„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Španělská chřipka. Jak to bylo...

Autor: odjinud | Publikováno: 1.3.2012 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace

Heinrich Mueller, bývalý šéf gestapa, řekl v roce 1948 vyšetřovatelům ze CIA, že největší mor v lidských dějinách vyvolal člověk. Měl na mysli epidemii chřipky v letech 1918 - 1919, kterou se nakazilo 20 % světové populace a na kterou zemřelo 60 až 100 milionů lidí. To je přibližně třikrát více, než kolik lidí zahynulo a bylo zraněných v I. světové válce. Ovšem na tento moderní "mor" se přitom jaksi úplně zapomnělo.

Mueller řekl, že chřipka vznikla jako americká bakteriologická zbraň, kterou se v březnu 1918 nechtěně nakazilo (můžeme spekulovat do jaké míry to bylo nechtěné a neřízené nakažení) několik příslušníků americké armády na základně Camp Riley v Kansasu a která sa potom rozšířila do celého světa. Prý se "vymkla kontrole", sdělil, ale my nemůžeme vyloučit možnost, že "Španělská chřipka" byla záměrným prostředkem na redukci počtu obyvatel a že něco podobného se může kdykoli "opět použít".

Výzkumníci objevili spojitost mezi tímto druhem chřipky a "ptačí chřipkou". Podle Wikipedie: "Ve Spojených státech amerických bylo postiženo 28 % obyvatelstva a půl milionu až 675 tisíc zemřelo. V Británii zemřelo 200 000 lidí, ve Francii více než 400 000. Na Aljašce a v Jižní Africe vymřely celé vesnice. V Austrálii, odhaduje se, zemřelo 10 000 lidí, na ostrovech Fidži zemřelo během dvou týdnů 14 % obyvatelstva a Západní Samoa přišla o 22 % obyvatelstva. Odhaduje se, že 17 miliónů lidí zemřelo v Indii, což v té době představovalo okolo 5 % celkové populace. V indické armádě zemřelo na chřipku 22 % vojáků, kteří se jí nakazili."

Příznaky chřipky z roku 1918 byly tak nezvyklé, že ji často nesprávně diagnostikovali jako tropickou horečku, choleru nebo tyfus. Jeden z pozorovatelů napsal: "Nejvíce překvapivou komplikací bylo krvácení ze sliznic, zvláště z nosu, břicha a střev. Také se vyskytlo krvácení z uší a podkožní krvácení. …Překvapující bylo i to, že umírali většinou mladí dospělí - 99 % úmrtí se vyskytlo u lidí mladších 65 let a více než polovina u lidí ve věku 20 až 40 let. Toto je velice nezvyklé, protože chřipka je obvykle smrtelná u dětí (do věku dvou let) a u starších (ve věku nad 70 let)."

Na konferenci v Berlíně o bakteriologických zbraních v roce 1944 generál Walter Scheiber, šéf zdravotnictví německé armády, řekl Muellerovi, že v roce 1927 strávil dva měsíce ve Spojených státech diskusemi se svými americkými protějšky. Ti mu prý řekli, že během I. světové války vyvinuli "tzv. virus dvojího zásahu". Podle Muellera se však tento virus "vymkl kontrole a místo, aby zabíjel Němce, kteří se již mezitím vzdali, obrátil se proti Američanům a ostatním".

Vyšetřovatel CIA James Kronthal, šéf CIA v Bernu, se Muellera zeptal na "virus dvojího zásahu". (Mně osobně to připomíná AIDS.) Mueller na to odpověděl: "Já nejsem lékař, pochopte, ale dvojitým zásahem mysleli virus - nebo dva spojené dohromady - jejichž účinnost byla zaručena. První zásah napadl imunitní systém, a tak oslabil oběť a druhý byl jakousi formou zápalu plic. Prý ho vyvinul nějaký britský vědec. Teď vidíte, proč jsou takové věci šílené. Tyto věci se dokáží měnit, žijí svým vlastním životem a co začíná jako kontrolovaná záležitost, to se může změnit v něco skutečně strašného. "

V průběhu diskuse se v kontextu diskuse o tyfu vynořilo téma španělské chřipky. Mueller řekl, že nacisté záměrně nakazili ruské válečné zajatce v táborech tyfem, který pak - spolu s vyhladověním - usmrtil kolem tří milionů osob. Tyfus se později rozšířil i do Osvietimi a jiných koncentračních táborů, kde se nacházely i ruští a polští váleční zajatci.

V kontextu se studenou válkou Mueller řekl: "Kdyby byl Stalin vnikl do Evropy … trochu nemoci (viru) tu a tam by bylo jeho armádu citelně oslabilo a ostatní by přitom zůstalo nedotčeno. Kromě toho malá lahvička s virem je mnohem levnější, než atomová bomba, či ne? Tak můžete mít v "zásobě "více "imaginárních" vojáků, než měl k dispozici Stalin.

http://true-lies.blog.cz

čtěte také:

Spekulace na eurochřipku

Prasečí chřipka. Všechno, co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Shrnutí situace kolem "pandemie" prasečí chřipky (I.)

Klíčová slova: konspirace  | technologie  | zdraví  | historie
19585 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny