„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Toulouse: Odvrácená tvář rozdílnosti. Jen obtížně se hledá srovnatelný akt čirého zla

Autor: Pat Buchanan | Publikováno: 25.3.2012 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Zabiják z Toulouse vlekl osmiletou holčičku za vlasy přes školní dvůr, pak jí přiložil k hlavě zbraň a zmáčkl kohoutek. Zbraň však selhala. Tak vytáhl další, kolt ráže .45 a dívku zavraždil. Byla jednou ze čtyř obětí. Dalšími byli třicetiletý rabín a jeho dva synové.

Protože tento střelec útočil v židovské škole a stejnou zbraní, která byla použita při vraždě dvou vojáků arabského a jednoho vojáka černošského původu, podezření padlo na nějakého neonacistu. Ve Francii se blíží prezidentské volby, a tak levicové a centristické strany tohoto zvěrstva pohotově využily k útoku na francouzskou pravici, která podle nich vytváří atmosféru, v níž se takovéto rasistické hrůzy mohou dít.

A přidal se i New York Times s titulkem „Zabíjení může překazit úspěch nacionalistů ve volbách“. Autor článku Steve Erlanger v něm mj. uvádí, že diskuse o tom, jestli tyto vraždy byly inspirovány protiimigrantskými politickými projevy, stále pokračuje, a to jako součást prezidentské kampaně, tak i jako více obecné sebezpytování podstaty francouzské společnosti.  

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl v defenzivě. Jak řekl centristický prezidentský kandidát, byly tyto vraždy spáchány kvůli původu a náboženskému vyznání obětí a byly spojeny se „vzrůstající atmosférou netolerance.“ Politici „mají za povinnost zajistit, aby se tyto tlaky, vášně a nenávisti už nikdy více neobjevily. Ukazování na někoho prstem kvůli jeho původu jen rozněcuje vášně a děje se tak právě proto, že v těchto emocích jsou ukryty voličské hlasy.“

Masakr v židovské škole a vraždy muslimských vojáků a černého vojáka, řekl hlavní představitel francouzské Rady demokratických muslimů, „jsou významným signálem pro politiky a zejména pro ty, kteří si již několik měsíců zahrávají s ohněm.“

A kdo že prý si to zahrává s ohněm? Sarkozy a Marine Le Pen, prezidentská kandidátka Národní fronty.

Sarkozy svůj postoj k imigraci a národní identitě přitvrzuje. Ve veřejné diskusi konané sedmého března tohoto roku mimo jiné uvedl, že ve Francii je příliš mnoho cizinců a že asimilovat je se daří stále hůře. Navrhl rovněž, aby se počet imigrantů snížil na polovinu. Minulé léto Sarkozy rovněž usiloval o vyhoštění Cikánů, kteří ve Francii byli déle, než umožňovala jejich vstupní víza. A souhlasil i s tvrzením německé kancléřky Angely Merkelové, která označila ideu multikulturalismu za neúspěšnou. Sarkozy se rovněž vyslovil pro revizi Schengenské smlouvy, která obyvatelům Evropské unie umožňuje volný pohyb přes hranice. Veřejně odsoudil burky a roušky, které nosí muslimské ženy. Tímto posunem doprava, který má za cíl odčerpat hlasy Le Penové, se Sarkozy snaží držet krok se socialistickým kandidátem Francois Hollandem.

A tak levice po tomto masakru horlivě vyskočila a obvinila Sarkozyho, že jeho populismus vytváří atmosféru, ve které se mohou dít takováto zvěrstva páchaná na Židech a muslimech. A proto novinář z New York Times usoudil, že šance nacionalistů ve francouzských prezidentských volbách byly zmařeny, stejně jako tomu bylo v Norsku po loňském vražedném šílenství Anderse Breivika.

To, co se stalo, může být povědomé i Američanům. Když byl John F. Kennedy zavražděn marxistou, Goldwaterova pravice byla rovněž obviňována z vytváření atmosféry nenávisti, která k zavraždění prezidenta přispěla. Když byla kongresmanka Gabrielle Giffordsová postřelena šíleným útočníkem, který zavraždil šest lidí a tucet dalších zranil, morální odpovědnost byla spatřována u Sarah Palinové.

Naneštěstí pro francouzskou levici vyšlo brzy najevo, že masový vrah z Toulouse byl přistěhovalým muslimem a členem Al-Kajdy, který prošel výcvikem v Afghánistánu a Pákistánu a byl několik let sledován francouzskými bezpečnostními složkami. Mohammed Merah, jak se vrah jmenoval, se chtěl Židům pomstít za smrt palestinských dětí a francouzským vojákům za přítomnost francouzské armády v Afghánistánu.

Le Penová využila této informace k protiútoku proti levici, která se jí snažila z těchto krutostí obvinit, a zaútočila rovněž na francouzskou vládu kvůli podceňování muslimské hrozby a laxního přístupu k národní bezpečnosti. „Je čas vyhlásit válku těmto fundamentalistickým politickým a náboženským skupinám, které zabíjejí naše děti,“ uvedla k tomu. „Hrozba islámského fundamentalismu byla podceněna… Já o tom hovořím již mnoho a mnoho měsíců a politická elita mě odmítá. Někteří nyní budou mít potíže s vysvětlením svých postojů, ale já mám čisté svědomí.“

Když se ukázalo, že zabijákem je přesně ten typ člověka, před kterým francouzská pravice varovala, musel i přesvědčený centrista a bývalý prezidentský kandidát François Bayrou rychle připustit, že politici musí „vyřešit riziko importování konfliktů, které nám jsou cizí nebo které by nám měly být cizí, do francouzské společnosti.“

Spolu se stárnutím původní evropské populace a imigrací – již nyní je ve Francii pět milionů muslimů – téma národní identity bude Evropu stále více trápit, stejně jako bude trápit nás Američany. V Toulouse jsme jasně viděli nejen odvrácenou tvář rozdílnosti, ale asi také budoucnost celého Západu.

Zdroj: http://buchanan.org/blog/toulouse-the-dark-side-of-diversity-5046

překlad pro freeglobe.cz Jakub Kryštof

čtěte také:

Londýn sa mení do nepoznania. Dve tretiny novorodencov v Londýne sú deťmi prisťahovalcov

Je větší nebezpečí NWO, nebo islamizace?

Multikulturalismus zanechal Británii jedovaté dědictví

Klíčová slova: terorismus  | multikulturalismus  | islám
4584 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny