„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Facebook, Google a spol.: Trnitá cesta ke světové nadvládě

Autor: odjinud | Publikováno: 9.3.2012 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Google, Apple a Facebook připravují vpád na území kontrolované národními vládami a „pilíři“ tradiční ekonomiky: bankami a velkými korporacemi. Je to první krok k vytouženému cíli každé z těchto společností – světové nadvládě.
 

Mínění Andreje Masaloviče, vedoucího oddělení konkurenční rozvědky společnosti Dialog-Nauka.

Plány dobytí světa má každá z těchto společností. Své vlastní má Google, Apple i Facebook. Dostaly se na tu úroveň, kdy je světová demokracie nemůže aktivně ovlivňovat a nějak je omezovat. Když něco dělají nesprávně, pak často zákonodárství jednotlivých zemí nestačí na to, aby je zastavilo. Barack Obama oznámil, že připravuje návrh zákona o možnosti kontroly Facebooku a Googlu, aby ochránil práva amerických občanů na privátnost. Mám ale takové tušení, že ve světovém rozsahu to nic nezmění. Tyto giganty se budou dál rozvíjet tak, jako dosud.

Přední IT společnosti jsou v první řadě obchodníky s nadějí. Vlastní miliardy díky tomu, že do nich a jejich projektů investoři své prostředky investují s výhledem do budoucna. A tak vzniká tak zvaná ekonomika „mýdlových bublin“. To je dobré, dokud nenastane další krize, a proto se IT společnosti snaží už teď dostat na novou úroveň a zapojovat se do reálných sektorů ekonomiky. Například do sektoru spojů a telekomunikací, do sektoru zpravodajského contentu, masmedií, do sektoru vzdělání a zábavy, - dodává Andrej Masalovič.

Sociální sítě chtějí převzít úlohu světových vládců, - je přesvědčen vedoucí ruské výzvědné agentury R-Techno Roman Romačov. Skoro každý obyvatel naší planety – a je nás už přes 7 miliard – může vejít do sítě a zanechat tu své myšlenky v nějakém blogu. Nové technologie se staly svérázným zrcadlem odrážejícím naše myšlenky. Aby bylo možné vládnout, je třeba řídit myšlenky lidí, umět je kontrolovat, korigovat a zaměřovat patřičným směrem. Vzpomínáte si na slavnou Orwellovu knihu 1984? Lidstvo chtějí přivést právě k tomuto scénáři, kde tě Velký bratr vidí, konstatuje soukromý rozvědčík.

Když se sociálním sítím podaří svůj záměr realizovat, pak není vyloučeno, že z Internetu se stane samostatný stát – s takovou futuristickou prognózou už přišel Andrej Masalovič v interview pro naši rozhlasovou společnost.  A jestliže se všechno odehrává podle takového scénáře, pak může mít lidstvo jedině radost z toho, že IT giganty se zatím nesnaží o to, aby se Internet stal samostatným členem OSN,- žertuje Andrej Masalovič.

Avšak žerty stranou – situace je totiž mimořádně vážná. Arabské jaro nám ukázalo: vedoucí činitelé, kteří nedokázali zkrotit Síť, byli svrženi. A národní vlády proto musí pohotově reagovat na vznikající hrozby v sociálních mediích. A tady už ani tolik nejde o to, jak čelit „oranžovému moru“, jako spíš sociálním sítím usilujícím o světovou nadvládu.

http://czech.ruvr.ru

čtěte také:

Facebook bez vědomí uživatelů rozpoznává jejich obličeje

New World Order v praxi (I.) Facebook, precrime a blokování blogerů

Americká propaganda vypustí na Facebook stovky fiktivních uživatelů

Facebook mi smazal skupinu. Tu na podporu Adama B. Bartoše

Klíčová slova: technologie  | soukromí  | internet
4805 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny