Sotva. Ale zdá se, že se na tom pracuje. Kníže Kalousek (KK), dlouholetý pomocný režisér českého národního tyjátru čelí bezpříkladnému ostřelování. A krev mu crčí ze slabin, neboť jej dostihla jeho česká vášeň k mobilnímu telefonování.

Jak také jinak, U Nás. Mobil je krutá zbraň. Sebevražedná.

člověk dobré vůle

 

Nejtěžším kalibrem na každého příslušníka české elity jsou jeho vlastní telefonní hovory.  Bohorovný KK si samozřejmě může dovolit mnohé nač prostý smrtelník nesmí ani pomyslet. Loni v létě dával KK lekce ze slušného chování a květomluvy jistému Bátorovi - a kde je dneska Bátora. QUOD LICET IOVIS, NON LICET BOVIS. (Co je dovoleno bohovi, neprojde volovi.)

Nyní se však zdá, že by Kníže K. býval přece jen udělal lépe, kdyby svoje emise nehledaných slov šifroval. (viz http://www.circletech.net/ )

Na KK si najednou stěžuje policejní vyšetřovatel, usvědčuje ho poslanec Skokan a na Kalouskovo údajné strašení si rozpomněl i policejní prezident.

KK na to: ... existují svědkové jeho telefonátu policejnímu prezidentovi Petru Lessymu, kteří potvrdí, že při tomto telefonátu ministr nejvyššímu policejnímu veliteli nijak nevyhrožoval. Jednalo se prý o jeho spolucestující, kteří s ministrem sdíleli auto cestou na Velehrad

Kdo jsou oni Kalouskovi tajemní spolucestující? A proč jeli na Velehrad?

Odpověď je prostá, naprosto průhledná a jednoznačná: Lidé dobré vůle!

Na čí straně je Pravda, jest nabíledni.

Kdyby tomu tak nebylo a KK byl uvláčen „lidským dnem“, stála by před námi mnohem těžší otázka:

Jak dál po Kalouskovi?

Kdo na jeho místo?

Cui bono?

Komu prospěje pád KK?

Kdo stojí proti Lidem dobré vůle?

Kuřimská výzva?

Potěš nás pán Bůh!

http://vimmer.blog.idnes.cz

čtěte také:

Dalíkovy zákony

Prezident Kůrovec

Dalekozraký rupník