„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Propaganda a cenzura v celoplošném zpravodajství

Autor: Radek Čelechovský | Publikováno: 12.3.2012 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace

Nemohu si pomoct, ale musím se znovu pustit do českých veřejnoprávních médií. ČT je totiž placena spolu s českým rozhlasem z našich koncesionářských poplatků a slogan naše-Vaše televize dostává ve světle tohoto faktu úplně jiný význam. Není to jen prázdná fráze, ale bohužel je to jen naivní sen mně jako nezávisle píšícího člověka a dalších lidí milujících svoji svobodu.

Na jednu stranu je to dobře, protože mám o čem psát. Stavět ale tuto stránku nad ostatní je sobecké. Jsou vyšší než osobní zájmy, jsou to zájmy společenské, ty které jsou nás všech. Ve společenském zájmu by se tedy měla ČT zbavit praktik známých z dob totality, jako jsou cenzura a propaganda našich velkých spojeneckých bratrů.

Je v zájmu každého člověka na Zemi znát pravdu. Pravda je nejen osvobozující, ale je to celoživotní cíl každého slušného člověka. Všichni se snažíme v životě dopátrat mnoha pravd a při pátrání narazíme na spousty lží, které nás drží ve slepých uličkách a vše komplikují.

Lidstvo je v jedné z těchto uliček. Je obelháno a je to vina televize, protože to ona dnes slouží jako informační zdroj č. 1 pro více než polovinu obyvatel nejen ČR. Proto taky vznikl zpravodajský kanál ČT24, aby bylo možné informace vysílat neustále. Nejdůvěryhodnější zpravodajství ale dávno postrádá důvěryhodnost a je plné informací překroucených pro vojensko-politické důvody jako válečná informační taktika.

Dovídáme se tak informace z jedné strany, z té, na které - ať se nám to líbí nebo nelíbí - stojíme taky my a naše republika. Tyto informace jsou doslova vyrobeny na zakázku a praktiky, kterých se dnes užívá, jsou srovnatelné s praktikami tvorby pravdy v románu 1984 od G. Orwella.

To je dnešní realita a buďte si jisti, že všechno, co v televizi zazní v souvislosti se současným děním ve světě, muselo projít cenzorským sítem. Toto síto je důkladné a nepropadne jím žádné udržované tabu, jako je například pravda o teroristických útocích na WTC 11. září 2001.

Toto datum je oním milníkem, kde se začínají uplatňovat v demokratické společnosti totalitní praktiky. Zaváděly se skrytě a nebo s důmyslnou propagační kampaní, že lidé se nemusejí bát a že vše, co se děje, je pro jejich větší bezpečí.

Benjamin Franklin kdysi řekl, že národ, který se dobrovolně vzdá svobody na úkor své bezpečnosti, si nezaslouží ani bezpečí ani svobodu.

Ve světě však vidíme právě tyto tendence, tendence omezovat svobody na úkor většího bezpečí. Fór je v tom, že svoji bezpečnost jsme odevzdali do rukou státu a ten nás zaprodal zahraničním zájmům.

Je ostudou armády ČR a politiků, že nechají svoje vlastní lidi trávit při geoinženýrských pokusech, že se posmívají konspiračním teoriím, které se všechny ukazují jako pravdivé a dál podporují to největší zlo, kterým je zahraniční bezpečnostní politika USA a NATO.

Jsou témata, která se politickým špičkám nehodí a média je proto vypouští. Jde o informace spojené se skutečnými viníky finanční krize, o roli FEDu, o 11. září a Al-Kaidě, Iráku, Afghánistánu, o Libyi, Sýrii, Íránu.

V každém válečném konfliktu si musí domácí vláda ospravedlnit válku. Dnes se ospravedlňuje válka tím, že je potřeba bojovat proti terorismu, který nás ohrožuje. Jediné skutečné nebezpečí ale je věřit tomu všemu. Nic z toho není pravda!

Myslíte si, že nějaký zhulený Afghánec sedl do letadla, unesl jej a pak s ním narazil do WTC nebo ještě líp, provedl neuskutečnitelný manévr a vrazil do Pentagonu?

Pokud ano, tak je mi vaší zmanipulované mysli upřímně líto. Všechny nezávislé vyšetřování potvrdily, že šlo o práci zevnitř (inside job) koordinovanou zpravodajskými službami jako CIA.

Spousta důkazů tomu nasvědčuje a analýza prachu, který zahalil v okamžiku kolapsu širokou oblast, prokázala stopy použití nano-termitu. Nano-termit je látka používaná armádou k řezání velkých ocelových kusů. Díky nanotermitu mohlo dojít k extrémně rychlému rozřezání konstrukce a budovy kolabují způsobem typickým pro řízenou demolici takřka rychlostí volného pádu, což nemohlo způsobit ani náhodou jedno letadlo.

Co ale na ČT rok co rok slýcháme při výročí 11 září? Propagandu o Al Kaidě a zlém Usámovi - bojim bojim.

Nebojím se Usámy, ale bojím se toho, kam je ochotná zajít "svobodná" veřejnoprávní televize v souvislosti s filtrací a úpravou informací pro něčí zájmy. Je to možná taky proto, že kdyby začala dělat svoji práci pořádně, vlítne do jejich provozních prostor jednoho dne opět komando, které zabaví spousty materiálů a ani náhodou se nechová demokraticky.

Drahá televize, to je už holt riziko povolání. Jestli na to nemáte koule, tak to přenechejte takovým, co koule mají a nepolezou mezi hýžďové partie bezpáteřním lidem tahajícím za nitky.

Pokud se smíříte s tím, že nás média manipulují v zájmu někoho, tak já s tím rozhodně nesouhlasím a protestuji. Svoboda společnosti se dá odvodit od toho, jak svobodně mohou společnost informovat v médiích a jak husté je síto, kterým musí informace propadat.

Pokud tohle je pravda, tak je to průšvih jako hrom a Český zpravodajský (k)anál ČT24 by se za svou práci měl stydět. Podle toho, jak jsem to pochopil já, jsou všichni, co se těchto věcí zastávají, označováni za konspirační idioty a žádné z dotčených témat se nezakládá na pravdě.

Pravdu přece zaručeně dodá vždy čerstvou některá z vládních tiskových agentur, nezávislí novináři jsou idioti, když si tato tvrzení ověřují. Doufám, že se to jednou prolomí a lidi poznají pravdu včas. Stále více se ale obávám, že to zůstane jenom mým přáním, které se nesplní.

Proto nesledujte pouze televizi, hledejte si informace a překvapí Vás ten rozdíl. Pak už s hledáním nepřestanete, uvidíte...

celechovskyradek.blog.iDNES.cz

čtěte také:

Média jako velmoc

Korporátní média skrývají, že Whitney Houston zemřela kvůli Big Pharma. Vzala si koktejl antidepresivních léků

Vláda médií a boj o lidskou svobodu. Rozhovor s Petrem Hájkem

Klíčová slova: média  | konspirace  | Česká republika  | 11/9  | manipulace
5580 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

ePortal.cz

K čemu a komu slouží Templetonova cena? A proč ji dostal Halík?Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmo

euPortal.cz

Žádat od Boha, aby ukončil tento pontifikát a dal církvi nového papeže, není projevem nerozumnosti, pýchy ani lehkomyslnostiNedivíme se Rusům, že nechtějí mít v Rusku neziskovku Člověk v tísni financovanou Sorosem, USA a EU

Eurabia.cz

Boj proti IRA inspiraci na strategie boje proti islámu? Na teror je třeba odpovědět větším terorem?Exministr vnitra varoval před imigračními fanatiky a multikulti blouznivci

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ParlamentniListy.cz

Skandujte „Ať žije Havel!“ Na povel! Tomáš Vyoral se směje davu z Václaváku. „Karel Kryl by vás poslal do pr...“Všechno jinak! Marek Dalík začal mluvit: Prý luxusní penzion… Udání, přepadovky. Normálně jsem makal. A pandury?
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny