„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Skupina Bilderberg: Určují cenu ropy i kdy bude válka!

Autor: odjinud | Publikováno: 5.6.2012 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Za zavřenými dveřmi hotelu se rozhoduje o budoucnosti světa

Je rok 1954. V luxusním hotelu Bilderberg v malém nizozemském městě Oosterbeck probíhá zvláštní schůzka. Nizozemská královská rodina a rodina Rockefellerů pozvala na první setkání nejmocnější muže světa. Celý víkend se diskutuje o tom, jak bude vypadat svět v příštích letech.

Na závěr této schůzky se její aktéři rozhodnou, že se musí vidět častěji, nejméně jednou ročně. Hodlají totiž rozebírat mezinárodní situaci. Podle hotelu, kde se tato schůzka odehrála před 56 lety, si účastníci setkání dají název Klub Bilderberg. Od té doby se skupina schází pravidelně, každý rok na přelomu jara a léta a pokaždé v jiné zemi. Místem shromáždění je samozřejmě vždy ten nejluxusnější hotel nebo vila.

KLUB VYVOLENÝCH

Na seznamu Klubu Bilderberg najdete vrcholné politiky, příslušníky generality, finančních institucí, velkých korporací, akademických obcí a médií. Mezi vyvolenými jsou předsedové Mezinárodního měnového fondu, Světové banky, Federálního rezervního systému, dále předsedové stovky nejmocnějších korporací na světě (např. DaimlerChrysler, Coca Cola, British Petroleum, Chase Manhattan Bank, American Express, Goldman Sachs, Microsoft), viceprezident Spojených států, ředitelé CIA a FBI, generální tajemníci NATO, senátoři a členové amerického Kongresu, evropští premiéři a nejvyšší editoři a ředitelé předních novin na světě. Kdybychom ale měli jmenovat všechny významné osobnosti, nestačily by nám ani všechny stránky této EPOCHY!

Myslí na naše blaho
Světová elita má údajně za cíl vytvořit světovou vládu, která nevyvolá už nikdy žádné války a zaručí mír a prosperitu veškerého lidstva. Tuto vizi zformuluje už v roce 1991 někdejší předseda skupiny Bilderberg a stálý člen jejího řídícího výboru, americký finančník David Rockefeller (*1915). Pokud vás napadají otázky typu: „Kdo skutečně vládne tomuto světu?“, je na místě se zamyslet, zda vaše volební účast v jakýchkoliv volbách je vůbec nutná. Podle všeho zásadní otázky dnešního světa řídí právě Klub Bilderberg…

Pozvánky nejsou pro každého
Účast každého člena nebo hosta je podmíněna pozváním. I když na některá jednání má přístup pečlivě vybraný novinář nebo zástupce médií, na veřejnost se zprávy o těchto jednáních dostávají až po přísné cenzuře. Každý člen konference je vázán přísnou mlčenlivostí a organizátoři tohoto zasedání přesně určí, které informace z probíraných témat se mohou poté veřejně šířit. Přestože pozvánky na tyto schůzky jsou určeny pro nejvýznamnější aktéry světové politiky, účast každého z nich je vždy neoficiální. Stálicí těchto pozvánek jsou pouze dva hosté – americký diplomat Henry Kissinger (*1923) a David Rockefeller, kteří patří k řídícímu výboru klubu.

Místa schůzek jako vojenské pásmo
Každý z vybraných luxusních hotelů je vždy v době schůzky uzavřen pro jakékoliv jiné hosty a přilehlá okolní zóna se stává přísně zakázanou téměř na hranici vojenského prostoru. Proto se jí říká „ticho smrti“. Například už několik dní před začátkem 35. kongresu Bilderbergu u italského Lago di Como v luxusní vile d’Este je všem obyvatelům blízké obce Cernobbio doručen písemný zákaz přiblížit se k pobřeží vily na méně než 300 metrů! Na jezeře, u jehož břehů se setkání Bilderbergu koná, je nezvyklé mrtvolné ticho bez rybářských lodí a civilních jachet. Na hladině jsou pouze tři hlídkující policejní čluny, pod hladinou pátrají potápěči po bombách a sama vesnice zírá na nezvyklé množství vojáků a policistů, až se starším obyvatelům vybavují vzpomínky na okupaci. Vilu hermeticky uzavře 1200 policistů, karabiniérů a příslušníků finanční stráže a celé okolí 24 hodin denně hlídají ostřelovači z okolních domů. Ticho přerušuje jen zvuk vojenského vrtulníku, který hlídá vzdušný prostor. 

foto2_22466 Strach z islámských extremistů
Ještě hůř to vypadá na setkání v roce 2002, tedy na první schůzi po útoku na Světové obchodní centrum v New Yorku. Kongres se tentokrát koná v hotelu Westfields Marriott poblíž Washingtonu a organizátoři se obávají útoků islámských teroristů. Na obou washingtonských letištích jsou zavedena ta nejdůraznější bezpečnostní opatření a jediná příjezdová cesta k hotelu je neprodyšně uzavřena. Účastníci se sem dostanou pouze v připravených vrtulnících z letiště. Schůzek se většinou účastní 130 hostů, kteří obdrželi pozvánku. Mocní muži a ženy tohoto světa vcházejí dovnitř dokonale střeženého hotelu a usedají k obrovskému stolu ne podle jejich důležitosti, ale podle abecedního pořadí.

INVESTIGATIVNÍ REPORTÉR

V loňském roce odhalí investigativní reportér Daniel Estulin překvapivé podrobnosti o tom, co skupina Bilderberg plánuje dělat s ekonomikou v průběhu letošního roku. Přestože jednání v roce 2009 jsou přítomni i redaktoři největších světových novin Washington Post, New York Times a Financial Times, průběh zasedání nemá proniknout na veřejnost.

Co s ekonomickou krizí
V květnu loňského roku se klub setkává v pětihvězdičkovém hotelu Nafsika Astir Palace ve Vouliagmeni v Athénách v Řecku. Je zde kolem 150 nejvlivnějších lidí světa a jednání probíhá v režimu „Chatham House“. To znamená, že žádné detaily o tom, o čem se rokuje, nesmí uniknout do médií. Podle zdrojů, které má novinář Daniel Estulin k dispozici, je klub rozdělen do dvou názorových křídel. První zastává myšlenku dlouhé pomalé deprese, která uvrhne svět k desetiletím stagnace, úpadku a chudoby. Druhá skupina prosazuje intenzivní, ale kratší deprese, která otevře cestu k novému udržitelnému ekonomickému světovému řádu.

Hra o Lisabonskou smlouvu
Estulinovy předchozí prognózy v rámci světové ekonomiky jsou postaveny na stejných zdrojích a ukazuje se, že jeho informace jsou více než hodnověrné. Estulin na základě svých tajných informací z okruhu Klubu Bilderberg například v roce 2006 správně odhaduje hypoteční krizi a finanční krach v roce 2008! Tentokrát Estulin „předpokládá“, že míra americké nezaměstnanosti dosáhne 14 procent na konci roku 2009, a téměř zdvojnásobí současný oficiální údaj, který činí 8,1 procenta. Podle jeho zdrojů se Bilderberg opět pokusí o přijetí Lisabonské smlouvy, a to donucením Irska k novému hlasování o dokumentu v září či říjnu 2009, přestože už bylo přijetí zamítnuto v národním referendu.

Kampaň v médiích
„Jedním z jejich zájmů je paralyzovat opozici proti Lisabonské smlouvě, především hnutí Libertas, vedené Declanem Ganleym,“ říká Estulin. Bilderberg údajně i naplánoval kampaň v amerických médiích, která by měla naznačit, že irský podnikatel Declan James Ganley (*1968) je financován prodejci zbraní v USA, napojenými na americkou armádu. Tento krok by měl odpůrce Lisabonské smlouvy podpořit v myšlence silné Evropy, která bude rovnocenným partnerem USA. Jak víme, irské hlasování proběhlo a i náš odpůrce této smlouvy, prezident Václav Klaus (*1941), nakonec nerad Klubu Bilderberg podlehne a z Evropy se může stát superstrát. Otázkou je, kdo mu bude vládnout.

Dohady z roku 1955
Na druhém setkání Klubu Bilderberg v grand hotelu Sonnenbichl v západoněmeckém Garmisch-Partenkirchenu 23. až 25. září v roce 1955 se už diskutuje o vytvoření Evropské unie a zavedení jednotné měny! V závěrečné zprávě, kterou má k dispozici britská televize BBC, se píše o „důrazné potřebě spojit opět německé národy s národy Evropy do společného trhu“. Zpráva také rovněž vytyčuje cíl dospět v co možná nejkratší době k nejvyššímu stupni integrace. Tedy vytvoření jednotného státu na území Evropy. Ano, čtete dobře! Už před 55 lety se na setkání Bilderbergu hovořilo o sjednocené Evropě.

Pozor na Němce
O dva roky později, v roce 1957, se už rodí první oficiální myšlenky budoucího EHS (Evropského hospodářského společenství), kde státy Belgie, Francie, NSR, Itálie, Lucembursko a Nizozemí mají společný trh. Postupem let se EHS rozrůstá o další státy, až se z něj stal základní kámen Evropské unie založené v roce 1993. Z usnesení v Bilderbergu z roku 1955 je možno vyčíst, že přijatelnější bude vytvořit společný trh formou smluv než nějakou vyšší autoritou. A 25. března 1957 v Římě je opravdu EHS založeno na základě smlouvy. Zpráva ze zasedání Klubu Bilderberg z roku 1955 také jasně hovoří o nutnosti přivést německy mluvící národy do společné Evropy co nejrychleji. Tato potřeba mít Němce ve společné Evropě je logickým vyústěním 2. světové války a obava z jejich budoucí agresivní politiky. Americká delegace myšlenku integrování Němců nadšeně podporují, ale zároveň apelují na své evropské kolegy, aby kladli menší důraz na ideologické spory a jednali hlavně pragmaticky a rychle.

Hej, Bushi, odlož Irák o rok!
Šetření štábu britské státní televize BBC v odtajněných dokumentech z počátečních setkání Bilderbergu prokazuje, že Evropská unie je duchovní dítě Bilderbergu. Jak potvrzuje i belgický vikomt a současný předseda Bilderbergu Étienne Davignon (*1932), tento klub stál i za vytvořením jednotné měny euro, a to počátkem 90. let minulého století. Plány na evropský federální superstát sahají ještě dále. Vliv Klubu Bilderberg není dobré podceňovat, přestože nemá sám o sobě žádnou přímou výkonnou moc. Když Bushovi generálové v první polovině roku 2002 chtějí například zahájit útok na Irák v létě, Bilderberg je proti. Invaze proběhne až o rok později v březnu 2003! Důvod? Cena ropy. Totéž se stane s počátkem ekonomické krize. Bilderberg, podle Estulina, svolí s neadekvátně strmým stoupáním amerického trhu s nemovitostmi, ale přesně určí, kdy tato bublina praskne. Stane se a je odstartována největší krize za posledních 100 let.

Volby? K čemu?
Jak se zdá, Bilderberg rozhoduje o všem, co je pro světové dění podstatné. Zcela hbitě vybírá i prezidentské kandidáty a premiéry, které pak řídí. Počátkem 90. let minulého století o Billu Clintonovi (*1946) a Tony Blairovi (*1953) nikdo z obyčejných lidí neslyšel a patrně ani nepřemýšlel, že by se tito muži mohli ujmout vedení v USA a Velké Británii. Oba ale už v té době pilně navštěvují schůzky Klubu Bilderberg a jsou jím prý připravováni na převzetí moci. Bill Clinton se stává americkým prezidentem, Tony Blair ministerským předsedou Velké Británie.

Kolik bude stát ropa?
V roce 2005 na svém zasedání v německém městě Rottach-Egern Bilderberg vyzve ke zvýšení cen ropy. Sám Henry Kissinger prozradí svým spolupracovníkům, že elita se rozhodla zajistit, aby se cena ropy v průběhu roku až dvou let zdvojnásobila. A hádejte, co se stalo? Ropa šla nahoru! Pak by měla opět klesat. Během dvou let ale barel stál už 150 dolarů a Bilderberg se zalekl příliš rychlého vzestupu ceny. Stačilo vydat příslušné příkazy a v druhé polovině roku 2008 už je barel k mání pod hranicí 50 dolarů.

Sankce na požádání
Státy Evropské unie zase váhají v roce 2008 s podporou USA proti v Íránu. Na setkání Klubu Bilderberg v tomtéž roce se stačí zmínit americkému ministru zahraničí Robertu Gatesovi (*1943), který slíbil podporu globalistům z EU, že Írán je opravdu „divný“. O několik dní později už Evropa vyhrožuje Íránu sankcemi, pokud se nevzdá svého jaderného programu s obohacováním uranu. Tamtéž pak proběhne setkání Condoleezy Riceové s Karlem Schwarzenbergem a už se jedná o americké radarové základně v brdských lesích.

JAK TO CELÉ FUNGUJE?

Časem neustále prosakují zprávy o tom, jaký má tato skupina vliv chod světa. Výsledky setkání nejsou určeny širšímu publiku, přesto usměrňují rozhodování prezidentů i nejvlivnějších světových firem, jako jsou IBM, SAAB či Fiat. Nástrojem tohoto klubu vyvolených jsou pak dvě organizace CFR a ERT. Každá z nich leží na jiném kontinentu, kde působí, ale obě mají k dispozici prostředky, aby mohly závěry Klubu Bilderberg uvést do praxe.

Americká síť
Americká CFR (Council on Foreign Relations – Rada pro zahraniční vztahy) je založena v roce 1922 a u jejího vzniku stojí členové rodiny Rockefellerů. Tato rodina se snaží získat převažující ekonomický vliv v Americe, ale moc dobře ví, že bez politické pomoci to nepůjde. Jejich agenda zahrnuje kontakty na vlivné politiky a senátory, kteří jsou nezřídka i na jejich výplatních listinách. V současné době CFR směřuje k nastolení celosvětové vlády, kterou hodlá uskutečnit prostřednictvím globalizace. CFR má k tomuto úkolu vypracovaný systém a za zmínku stojí, že členem této organizace je tvůrce atomové bomby J. Robert Oppenheimer (1904–1967).

Investice do vzdělání
CFR má vliv na univerzitách, jako jsou Princeton, Harvard nebo Yale. Nejlepší absolventi těchto univerzit pak pokračují ve vzdělávání v zahraničí za hojné finanční pomoci stipendií, jako je Rhodesovo stipendium, které je nevyhnutelné pro studium na Oxfordu. Tito adepti na politickou kariéru se pak ucházejí o zaměstnání v některém z gigantických ideových trustů, odkud infiltrují do grémií největších a nejvlivnějších ústavů. Je zřejmé, že tato skupina má ve svých řadách opravdu silné a inteligentní osobnosti a navíc jsou Radě pro zahraniční vztahy dokonale oddáni.

Evropa se řídí z Volva
ERT (European Round Table of Industrialists – Kulatý stůl evropských průmyslníků) je založena v Paříži až v roce 1983 švédským průmyslníkem Pehrem Gyllenhammarem (*1935), který v letech 1970 až 1994 řídil společnost Volvo. Cílem této organizace je sjednocení Evropy do superstátu a jednotná evropská měna. Zaměření ERT je podobné jako její americké starší sestry. Zaměřuje se na představitele evropských univerzit a v roce 1988 vzniká Fórum univerzit a průmyslu. ERT sídlí v Bruselu, kde mají ne náhodou sídlo i orgány Evropské unie, a je plně podporována belgickou vládou.

Američané objevili Evropu
A jak se CFR a ERT spojuje s Klubem Bilderberg? Zakladatelem a duchovním otcem Bilderbergu je dr. Joseph Hieronim Retinger, který pochází z Polska. Ten se po emigraci do Ameriky dostává prostřednictvím CFR k rockefellerské skupině a spolu s tehdejším ředitelem CFR Georgem Franklinem a pozdějším šéfem tajné služby CIA založí Americký výbor pro spojenou Evropu. Takže myšlenka na jednotnou Evropu nevzniká zde, ale v hlavách Evropanů v USA.

Marcel Bystroň

Spojený svět platí Intory
• Spojená Evropa je pro Klub Bilderberg zřejmě málo.
• Duchovní otec eura a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Mundell (*1932) v současnosti pracuje na vytvoření koncepce jednotné světové měny, která by platila napříč kontinenty a sjednotila trhy celého světa.
• A jakými penězi budeme v budoucnosti platit kdekoliv na naší planetě?
• Pracovní název nové měny je intor.


Zdroj: EPOCHA

převzato: http://www.knihy-a.cz

čtěte také:

Agenda 21 na programu letošního setkání skupiny Bilderberg

Hospodářské noviny bez okolků: Začíná Bilderberg Group, uzavřená schůzka vládnoucí elity, která řeší problémy světa

Řecku nedovolíme opustit euro, zazní nejspíš na Bilderbergu. Mohlo by se postavit na nohy a následovaly by ho další země

Setkání tajnůstkářské skupiny Bilderberg prý proběhne od 31. května do 3. června ve státě Virginia, USA

Klíčová slova: konspirace  | světovláda  | Bilderberg  | NWO
15510 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny