„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Propaganda a cenzura v celoplošném zpravodajství

Autor: Radek Čelechovský | Publikováno: 12.3.2012 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace

Nemohu si pomoct, ale musím se znovu pustit do českých veřejnoprávních médií. ČT je totiž placena spolu s českým rozhlasem z našich koncesionářských poplatků a slogan naše-Vaše televize dostává ve světle tohoto faktu úplně jiný význam. Není to jen prázdná fráze, ale bohužel je to jen naivní sen mně jako nezávisle píšícího člověka a dalších lidí milujících svoji svobodu.

Na jednu stranu je to dobře, protože mám o čem psát. Stavět ale tuto stránku nad ostatní je sobecké. Jsou vyšší než osobní zájmy, jsou to zájmy společenské, ty které jsou nás všech. Ve společenském zájmu by se tedy měla ČT zbavit praktik známých z dob totality, jako jsou cenzura a propaganda našich velkých spojeneckých bratrů.

Je v zájmu každého člověka na Zemi znát pravdu. Pravda je nejen osvobozující, ale je to celoživotní cíl každého slušného člověka. Všichni se snažíme v životě dopátrat mnoha pravd a při pátrání narazíme na spousty lží, které nás drží ve slepých uličkách a vše komplikují.

Lidstvo je v jedné z těchto uliček. Je obelháno a je to vina televize, protože to ona dnes slouží jako informační zdroj č. 1 pro více než polovinu obyvatel nejen ČR. Proto taky vznikl zpravodajský kanál ČT24, aby bylo možné informace vysílat neustále. Nejdůvěryhodnější zpravodajství ale dávno postrádá důvěryhodnost a je plné informací překroucených pro vojensko-politické důvody jako válečná informační taktika.

Dovídáme se tak informace z jedné strany, z té, na které - ať se nám to líbí nebo nelíbí - stojíme taky my a naše republika. Tyto informace jsou doslova vyrobeny na zakázku a praktiky, kterých se dnes užívá, jsou srovnatelné s praktikami tvorby pravdy v románu 1984 od G. Orwella.

To je dnešní realita a buďte si jisti, že všechno, co v televizi zazní v souvislosti se současným děním ve světě, muselo projít cenzorským sítem. Toto síto je důkladné a nepropadne jím žádné udržované tabu, jako je například pravda o teroristických útocích na WTC 11. září 2001.

Toto datum je oním milníkem, kde se začínají uplatňovat v demokratické společnosti totalitní praktiky. Zaváděly se skrytě a nebo s důmyslnou propagační kampaní, že lidé se nemusejí bát a že vše, co se děje, je pro jejich větší bezpečí.

Benjamin Franklin kdysi řekl, že národ, který se dobrovolně vzdá svobody na úkor své bezpečnosti, si nezaslouží ani bezpečí ani svobodu.

Ve světě však vidíme právě tyto tendence, tendence omezovat svobody na úkor většího bezpečí. Fór je v tom, že svoji bezpečnost jsme odevzdali do rukou státu a ten nás zaprodal zahraničním zájmům.

Je ostudou armády ČR a politiků, že nechají svoje vlastní lidi trávit při geoinženýrských pokusech, že se posmívají konspiračním teoriím, které se všechny ukazují jako pravdivé a dál podporují to největší zlo, kterým je zahraniční bezpečnostní politika USA a NATO.

Jsou témata, která se politickým špičkám nehodí a média je proto vypouští. Jde o informace spojené se skutečnými viníky finanční krize, o roli FEDu, o 11. září a Al-Kaidě, Iráku, Afghánistánu, o Libyi, Sýrii, Íránu.

V každém válečném konfliktu si musí domácí vláda ospravedlnit válku. Dnes se ospravedlňuje válka tím, že je potřeba bojovat proti terorismu, který nás ohrožuje. Jediné skutečné nebezpečí ale je věřit tomu všemu. Nic z toho není pravda!

Myslíte si, že nějaký zhulený Afghánec sedl do letadla, unesl jej a pak s ním narazil do WTC nebo ještě líp, provedl neuskutečnitelný manévr a vrazil do Pentagonu?

Pokud ano, tak je mi vaší zmanipulované mysli upřímně líto. Všechny nezávislé vyšetřování potvrdily, že šlo o práci zevnitř (inside job) koordinovanou zpravodajskými službami jako CIA.

Spousta důkazů tomu nasvědčuje a analýza prachu, který zahalil v okamžiku kolapsu širokou oblast, prokázala stopy použití nano-termitu. Nano-termit je látka používaná armádou k řezání velkých ocelových kusů. Díky nanotermitu mohlo dojít k extrémně rychlému rozřezání konstrukce a budovy kolabují způsobem typickým pro řízenou demolici takřka rychlostí volného pádu, což nemohlo způsobit ani náhodou jedno letadlo.

Co ale na ČT rok co rok slýcháme při výročí 11 září? Propagandu o Al Kaidě a zlém Usámovi - bojim bojim.

Nebojím se Usámy, ale bojím se toho, kam je ochotná zajít "svobodná" veřejnoprávní televize v souvislosti s filtrací a úpravou informací pro něčí zájmy. Je to možná taky proto, že kdyby začala dělat svoji práci pořádně, vlítne do jejich provozních prostor jednoho dne opět komando, které zabaví spousty materiálů a ani náhodou se nechová demokraticky.

Drahá televize, to je už holt riziko povolání. Jestli na to nemáte koule, tak to přenechejte takovým, co koule mají a nepolezou mezi hýžďové partie bezpáteřním lidem tahajícím za nitky.

Pokud se smíříte s tím, že nás média manipulují v zájmu někoho, tak já s tím rozhodně nesouhlasím a protestuji. Svoboda společnosti se dá odvodit od toho, jak svobodně mohou společnost informovat v médiích a jak husté je síto, kterým musí informace propadat.

Pokud tohle je pravda, tak je to průšvih jako hrom a Český zpravodajský (k)anál ČT24 by se za svou práci měl stydět. Podle toho, jak jsem to pochopil já, jsou všichni, co se těchto věcí zastávají, označováni za konspirační idioty a žádné z dotčených témat se nezakládá na pravdě.

Pravdu přece zaručeně dodá vždy čerstvou některá z vládních tiskových agentur, nezávislí novináři jsou idioti, když si tato tvrzení ověřují. Doufám, že se to jednou prolomí a lidi poznají pravdu včas. Stále více se ale obávám, že to zůstane jenom mým přáním, které se nesplní.

Proto nesledujte pouze televizi, hledejte si informace a překvapí Vás ten rozdíl. Pak už s hledáním nepřestanete, uvidíte...

celechovskyradek.blog.iDNES.cz

čtěte také:

Média jako velmoc

Korporátní média skrývají, že Whitney Houston zemřela kvůli Big Pharma. Vzala si koktejl antidepresivních léků

Vláda médií a boj o lidskou svobodu. Rozhovor s Petrem Hájkem

Klíčová slova: média  | konspirace  | Česká republika  | 11/9  | manipulace
6260 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomat

Eurabia.cz

Nová německá vláda již otevřeně deklaruje snahu vytvořit z EU Spojené státy evropské!Na zříceném britském bombardéru ve Středozemním moři jsou možná jaderné zbraně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapilaCo Janda napáchal proti Rusku, napáchá teď proti Číně. Na vnitru budou mít pré, obává se Jaroslav Bašta
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny