„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Když nemůžete pravdu vyvrátit, umlčte ji

Autor: Benjamin Bull | Publikováno: 5.4.2012 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Opravdu velmi názorný příklad toho, jak se někdo může snažit umlčet své svědomí, se právě odehrává u soudu v kanadském Ontariu. Soudce Ford Clements zde odsoudil obhájkyni práv nenarozených dětí Mary Wagnerovou k dalším 92 dnům vězení po té, kdy již 88 dní ve vězení strávila. To vše jen proto, že se v čekárnách kanadských potratových klinik snažila přemluvit čekající ženy, aby nenechali zabít své děti.

To však není konec. Láska k životu Mary Wagnerové soudce Clementse tak pobouřila, že na ni při soudním jednání hrubě slovně zaútočil: „Vy jste to ještě nepochopila, že ne? Co to je vláda zákona? Tomu se musíte podřídit… Vy jako občan jste ztratila právo pohybovat se kdekoliv poblíž potratových klinik a mluvit s jejich zaměstnanci. Mýlíte se a i váš Bůh se plete. Jste opravdu opovrženíhodná. V této zemi existuje právo na potrat… A vy nemáte právo způsobovat (ženám, které chtějí potrat podstoupit) další bolest a smutek.“

V soudcových rozhněvaných slovech se skrývá mnoho ironie, na neposledním místě to, že křesťanské poselství Mary Wagnerové označil za působení další bolesti a smutku ženám, které se připravují na umělý potrat. Paní Wagnerová však do čekáren potratových klinik nechodila proto, aby působila bolest a zármutek, ale aby tam zprostředkovala křesťanské poselství, které by mohlo, s Boží pomocí, vést některé ženy k odchodu a tím k záchraně dětského života.

Povšimněme si rovněž Clementsovy bombastické proklamace: „Váš Bůh se plete.“ Jsem si jistý, že náplní práce kanadského soudce není vydávat takováto prohlášení. Ale již od dob Adama a Evy se člověk snaží dokázat, že Bůh je lhář a nebeský darebák. Ani tento kanadský soudce není výjimkou.

Dobrou zprávou je, že paní Wagnerová nebyla soudcovým slovním výbuchem vychýlena ze svého přízemního přesvědčení o tom, že Bůh se v otázkách života a smrti nemýlí. A když byla soudem dotázána, zda po dobu tří let, což je zkušební doba jejího podmínečného trestu, přestane chodit do čekáren potratových klinik a hovořit s přítomnými ženami, odpověděla, že nepřestane. A proto ji Clements poslal na dalších 92 dní zpátky do cely.

Předpokládám, že postupoval dle hesla: Když nemůžeš pravdu vyvrátit, umlč ji!

zdroj

překlad pro freeglobe.cz: Jakub Kryštof

čtěte také:

Ministerstvo zdravotnictví navazuje na nacistickou eugeniku

Pro falešnou víru ve zbožštělého člověka umírají dál děti, kterým byla sebrána šance se zrodit

Zamlčený holokaust

Klíčová slova: zdraví  | náboženství  | rodina
5644 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny