„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Řecku nedovolíme opustit euro, zazní nejspíš na Bilderbergu. Mohlo by se postavit na nohy a následovaly by ho další země

Autor: AC24.cz | Publikováno: 27.5.2012 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Globalisté se děsí, že Řecko by mohlo opustit jednotnou měnu a předvést zázračné ekonomické zotavení.

Skupina Bilderberg je zděšena z potenciálního řeckého odchodu z eurozóny, který by mohl vést k dramatickému ekonomickému zotavení a poskytnout předlohu i pro jiné země, aby následovaly jeho příkladu, což by hrozilo torpédováním jednotné měny eura i celé agendy evropského federálního „superstátu“.

Jedno z hlavních diskusních témat letošního nadcházejícího shromáždění skupiny Bilderberg v Chantilly ve Virginii se bude točit kolem toho, jak elita plánuje řešit problém, jenž hrozí přivodit zhroucení jejich agendy globální vlády – krize eura.

Narůstající hrozba, že Řecko upustí od svého slibu dodržet drakonické podmínky vykoupení z dluhů odsouhlasené s Bruselem a Berlínem, včera v noci vedlo německou kancléřku Angelu Merkelovou, aby poprvé uznala, že Řecko by mohlo euro opustit, pravděpodobnost čehož by poslala jednotnou měnu spolu i s finančními trhy do propadu z posledních dnů.

Eurokrize je teď v nejhorším okamžiku ve své historii, čímž překonává nejhorší okamžiky podobných krizí, které se souběžně objevily rovněž před výročním shromážděním skupiny Biderberg v letech 2010 a 2011.

Při obou těchto příležitostech pokaždé stačil politický konsensus vytvořený mezi členy Bilderbergu, aby euro udržel naživu na kapačkách na finanční jednotce ARO, a ti samí globalisté zase znovu zkusí za zavřenými dveřmi ukout strategii, která zajistí spásu jejich hýčkanému projektu finančního miláčka.

V roce 2010 se hlavní dějství točilo kolem „budoucnosti eura“ ve Španělsku, jelikož ke španělskému ministerskému předsedovi Luisovi Rodrigez Zapaterovi se přidaly četné těžké váhy finančnictví, aby zkusily tuto krizi vyřešit, jelikož členové Bilderbergu panikařili z možného kolapsu jednotné měny.

O rok později při shromáždění 2011 ve Svatém Mořici ve Švýcarsku byla opět eurokrize na vrcholu agendy Bilderbergů, neboť globalisté vyjádřili strach, že odstoupení od jednotné měny by mohlo rovněž torpédovat naděje na vytvoření multiregionálních měn.

Bilderberg je vyděšen nejen z toho, že Řecko opustí euro, ale také z toho, že učiní-li tak, zažije masivní ekonomické zotavení a stane se příkladem pro další země eurozóny, aby následovaly stejný kurz.

Tento děs se projevil v článku, který se dnes objevil v Bilderbergem kontrolovaném listu Financial Times nadepsaném Odchod Řecka by mohl přivodit závist eurozóny.

„Po vyloučení z eurozóny by se mohlo Řecko ukázat být pro tento systém ještě nebezpečnější, než když bylo uvnitř něj – tím, že poskytne model úspěšného zotavení,“ píše Arvind Subramanian.

Subramanian je vedoucí člen Institutu Petera G. Petersona pro mezinárodní ekonomiku, který mezi své ředitele počítá i četné vlivné členy Bilderbergu včetně bývalého předsedy federálních rezerv Paula Volckera, bývalého ministra financí Spojených států Lawrence Summerse a klíčové osoby Bilderbergů Davida Rockefellera.

„Představme si, že řecká ekonomika se zotaví do poloviny roku 2013, zatímco zbytek eurozóny zůstane v recesi. Účinek na zbídačujícími úsporami ztrápené Španělsko, Portugalsko i Itálii by byl mohutný. Tamní voliči by si jistě povšimli zlepšení podmínek u až dosud ztrápených řeckých sousedů. Začali by se ptát, proč by i jejich vlastní vlády neměly následovat řeckou cestu a při hlasování by dávali přednost opuštění eurozóny. Jinými slovy řecká zkušenost by mohla od základu přetvořit pobídky pro tyto země, aby v eurozóně zůstávaly zvláště, pokud ekonomické podmínky zůstanou chmurné,“ píše Subramanian s dodatkem, že potenciální řecký odchod „se může ukázat být velice nakažlivým modelem“ a vést k rozpadu „eurozóny a snad i evropského projektu.“

Bilderbergové tak zoufale touží euro zachránit, protože to představuje úplný základ jejich globální finanční agendy na vytvoření regionálních měn a pečlivě spravovaných byrokratických federací na stejném modelu jako u Evropské unie.

Pokud se euro ukáže být propadákem, je výhled na dosažení konečného cíle globální měny mrtvý nejméně na příštích 100 let.

Navíc Bilderbergové si hýčkají jednotnou měnu, protože je to jejich dítě.

Předseda Bilderbergu Étienne Davignon se chvástal, že Bilderberg pomohl euro vytvořit už když zavedl politickou agendu pro jednotnou měnu na počátku 90. let, která byla později formulována v Maastrichtské dohodě z roku 1992.

Nicméně úplně první diskuse o vytvoření jednotné měny se odehrály už desítky let před tím na shromáždění Bilderberg 1955 v Garmisch-Partenkirchenu v Západním Německu.

Uniklé dokumenty vyzradily, jak elitáři z Bilderbergu diskutovali o „nezbytnosti přivést lid Německa do jednotného evropského trhu tak rychle, jak je to jen možné,“ s dodatkem, že budoucnost by bez „jednotné Evropy“ byla v ohrožení.

K této agendě patřila i „potřeba dosáhnout společné měny“ stejně jako vytvoření „centrální politické autority“.

Vzhledem ke skutečnosti, že euro se přinejmenším pět desetiletí budovalo, neočekávejte, že se ho globální elita vzdá bez boje. Eurokrize bude představovat hlavní dějství Bilderbergu 2012, jelikož členové zkouší vyfabrikovat konsenzus k závazku pokusit se zase jednou jednotnou měnu vykoupit.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com / www.ac24.cz

čtěte také:

Bilderberg 2010: Reportáž z místa činu

Estulin: Bilderberg není konspirační spolek

Vyhostí Švýcaři letošní zasedání skupiny Bilderberg?

Klíčová slova: euro  | EU  | Bilderberg
6136 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Sebedestruktivní schopnosti elit jsou větší, než předpokládámeProsím, pomozte

Eurabia.cz

Německo islamistické spojenectví aneb když Berlín podporuje TureckoProč Francie s islámem prohrává? Protože muslimové využívají demokracie k jejímu zničení

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Křeček: Staromák? Žádní slušní a pracovití lidé. Prymula v restauraci? Omezení práv občanů, pozorMoravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny