Pojďme teď trochu přemýšlet. Když se odehraje jakákoli událost, která se nehodí do propagandistických schémat korporací, je poměrně složité pro člověka, který není zvyklý pátrat na nezávislých stránkách, najít o těchto událostech zmínku.

Nedávno mi můj dlouhodobý kamarád, který je politicky aktivní řekl, že o jarním španělském protestním hnutí, které si říká M15, nic nevěděl, dokud se o něm nedočetl v jednom mém starším blogu,  ještě méně informací člověk může získat o občanském hnutí na Islandu během islandské bankovní krize, kdy občané donutili svou vládu podat demisi, donutili parlament, aby se rozpustil, iniciovali ustavení vlády odborníků, kteří pod dohledem občanů připravili novou islandskou ústavu, která posílila islandskou demokracii a dohled občanů nad konáním politiků a připravila nové volby. Mezinárodním banksterům pak islandští občané vzkázali, že jim z ničeho vytvořené úvěry splácet nebudou.

Tyto informace na takovém serveru, jakým je například idnes, nedostanete. Jak je tedy možné, že když jde o skupinu Anonymous, detailně a opakovaně informují o každém jejich údajném útoku. Na 31. března skupina slíbila odpojení internetu. Je 20 hodin  a internet stále funguje. Přesto bych řekl, že konečně z hojně medializované skupiny Anonymous vypadlo něco, co vypadá jako hlavní důvod jejich existence.

Pojďme teď chvíli spekulovat. Globální  oligarchie kontroluje všechna tradiční média. Jak tištěná, tak elektronická. Ta informují o světě tak, jak tato elita potřebuje. Veřejné mínění je modelováno neustále. Vzpomeňme si, jak jsme byli obelháváni o Iráku. Lidskoprávní křiklouni vytahovali deset let staré masakry Kurdů, na které v době, kdy se odehrály, všichni kašlali, duo Bush/Blair zase strašilo s údajnými zásobami zbraní hromadného ničení, které mohou ohrozit i Evropu a viceprezident Dick Cheney a Colin Powel vytáhli napojení Saddáma na Al Kajdu, která je stejně mysteriózní a stejně medializovaná jako skupina Anonymous. Nakonec se ukázalo, že žádné ZHN Saddám neměl a napojení na Al Kaidu se neprokázalo. Hlavními Saddámovými zločiny bylo, že měl ropu a že s ní už nechtěl obchodovat v dolarech. Ale koho dnes zajímá, že lhali. Cíle bylo dosaženo.

Takže korporátní média mají za úkol modelovat veřejné mínění. Jediným svobodným informačním prostorem, který globalizátoři nemají pod kontrolou, je internet. Na jejich posledním setkání ve Svatém Mořici byl jedním z důležitých bodů programu právě internet a jeho kontrola. Vypuštění balónků v podobě zákonů SOPA a ACTA prokázalo značný odpor veřejnosti proti omezování tohoto svobodného prostoru. Zároveň se ukazuje, že internet je díky sociálním sítím, jakkoli je veškerá komunikace na nich monitorována tajnými službami, místem, kde jsou lidé schopni se organizovat a svolávat.

V okamžiku, kdy dojde ke konečným krokům při likvidaci národních států pod celosvětovou vládu, by mohlo dojít k velkým občanským nepokojům. Proto globalizátoři potřebují otestovat postupy, jak vypnout všechny komunikační sítě a tím ochromit organizaci protestů. Ale, kdyby to testovali sami, bylo by spoustu všetečných otázek. Takhle to vypadá jako báječný, organizovaný a účinný odpor proti těm zlým kapitalistům. A ještě si tím lze jako vedlejší efekt vyrobit zásobárnu nových lídrů pro pozdější použití, protože paralelně s tím vznikají nové občanské iniciativy, které organizují nespokojené lidi, jejichž lídři v budoucnu mohou nahradit ty, kteří se již historicky znemožnili a jejichž politický potenciál se vyčerpal  množstvím korupčních a jiných skandálů.

Jak říkám. Jen spekuluji, ale moje vrcholně rozvinutá nedůvěra ve středněproudá média mně nutí přemýšlet, proč jsou některé jevy, které se jeví jako forma protestu proti establishmentu, důsledně informačně potlačovány a jiné, jako Wikileaks nebo Anonymous, jsou naopak zhusta medializovány. Jediným logickým vysvětlením, ke kterému jsem došel, je, že ty druhé mají nějaký, establismentem předem daný, účel. Například otestovat, jak by šlo vyřadit internet z provozu, aby nemohl sloužit k organizování protestů, až dojde na lámání chleba. Proto si myslím, že mediálně provařené protestní akce nejsou autentické, že je nějakou a to velmi zastřenou cestou organizují právě globalisté.

moucka.blog.iDNES.cz

čtěte také:

Co vlastně chtějí Anonymous?

V USA schválili revoluční zákon: Armáda bude moci lidi věznit i zabít!

Už nám zase lžou. Komu prospěla střelba ve Francii