„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Monsanto plánuje masivní biotechnologický experiment v USA

Autor: FreePub | Publikováno: 22.3.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Americká vláda poprvé podepsala rozsáhlý experiment geneticky modifikovaných plodin, která s velkou biotechnologickou firmou Monsanto, která zavede geneticky modifikovanou kukuřici napříč Amerikou, od Jižní Dakoty po Texas.

Monsanto Corporation dostala zelenou vyzkoušet umělou variantu kukuřice, o které tvrdí, že může růst v suchých oblastech s nepříznivými podmínkami. Velká část amerického jihu a jihozápadu zažívá neobvyklá sucha, tato kukuřice by tak mohla pomoci části národního zemědělství.

GMO
Kukuřičná sazenice ve skleníku v zařízení Monsanta pro výzkum.

Je však pravděpodobné, že oživení bude pouze v zisku Monsanta a nic víc.

Vláda se dohodla, že vyzkouší biotechnologické plodiny na farmách ve vlastnictví Monsanta od státu Jižní Dakota po Texas, když bude osivo komerčně životaschopné, pak se očekává jeho nákup v roce 2013. Drobní zemědělci v USA jsou v ohrožení – a do značné míry již nyní – pokud toto osivo uspěje, bude zde ještě více zemědělců neschopných konkurovat Monsantu.

Monsanto v posledních letech přitahovalo kritiku kvůli pochybným právním praktikám poté, co vyvolalo soudní procesy vedené proti drobným zemědělcům za neoprávněné použití geneticky modifikovaných plodin patentovaných touto korporací. V mnoha případech menší zemědělci skončili s osivem Monsanta kvůli větru, hlodavcům a jiným přírodním silám, které přinesly úrodu Monsanta území zemědělců.

Minulý měsíc Jim Gerritsen, prezident Organických pěstitelům a Obchodního sdružení, vydal prohlášení, ve kterém on a jiní mluvili vážně o záchraně farem, které Monsanto tlačí k zavření. „Hrozby Monsanta a zneužívání rodinných zemědělců zde končí,“ řekl Gerritsen. „Kontaminace organických semen a plodin končí nyní. Američané mají správný výběr na trhu – rozhodnout se, jakým typem jídla nakrmí svou rodinu – a my podnikneme tuto akci za účelem ochránit právo si vybrat.“

Kolem 300 000 ekologických zemědělců v současné době čeká na rozhodnutí soudu, aby zjistili, zda americký okresní soud vyslyší žalobu proti společnosti Monsanto, která v případě úspěchu žaloby bude muset přestat v obviňování drobných zemědělců.

V letech 1997 a 2010 Monsanto řešilo 144 žalob na ekologické farmy a vyšetřovala každoročně zhruba 500 plantáží. Gerritsen a jiní chtějí dbát na to, aby společnost Monsanto nemohla toto dál dělat, ale pokud neuspějí a nový druh kukuřice bude přijata, mohlo by to být koncem pro mnoho nezávislých americkým farmářům.

Vládní schválení modifikovaných plodin je vůbec poprvé, kdy byly odsouhlaseny plodiny geneticky upravené a odolávající povětrnostním podmínkám jako je sucho, spíše než škůdci či herbicidy.

Demonstranti z hnutí Occupy Wallstreet, kteří jsou v oblastech, kde Monsanto tento test plánuje, mají tento týden konferenci v St. Louis s přezdívkou Occupy Midwest. Členové skupiny tvrdí, že hodlají demonstrovat proti vedení společnosti Monsanto, která má v dané oblasti pobočky.

Překlad článku Monsanto plans massive biotech experiment in the US
http://rt.com/usa/news/monsanto-biotech-us-seed-683/

http://www.freepub.comehere.cz

čtěte také:

Deset základních důvodů, proč říct NE společnosti MONSANTO

GMO kontaminace světa je mnohem horší než únik ropy v Mexickém zálivu

Kantýna Monsanto nepodává geneticky modifikované potraviny svým zaměstnancům

Wikileaks: Americké MZV lobuje za americké korporace, vyvíjí tlak na evropské vlády

Klíčová slova: USA  | Monsanto  | technologie
3763 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!Hrdinové z Antify proti důchodkyni s chodítkem (+ video)Na antirasistické konferenci zakázali bělochům pokládat otázkyGreta není první! Už před 27 lety tleskali světoví potentáti holčičce, která nechtěla dýchat vzduch a kupodivu dodnes blahobytně žije (+ video)

ePortal.cz

Další profesní zločin České televize. Zatímco poslankyni Miroslavu Němcovou...Dokud budou USA vojensky přítomné v Sýrii, nelze tam nastolit pořádek a mír, protože se za ně schovávají teroristické skupiny. Musíme začít masivně zbrojit a nespoléhat na NATO, které je agresivní

euPortal.cz

ANALÝZA: Pravá podstata Istanbulské úmluvy i zvrácenost ideologie, jejímž je výronem. Děsivá faktaJako zvěř. Tak se chovají imigranti na ostrově Malta. Já bych jim vzkázal: „Nikdo vás sem nezval, tak jděte zpátky domů!"

Eurabia.cz

Neziskovky s podporou soudů ovládnutých neomarxisty zavádějí komunistickou cenzuruPolský soud chce soudit belgického europoslance Verhofstadta za hanobení národa

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Jsme ohroženi jadernou válkou s Ruskem víc, než si myslímeProč si Karel Gott získal národ a proč původní pokus mediálního mainstreamu a některých politiků prezentovat jej jako "rozporuplnou osobnost" skončil fiaskem, trapnými výlevy několika jedinců

ParlamentniListy.cz

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...Sýrie: Zločiny USA, o kterých se mlčí. V EU vládnou nuly. Kurdové? Mám své informace, svědčí Martin Koller
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny