„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Polistopadová politická garnitura spíše selhala. Nic ale ještě není ztraceno

Autor: Jana Bobošíková | Publikováno: 30.5.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

V historických listopadových událostech v roce 1989 občané naší země věřili, že vláda lidu se lidem opravdu vrátí, že se podaří vybudovat moderní prosperující stát se silnou ekonomikou a z ní vyplývajícím stabilním sociálním zabezpečením, stát, který se bude těšit mezinárodní autoritě a vytvoří podmínky pro blahobyt občanů. Lid této země dal zelenou nově se ustavujícím politickým garniturám, přihlásil se k zastupitelské demokracii a věřil, že sliby politických stran, které budou mít na základě svobodných a demokratických voleb možnost vládnout a řídit tuto zemi, budou naplňovány.

V roce 1993 se občané přihlásili k odhodlání budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů. Přihlásili se k budování svobodného a demokratického státu, založeného na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součásti rodiny evropských a světových demokracií. Přihlásili se k odhodlání společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní kulturní, hmotné a duchovní bohatství. Přihlásili se k odhodlání řídit se všemi osvědčenými principy právního státu. Tyto základní zásady vtělili do Preambule Ústavy České republiky, jako základního právního dokumentu s nejvyšší právní silou.

Dvacet dva let po listopadových událostech je nutné konstatovat, že cíle a ideály se nepodařilo naplnit tak, jak si většina lidu přála. Země je v krizi nejen ekonomické, politické ale i morální. Za závažnou hrozbu považujeme možnost ztráty suverenity České republiky a diktát byrokratických orgánů Evropské unie. Překrucují se fakta. Ten, kdo se snaží o zachování suverenity naší země, je některými politiky nazýván vlastizrádcem, přitom opak je pravdou. Dnešní krize celé eurozóny potvrzuje, že projekt eura je postaven na špatných základech. Prohlašujeme, že jsme pro členství ČR v Evropské Unii, ale na principu spolupráce rovnoprávných států, na principu kdy o zásadních otázkách si vždy rozhodne lid té které země sám. Odmítáme demokratický deficit EU a považujeme její konstrukci rozhodovacích procesů za vážný útok na demokracii a svobodu.

Útočí se také na smysl a podstatu Ústavy České republiky, na podstatu zastupitelské demokracie. Současná vládnoucí garnitura nenaplňuje sliby svých volebních programů ani závazky svého programového prohlášení. V zájmu udržení funkcí za každou cenu, přes široký odpor veřejnosti a ztrátu důvěry, přeskupuje síly v Parlamentu České republiky bez opory v Ústavě zakládáním nové politické strany, kterou nikdo nevolil. Tím tato vláda ztratila svoji legitimitu.

Polistopadová politická garnitura v drtivé většině selhala. Země je silně zadlužená, ekonomiku ovládá převážně zahraniční kapitál, hospodářství se nedaří, zemědělství je v krachu, zvyšují se daně, životní úroveň většiny obyvatelstva se snížila, řada lidí žije na pokraji bídy, nesmyslně se zdražuje, veřejnou a státní správu ovládá korupční mafie, převládá klientelismus, arogance moci a lhostejnost.

Navzdory selhání polistopadových politiků jsme přesvědčeni, že vše není ztraceno. Pokud chceme předat Českou republiku, jejíž státnost byla vykoupena krví, našim potomkům tak, abychom se za sebe nemuseli stydět, musíme všichni začít bojovat za zachování suverenity České republiky, musíme využít své geografické a geopolitické polohy, včetně strategického nerostného bohatství, musíme oživit skomírající ekonomiku. Vraťme do škol náročnost a důslednost. Vraťme práci úctu. Usilujme o zdokonalení zastupitelské demokracie tak, aby volení zástupci museli naplňovat vůli většiny lidu a byli případně odvolatelní. Usilujme o skutečně právní a sociální stát, o zdokonalení a zjednodušení našeho právního řádu, hledejme ideje, které nás spojují a ne ty, které rozdělují. Jsme přesvědčeni, že společným úsilím se nám to podaří.

Prohlášení Ideové konference Strany SUVERENITA –Blok Jany Bobošíkové,
konané stranou Suverenita SBB jako otevřená konference veřejnosti v Praze dne 26. května 2012

čtěte také:

Bobošíková proti půjčce MMF: Lokajská úsluha eurohujerů, prolhané, zbabělé a servilní české vlády

Nutili jste lidi, aby si půjčovali. "Bobo" účtuje s Vladimírem Dlouhým

Bobošíková: Kalousku, ukažte, že nejste jen kokot, ale chlap. Nazvěte Schwarzenberga náckem

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | demokracie
3813 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny