„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

YouTube zrušil volební kanál Rona Paula

Autor: B. Krolewski | Publikováno: 23.5.2012 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Již od začátku republikánských primárek neproniká k uchu voliče lehce přes tvrdou cenzuru amerických mainstreamových médií jméno Dr. Ronalda Paula. Kdykoliv se objevil nějaký průzkum, Ron Paul byl vždy maximálně na třetím, čtvrtém místě. Údajný outsider, vždy mezi řádky onálepkovaný jako nebezpečný liberální konzervativec. Trapně vtipné a protimluvné slovní spojení.

Ale více než zmíněná zkratkovitá charakteristika spíše černá díra na obrazovce, prázdný řádek v seznamu a v komentáři jeden z “těch dalších” kandidátů. Pan nikdo.

Cenzura neunikla například moderátorovi Jonovi Stewartovi, který si z toho náležitým způsobem dokázal udělat výtečnou srandu. “Ron Paul neexistuje,” směje se hořce od moderátorského stolu. Cenk Uygur z vysílání The Young Turks, který Rona Paula zrovna dvakrát nemusí a prakticky stojí na druhé straně názorového spektra, přiznal podobný pohled na věc. Young Turks je velice ofenzivní arabská platforma v anglickém jazyce, která nemůže vystát nic pravicového, konzervativního a vše, co jen vzdáleně zavání křesťanstvím. Nicméně mluví o tom,  že dokud Paul nevyhrál volby v Iowě, bralo se vítězství v primárek v tomto distriktu jako důležitý signál, že jeho vítěz se může stát prezidentem. A jeho slovy se prý mince obrací a sarkasticky cituje komentátory: “Ron Paul vyhrál Iowu, no to je toho, to nic neznamená.” Protože Ron Paul je jednoduše pan nikdo.

S cenzurou tým kampaně Rona Paula neměl problém jenom proto, že si jako hlavní prostředek komunikace s voliči vybral internet. Virálních videí s podporou jeho názorů a politiky jsou na Youtube stovky. Nejvíce jich však bylo na účtu RonPaul2008dotcom.

Dovedu si představit, jaké bylo rozčarování uživatele TruthNeverTold, když si pustil oblíbený playlist plný videí z kanálu RonPaul2008dotcom. Lakonické “účet uživatele byl odstraněn” v něm vyvolalo překvapení. TruthNeverTold si všiml zvláštního oznámení: “This video is no longer aviable because the youtube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement from claimants including: Nina Grabiel CNBC LCC” (Toto video není dále přístupné protože účet ním spojený byl zrušen v důsledku nahlášení mnohých výhrad třetích stran proti porušování autorských práv, mezi nimi Nina Grabiel a CNBC LCC).

Hlavní zvláštnost tkví v tom, že všechna videa playlistu jsou nahlášená právě těmito “mnohými” dvěma uživateli.

Říkejte si tomu konspirace nebo paranoia. Jistota je jedna - Paulova politika je jedinečná a někdo z něj prostě jednoduše má strach.

čtěte také:

Zrušit FED? Paul Krugman diskutuje s Ronem Paulem

Proč Ron Paul neuspěje

Ron Paul vyhrává

Klíčová slova: média  | USA  | manipulace  | Ron Paul  | volby USA
5190 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny