„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Komparativní analýza českých zlodějů

Autor: Miro Suja | Publikováno: 25.5.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Kauza Rath je tak výživná, že ji nelze neokomentovat. A komentují ji snad všichni, tudíž musím i já. Komentátoři této kauzy se rozdělili do dvou táborů. Jedni Ratha obhajují a ti druzí jej odsuzují, ještě dříve než tak udělá, doufejme nestranný a nezávislý soud. A dost možná mají oba tábory pravdu. Jeden tábor totiž tvrdí, že jde o mediální štvanici na ČSSD před krajskými volbami a ten druhý, že si to Rath zasloužil, padni komu padni.

Ono se totiž obojí nemusí vylučovat. Rath mohl klidně krást a celá kauza byla pod Kubiceho taktovkou zneužita právě nyní před krajskými volbami. To, že Rath byl teatrálně zatčen právě před krajskými volbami, nejspíše náhoda nebude, avšak to se nemusí vylučovat s faktem, že Rath opravdu „odkláněl". O mravních a morálních kvalitách tohoto pána nemůže mít v ČR nikdo žádné velké iluze, ale to, že to bylo takhle načasováno, je přinejmenším podezřelé. Byl-li totiž Rath se svojí partou odposloucháván přes půl roku a našlo-li se u něj dalších 30 mega, musela mít Policie ČR indicie o jeho trestné činnosti mnohem dřív. Ale co se dá dělat, taková už je politika a nejen ta česká. Vzpomeňme třeba na Strausse Kahna, kterého podobná aféra s teatrálním zatčením v letadle a neskutečnou mediální masáží stála křeslo předsedy MMF a s velkou pravděpodobností i prezidenta Francie. Jak to celé dopadlo, již víme.

Předpokládáme-li však, že Rath opravdu kradl, není v české politice ani zdaleka výjimkou. Vrcholný politik na to, aby se ve vrcholné politice udržel, si musí během svého volebního období nakrást na další mediální masáž národa, obzvláště pak v dnešní době, kdy jsou všechny politické strany zadlužené tak, že je ohrožena jejich reálná existence. Neučiní-li tak, může daný politik ve volebním „souboji" prohrát. A to by znamenalo i to, že by se v důsledku horlivosti jeho nástupce mohly některé jeho předešlé aktivity, kdy byl u zdroje, začít vyšetřovat. Všechny ty řečičky v televizi o politice a hra na opozici je samozřejmě jen tijátr pro plebs sloužící k odvedení pozornosti od tvrdého byznysu, jehož účelem je zajistit politické přežití jemu a jeho straně. Jde jen o to získat co nejlepší fleky a posty, ze kterých lze vyvádět peníze do stranických a samozřejmě těch vlastních kapes. Strany jsou kvůli neustále se opakujícím všemožným volbám již tak „vyčerpané", že politik si již musí často platit kampaň ze svého (čti nakradeného).

Proto si každý politik, poté co se dostane k moci a funkcím, musí dosadit do jím ovládané části státní správy své lidi, aby se zvětšil akční rádius vyváděných peněz. Možná i proto stále nebyl přijat zákon o státní službě. Nestranný a neodvolatelný státní úředník je ve státním zpolitizovaném aparátu nežádoucí.

Jak to dopadne, když si vrcholný politik na ty správné fleky dosadí ty špatné lidi, jsme mohli vidět v kauze Drobil. Drobil, jak sám řekl, měl sice smůlu na lidi, ale zase měl štěstí na to, že jeho strana držela otěže moci a měla tak pod kontrolou policii i státní zastupitelství. Toto všechno jsou však jen"politici", kteří „pracují" jen pro stranu a sebe sama, tudíž pro svoji volební kampaň a politické přežití. Do této skupiny patří také bývalý ministr obrany Barták, již zmiňovaný Drobil, Dalík s Topolánkem, Kocourek, Řebíček, Bém, Gross, všichni Véčkaři no a dost možná, že ještě i Kalousek.

U Kalouska však již kvůli enormnímu nárůstu deficitu státního rozpočtu v průběhu jeho funkčního období roste podezření z toho, že tento ekonomický mág připravuje Česko k převzetí mezinárodními finančními institucemi, které pak budou rozhodovat i o politickém dění v ČR tudíž, že pracuje pro nadnárodní nevolené elity usilující o nastolení Nového světového pořádku. Jinak si nelze vysvětlit tak enormní nárůst zadlužení Česka za období jeho působení ve funkci ministra financí.

Do této pro nadnárodní elity pracující skupiny „politiků" pak lze zcela jednoznačně a to bez jakýchkoliv pochyb zařadit Vondru a Schwarzenberga, kteří jako členové tajných spolků ala Bilderberg, zcela soustavně a systematicky zbavují Česko suverenity a zapojují nás do krvavých okupačních misí po celém světě. Vondra si vedle toho samozřejmě musí ještě i nakrást (Promopro, MO a MZV) na své znovuzvolení, poněvadž není tak bohatý jako Schwarzenberg.

A zatímco Rath se svojí partou připravovali „jen" vyvedení pár desítek milionů z evropských dotací pravděpodobně na volební kampaň do krajských zastupitelství, Vondra se Schwarzenbergem mimo jiné připravují půdu v ČR pro americké a izraelské nejen obchodní, ale i vojenské a bezpečnostní zájmy. Nebýt rozhodného odporu občanských iniciativ máme již v Česku vojenskou základu USA. Ostatně nedávné společné zasedání představitelů izraelského Netanjahuova apartheidního režimu s českou Vondrbergovou vládou, je rovněž bezesporu výsledkem neúnavné práce těchto dvou pánů. Na pravidelná zasedání obou vlád si raději pomalu zvykejme, poněvadž o tom, že v případě války Izraele s Íránem poskytne česká Vondrbergova vláda část našeho území statisícům neřkuli milionům izraelských Židů (pozn.: schválně nepíšu Izraelců, poněvadž mnoho Izraelců je i palestinského původu) není po včerejšku potřeba pochybovat.

Mám-li si však vybrat mezi politickým zlodějem alespoň trošku hájícím české zájmy a tím co pracuje pro cizí mocnosti, vyberu si spíše toho českého, bez napojení na podivné elity se světovládnými choutkami. Nakonec, snažil-li se Rath okrást Evropskou unii, aby peníze utratil na volební kampaň doma v Česku, mohl by mít u mnoha eurofóbních Čechů i jisté sympatie. To takový Vondra v kauze Promopro naopak vyváděl peníze z českého státního rozpočtu do zahraničí. Ovšem tam samozřejmě k obvinění chyběl jeden papír. Nemůžu si pomoct, ale v souvislosti s Rathem, ale hlavně Vondrou mě opět napadá to staré dobré české přísloví: „Na každé prase se někde vaří voda."

http://www.czechfreepress.cz

čtěte také:

Vondra chce být prezidentem

Vondra urazil Rockefellera: Sbor důchodců, prohlásil o Trilaterále

Proč je Vondra neodvolatelný aneb Kdo vládne v České republice?

Klíčová slova: pravdoláska  | média  | domácí politika  | Česká republika  | justice  | manipulace  | demokracie
4400 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny