jen náhoda?

Visí opravdu něco hrozivého nad londýnskou olympiádou?

Klíčová slova: manipulace  | ovládání mysli  | olympiáda
5384 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny